Wiadomości. pixabay.com/danielbichlerŹródło: pixabay.com/danielbichler
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 23 Marca 2020

Zwolniono pielęgniarkę za wpis o braku sprzętu medycznego. Tożsamość dyrektora poraża

Wiadomości dotyczące sprzętu zabezpieczającego przed koronawirusem są przerażające. Dzisiaj prezydent podczas live streamu powiedział, że "w szpitalach nie ma zapasów". Pielęgniarka z Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu za to, że opisała w internecie brak maseczek w pracy została zwolniona. Tożsamość dyrektora placówki zdradza wszystko.

Wszystko przez post w mediach społecznościowych. Położna została zwolniona z Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu.

Ważny państwowy komunikat do wszystkich ws. COVID-19. Uwaga na niebezpieczne substancjeWażny państwowy komunikat do wszystkich ws. COVID-19. Uwaga na niebezpieczne substancjeCzytaj dalej

Wiadomości dotyczące polskich szpitali przerażają

Dyrektorem placówki jest Radny PiS, Marek Wierzba. Po tym, jak jedna z pielęgniarek upubliczniła wpis o braku maseczek i sprzętu medycznego oraz wskazała na tragiczne warunki pracy, Wierzba zwolnił ją. Dwa dni po publikacji otrzymała wypowiedzenie z pracy. Do bardziej szczegółowych informacji dotarł "Tygodnik Podhalański" i "Gazeta Krakowska".

DZISIAJ GRZEJE: 1. 58-latek uciekł z kwarantanny. Policjanci po kilku godzinach znaleźli go w strasznym stanie, zadziwiająca historia
2. IMGW wydało pilne alerty pogodowe. Alam już obowiązuje, konieczna jest ostrożność

Wpis położnej, Pani Renatry Piżanowskiej : "Tak wyglądają moje ręce po 12 godzinach pracy, zeżarta skóra od płynu dezynfekcyjnego. Tak wygląda moja maseczka, którą zrobiłam sama, kiedy nie miałam co założyć, czym się zasłonić, żeby nachylić się nad pacjentką, która potrzebowała pomocy. Tak więc, Panie prezydencie Andrzej Duda, nie mamy wszystkiego, jak widać. Nie mam podstawowego zabezpieczenia, który ma mnie czy pacjentkę chronić. Przecież ja nie wiem, czy pacjentka jest zdrowa, nawet nie wiem, czy ja jestem zdrowa". 

"Tygodnik Podhalański" skontaktował się z kobietą.

- Pracuję w kilku instytucjach, nigdzie nie napisałam, że sytuacja dotyczy szpitala w Nowym Targu, ale uderz w stół, a nożyce się odezwą – mówiła położna na łamach tp.pl.

Związki zawodowe tej placówki również są zaskoczone taką decyzją dyrektora szpitala. Pani Renata ma zgłosić sprawę do Sądu Pracy. 

Dyrektor placówki odpisał na łamach "Gazety Krakowskiej": 

"Decyzję o zwolnieniu dyscyplinarnym Pani Renaty Piżanowskiej podjąłem po opublikowaniu przez nią swojego wpisu na profilu na Facebook. Żyjemy w okresie ogłoszonego stanu epidemii – od każdego z nas zależy, jak przetrwamy ten okres. Od wykwalifikowanego personelu medycznego, pracowników szpitala mamy prawo wymagać więcej niż od zwykłych ludzi. Odpowiedzialności, rzetelności i prawdziwego przekazywania informacji. Tymczasem post tej Pani był sianiem paniki wśród ludzi, co w obecnej sytuacji może mieć opłakane skutki. Przekazywanie nieprawdziwych informacji w przestrzeni publicznej może mieć dramatyczne skutki" - pisał Marek Wierzba.

wiadomości

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  2. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy
  3. Wielkanoc bez tradycyjnego produktu przez wirusa? Ceny pójdą w górę, niespodziewane komplikacje
  4. Ale wstyd, seryjny złodziej papieru toaletowego w rękach policji. Ręce opadają na wieść, co wyprawiał
  5. Dramatyczna relacja lekarza z Włoch. Brakuje sprzętu, medycy muszą wybierać, kogo ratować
  6. Ujawniono, do kiedy Ryanair uziemił samoloty. Wiele osób się zawiedzie

Źródło: [Radio Zet, Tygodnik Podhalański, Gazeta Krakowska]