Wiadomości Margot. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 28 Sierpnia 2020

Najnowsze informacje ws. Margot. Wiemy, co dzieje się z aktywistką, przełomowe doniesienia

Wiadomości ws. wypuszczenia Margot z aresztu obiegają media. Przypomnijmy, że aktywistka z kolektywu Stop Bzdurom została zatrzymana na początku sierpnia. Decyzja sądu wywołała ogromne oburzenie wielu środowisk, w tym przede wszystkim osób LGBT oraz ich sojuszniczek i sojuszników.

Margot ze Stop Bzdurom została zatrzymana w sprawie zniszczenia pro-liferskiej ciężarówki, jeżdżącej po Warszawie. Przypomnijmy, że na wspomnianych samochodach często nadrukowane są kłamliwe treści o osobach LGBT. Na początku sierpnia sąd wydał decyzję, że aktywistka ma trafić do aresztu w ramach środka zapobiegającego.

Wiadomości o Margot obiegły media

Zatrzymanie Margot sprowokowało manifestację, która przeszła ulicami stolicy. W jej czasie policja zatrzymała także wielu uczestników, protestujących przeciw decyzji wymiaru sprawiedliwości. Ostatecznie nie przeszkodziło to jednak służbom w przewiezieniu aktywistki do aresztu.

Ostatnie tygodnie Margot spędziła w Zakładzie Karnym w Płocku. Jak podają media, dziś zostaje jednak wypuszczona na wolność. Szerokie szczegóły sprawy nie są na razie powszechnie znane.

Redakcja TVN24 skontaktowała się z prawnym przedstawicielem Margot. Ten potwierdził, że jego klientka wychodzi na wolność. Zapytany o to, jak się czuje, przekazał, iż nie jest w pełni upoważniony do udzielania podobnych informacji. Dodał jednocześnie, iż możemy się jedynie domyślać, jak czuje się osoba, która ostatnie 3 tygodnie spędziła w izolacji, w męskim areszcie.

Doniesienia potwierdził także poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek. "Sąd odwoławczy w Warszawie zwolnił Margot z aresztu tymczasowego. Areszt nie jest karą, tylko ostatecznym środkiem zapobiegawczym! Halo, panie Ziobro, pora się obudzić!", przekazał polityk za pośrednictwem Twittera.

Kolektyw Stop Bzdurom nie wydał jeszcze oficjalnego komentarza w sprawie. Artykuł będzie więc aktualizowany.

Źródło: TVN24