Wiadomości Margot. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 28 Sierpnia 2020

Najnowsze informacje ws. Margot. Wiemy, co dzieje się z aktywistką, przełomowe doniesienia

Wiadomości ws. wypuszczenia Margot z aresztu obiegają media. Przypomnijmy, że aktywistka z kolektywu Stop Bzdurom została zatrzymana na początku sierpnia. Decyzja sądu wywołała ogromne oburzenie wielu środowisk, w tym przede wszystkim osób LGBT oraz ich sojuszniczek i sojuszników.

Margot ze Stop Bzdurom została zatrzymana w sprawie zniszczenia pro-liferskiej ciężarówki, jeżdżącej po Warszawie. Przypomnijmy, że na wspomnianych samochodach często nadrukowane są kłamliwe treści o osobach LGBT. Na początku sierpnia sąd wydał decyzję, że aktywistka ma trafić do aresztu w ramach środka zapobiegającego.

PKO BP ma specjalną propozycję. Czasu na podjęcie decyzji nie zostało wielePKO BP ma specjalną propozycję. Czasu na podjęcie decyzji nie zostało wieleCzytaj dalej

Wiadomości o Margot obiegły media

Zatrzymanie Margot sprowokowało manifestację, która przeszła ulicami stolicy. W jej czasie policja zatrzymała także wielu uczestników, protestujących przeciw decyzji wymiaru sprawiedliwości. Ostatecznie nie przeszkodziło to jednak służbom w przewiezieniu aktywistki do aresztu.

TVP popełniło kluczowy błąd? Poszło o TVP popełniło kluczowy błąd? Poszło o "Pytanie na śniadanie", niespodziewana aferaCzytaj dalej

Ostatnie tygodnie Margot spędziła w Zakładzie Karnym w Płocku. Jak podają media, dziś zostaje jednak wypuszczona na wolność. Szerokie szczegóły sprawy nie są na razie powszechnie znane.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Poseł niezadowolony z braku podwyżek. Twierdzi, że za 7 tys. złotych nie da się przeżyć w Polsce
2. Kościół wydał niespodziewane stanowisko. Tadeusz Rydzyk weźmie sobie do serca?
3. Od dziś zmasowane kontrole na polskich drogach. Policja będzie dosłownie wszędzie

Redakcja TVN24 skontaktowała się z prawnym przedstawicielem Margot. Ten potwierdził, że jego klientka wychodzi na wolność. Zapytany o to, jak się czuje, przekazał, iż nie jest w pełni upoważniony do udzielania podobnych informacji. Dodał jednocześnie, iż możemy się jedynie domyślać, jak czuje się osoba, która ostatnie 3 tygodnie spędziła w izolacji, w męskim areszcie.

Doniesienia potwierdził także poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek. "Sąd odwoławczy w Warszawie zwolnił Margot z aresztu tymczasowego. Areszt nie jest karą, tylko ostatecznym środkiem zapobiegawczym! Halo, panie Ziobro, pora się obudzić!", przekazał polityk za pośrednictwem Twittera.

Kolektyw Stop Bzdurom nie wydał jeszcze oficjalnego komentarza w sprawie. Artykuł będzie więc aktualizowany.

Źródło: TVN24

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmarny wypadek na Mazowszu. Są ofiary śmiertelne. Tragedia
  2. Kaczyński powiedział, że PiS nigdy nie odda władzy? Słowa krążą w sieci
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Nic nie zapowiadało tak dramatycznego obrotu spraw. Żołnierze wkroczyli do akcji, zatrważające nagranie