wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Czy czeka nas kolejny lockdown? Sytuacja nadal jest bardzo poważna, ale minister nie pozostawiła wątpliwości

24 Lipca 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Wiadomości o ewentualnym ponownym lockdownie od jakiegoś czasu obiegają media. Wszystko ze względu na fakt, iż sytuacja epidemiczna w Polsce nadal nie została unormowana. Co więcej, w ostatnich dniach pojawia się coraz więcej zakażonych. Ostatecznie do sp

Chociaż mogłoby się wydawać, że życie Polaków wróciło do względnej normy, niestety koronawirus nie odpuszcza. W ostatnim czasie pojawiają się dzienne rekordy zakażonych, a sytuacja staje się coraz gorsza. Wiele wskazuje więc na to, iż prognozy dotyczące nadejścia drugiej, bardzo silnej fali epidemii mogą stać się przykrą rzeczywistością.

Wiadomości o lockdownie a oficjalne stanowisko minister

Właśnie w tym kontekście coraz większe grupy dziennikarzy i komentatorów zastanawiają się, czy rząd ostatecznie zdecyduje się na ponowny lockdown. Z pytaniem o tę własnie kwestię musiała zmierzyć się wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Na antenie Polsat News starała się jednak uspokajać widzów, zapewniając, iż "o lockdownie dziś absolutnie nie rozmawiamy".

"Nie ma mowy o lockdownie, jeśli o czymś rozmawiamy, to o bardzo pilnym przestrzeganiu norm i reguł i - ewentualnie - poszerzonej zgodzie na informacje o nas samych w sytuacji, kiedy pojawia się przypadek COVID-19, abyśmy mieli szybkie informacje o tych, którzy kontaktowali się z osobą zainfekowaną", poinformowała Emilewicz.

Minister stwiedziła także, iż jeśli liczba zakażonych nadal będzie rosła, mogą powrócić niektóre obostrzenia. Wówczas, jej zdaniem, kluczowe będą "przywrócenie pewnych reżimów i przestrzeganie wytycznych, opracowanych w zakresie dystansu, dezynfekcji, osłaniania ust".

Jak widać, Polacy nie muszą obecnie przygotowywać się na kolejny, całkowity lockdown. Nie oznacza to jednak, iż już wkrótce nie będziemy zmuszeni przystosować się do nowych regulacji, których celem będzie jak najszybsze poradzenie sobie z uderzeniem pandemii. Szczegóły sprawy poznamy jednak zapewne dopiero w nadchodzących tygodniach.

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >