wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Najnowsze informacje ws. Margot. Wiemy, co dzieje się z aktywistką, przełomowe doniesienia

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Wiadomości ws. wypuszczenia Margot z aresztu obiegają media. Przypomnijmy, że aktywistka z kolektywu Stop Bzdurom została zatrzymana na początku sierpnia. Decyzja sądu wywołała ogromne oburzenie wielu środowisk, w tym przede wszystkim osób LGBT ora

Margot ze Stop Bzdurom została zatrzymana w sprawie zniszczenia pro-liferskiej ciężarówki, jeżdżącej po Warszawie. Przypomnijmy, że na wspomnianych samochodach często nadrukowane są kłamliwe treści o osobach LGBT. Na początku sierpnia sąd wydał decyzję, że aktywistka ma trafić do aresztu w ramach środka zapobiegającego.

Wiadomości o Margot obiegły media

Zatrzymanie Margot sprowokowało manifestację, która przeszła ulicami stolicy. W jej czasie policja zatrzymała także wielu uczestników, protestujących przeciw decyzji wymiaru sprawiedliwości. Ostatecznie nie przeszkodziło to jednak służbom w przewiezieniu aktywistki do aresztu.

Ostatnie tygodnie Margot spędziła w Zakładzie Karnym w Płocku. Jak podają media, dziś zostaje jednak wypuszczona na wolność. Szerokie szczegóły sprawy nie są na razie powszechnie znane.

Redakcja TVN24 skontaktowała się z prawnym przedstawicielem Margot. Ten potwierdził, że jego klientka wychodzi na wolność. Zapytany o to, jak się czuje, przekazał, iż nie jest w pełni upoważniony do udzielania podobnych informacji. Dodał jednocześnie, iż możemy się jedynie domyślać, jak czuje się osoba, która ostatnie 3 tygodnie spędziła w izolacji, w męskim areszcie.

Doniesienia potwierdził także poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek. "Sąd odwoławczy w Warszawie zwolnił Margot z aresztu tymczasowego. Areszt nie jest karą, tylko ostatecznym środkiem zapobiegawczym! Halo, panie Ziobro, pora się obudzić!", przekazał polityk za pośrednictwem Twittera.

Kolektyw Stop Bzdurom nie wydał jeszcze oficjalnego komentarza w sprawie. Artykuł będzie więc aktualizowany.

Źródło: TVN24

Tagi:

LGBT

Maria HędrzakAutor

Redaktorka i wydawczyni, absolwentka stosunków międzynarodowych oraz studentka specjalizacji Bliski Wschód i Afryka na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >