Wiadomości lockdown Jadwiga Emilewicz. Pexels / Anna ShvetsŹródło: Pexels / Anna Shvets
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 24 Lipca 2020

Czy czeka nas kolejny lockdown? Sytuacja nadal jest bardzo poważna, ale minister nie pozostawiła wątpliwości

Wiadomości o ewentualnym ponownym lockdownie od jakiegoś czasu obiegają media. Wszystko ze względu na fakt, iż sytuacja epidemiczna w Polsce nadal nie została unormowana. Co więcej, w ostatnich dniach pojawia się coraz więcej zakażonych. Ostatecznie do sprawy zdecydowała więc odnieść się minister Jadwiga Emilewicz.

Chociaż mogłoby się wydawać, że życie Polaków wróciło do względnej normy, niestety koronawirus nie odpuszcza. W ostatnim czasie pojawiają się dzienne rekordy zakażonych, a sytuacja staje się coraz gorsza. Wiele wskazuje więc na to, iż prognozy dotyczące nadejścia drugiej, bardzo silnej fali epidemii mogą stać się przykrą rzeczywistością.

Posłanka PiS publicznie Posłanka PiS publicznie "drapała się" środkowym palcem. Zapadła pilna decyzja, media nie mają wątpliwościCzytaj dalej

Wiadomości o lockdownie a oficjalne stanowisko minister

Właśnie w tym kontekście coraz większe grupy dziennikarzy i komentatorów zastanawiają się, czy rząd ostatecznie zdecyduje się na ponowny lockdown. Z pytaniem o tę własnie kwestię musiała zmierzyć się wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Na antenie Polsat News starała się jednak uspokajać widzów, zapewniając, iż "o lockdownie dziś absolutnie nie rozmawiamy".

Alior Bank zapowiada ważne zmiany i poprawki. Wszyscy klienci muszą się przygotować, ogromny przełomAlior Bank zapowiada ważne zmiany i poprawki. Wszyscy klienci muszą się przygotować, ogromny przełomCzytaj dalej

"Nie ma mowy o lockdownie, jeśli o czymś rozmawiamy, to o bardzo pilnym przestrzeganiu norm i reguł i - ewentualnie - poszerzonej zgodzie na informacje o nas samych w sytuacji, kiedy pojawia się przypadek COVID-19, abyśmy mieli szybkie informacje o tych, którzy kontaktowali się z osobą zainfekowaną", poinformowała Emilewicz.

Minister stwiedziła także, iż jeśli liczba zakażonych nadal będzie rosła, mogą powrócić niektóre obostrzenia. Wówczas, jej zdaniem, kluczowe będą "przywrócenie pewnych reżimów i przestrzeganie wytycznych, opracowanych w zakresie dystansu, dezynfekcji, osłaniania ust".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kochaliśmy go za filmy na TVP, w TVN i Polsacie. Media właśnie obiegła informacja o jego śmierci
2. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)
3. Aż się zdziwisz na zakupach, okazja w Biedronce. Akcja mówi o 2 za darmo, ale możesz wziąć nawet 6

Jak widać, Polacy nie muszą obecnie przygotowywać się na kolejny, całkowity lockdown. Nie oznacza to jednak, iż już wkrótce nie będziemy zmuszeni przystosować się do nowych regulacji, których celem będzie jak najszybsze poradzenie sobie z uderzeniem pandemii. Szczegóły sprawy poznamy jednak zapewne dopiero w nadchodzących tygodniach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmar nad Bałtykiem. Para wybrała się na spacer, chwilę później walczyli o życie
  2. Uwaga kierowcy, zabierają prawa jazdy na potęgę. Możesz je stracić nie tylko za prędkość
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Dramatyczne doniesienia znad polskiego morza. Koronawirus w markecie. Sklep odwiedziło mnóstwo turystów

Źródło: Radio ZET