wiadomości. pixabay.comŹródło: pixabay.com
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 24 Kwietnia 2020

Niewyobrażalna tragedia dwojga dzieci na południu Polski. Mieszkali całkiem sami podczas epidemii

Wiadomości o tragedii dzieci zawsze są bardzo trudne do przyjęcia. Gdy dwoje niewinnych ludzi najpierw traci ojca, a potem przestaje się nimi przejmować matka, szybko musi zainterweniować państwo.

Zaledwie dziewięcioletni chłopiec i jego trzy lata starsza siostra byli zostawieni bez opieki przez ponad miesiąc. Kilka miesięcy temu dzieciom zmarł ojciec. Niedługo później do swojego nowego partnera wyprowadziła się ich matka.

Klienci polskiego banku zagrożeni. Ważne ostrzeżenie, można stracić pieniądzeKlienci polskiego banku zagrożeni. Ważne ostrzeżenie, można stracić pieniądzeCzytaj dalej

Wiadomości o pozostawionych dzieciach

Policję o sytuacji małoletnich poinformowali sąsiedzi, zaniepokojeni brakiem rodziców w mieszkaniu. W rozmowie z Polsat News wypowiadali się negatywnie o sytuacji dzieci: - Cały czas był alkohol. Dzieci nie miały się zbyt dobrze, potrzebowały pomocy. Ja, moi rodzice i koleżanka pomagaliśmy, jak mogliśmy - mówiła mieszkanka bloku. Teraz kobietą prawdopodobnie zajmie się sąd. Zgodnie z polskim prawem: "Kto wbrew obowiązkowi troszczenia się o małoletniego poniżej lat 15 albo o osobę nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny osobę tę porzuca, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. Najprawdopodobniej matka straci również prawa rodzicielskie. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wulgarnie obraził Jerzego Owsiaka publicznie. Teraz odpowie za to przed sądem
2. Zabraknie autobusów i tramwajów. Pasażerowie wracają do komunikacji miejskiej, nie wszyscy się zmieszczą

Niestety, porzucenia dzieci zdarzają się bardzo często. W styczniu ogólnopolskie media obiegła historia 25-letniej matki z Tarnowa, która przyprowadziła czworo swoich dzieci do pogotowia opiekuńczego i poinformowała, że nie chce się nimi więcej opiekować. Najmłodszy z chłopców ma ponad rok, najstarszy prawie sześć lat.

Rocznie w trybie pilnym odbiera się w Polsce 1,5 tysiąca dzieci. Najczęstszą przyczyną są problemy alkoholowe rodziców. Zdaniem psychologów dziecięcych takie zdarzenie pozostawia w głowie dziecka bardzo poważną traumę, która prawie zawsze rzutuje negatywnie na nie w życiu dorosłym. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa
  2. Coraz większe problemy z pieniędzmi w bankomatach. Brakuje tych najbardziej potrzebnych
  3. Pracownicy Biedronki przyłapani na skandalicznym zachowaniu. Do sieci wyciekły zdjęcia
  4. Zaskakująca decyzja KRRiT w sprawie skandalicznego materiału TVN. Nikt się tego nie spodziewał
  5. Andrzej Duda pojawił się na nagłej konferencji prasowej. Zwrócił się do Polaków z nietypowym apelem
  6. Podano porażające przyczyny ogromnego pożaru na północy Polski. Największa tragedia w Polsce opanowana

Źródło: Polsat News