Wiadomości z kraju: mężczyźni próbowali przepłynąć do Czech przez rzekę Olzę. Pixabay / Andrzej RembowskiŹródło: Pixabay / Andrzej Rembowski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Marca 2020

Dwóch Polaków próbowało dostać się do Czech. Wskoczyli do rzeki, kuriozalny finał sprawy

Wiadomości płynące z Cieszyna u jednych wzbudzą zapewne śmiech, u drugich zaś niedowierzanie. Dwóch Polaków usiłowało pokonać wpław zamkniętą granicę z Czechami. Policjanci zatrzymali ich podczas przeprawiania się przez rzekę Olza. Mężczyźni próbowali dostać się do Czech z powodu obowiązujących tam niskich cen alkoholu.

Szczegóły tej niecodziennej sprawy przytacza "Dziennik Zachodni". Jak czytamy, w piątek, 20 marca, w Cieszynie przy granicy z Czechami ustawiono transparenty głoszące: "Tęsknie za Tobą Czechu". To, rzecz jasna, odpowiedź na ograniczony ruch pomiędzy krajami, będący skutkiem opanowującej kontynent epidemii koronawirusa.

Jak podaje dziennik, owa tęsknota okazała się szczególnie silna w przypadku dwóch obywateli. 52-letni mieszkaniec Olsztyna oraz 40-letni mężczyzna na co dzień mieszkający w Ciechanowie usiłowali dostać się na teren Republiki Czeskiej, przeprawiając się wpław przez rzekę Olzę.

Kolejna lekarka w Polsce z SARS-CoV-2. Nie zaraziła się w szpitaluKolejna lekarka w Polsce z SARS-CoV-2. Nie zaraziła się w szpitaluCzytaj dalej

Wiadomości z kraju: Mężczyźni byli kompletnie pijani

Co ciekawe, jak informuje asp. Krzysztof Pawlik, kontrola graniczna została tymczasowo przywrócona, większości przejść strzegą służby, jednak przejście na teren Czech jest możliwe. – Przejście piesze jest natomiast możliwe np. w Cieszynie poprzez Most Przyjaźni przy ul. Zamkowej. Trudno powiedzieć, dlaczego właśnie tej drogi nie wybrali dwaj mężczyźni – przekazał policjant.

Niestety, przepłynięcie Olzy okazało się zbyt trudne dla jednego z wspomnianych mężczyzn. Z rzeki musiał wyciągnąć go jeden z funkcjonariuszy, którzy wszedł za nim do wody.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przez pandemię przełożą Wielkanoc? Watykan wydał specjalne zalecenia, dla wielu katolików będą ogromnym ciosem
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

– Gdy obaj stanęli już na suchym brzegu w polskim Cieszynie, okazało się, że nie są najtrzeźwiejsi – mówił asp. Pawlik. Po badaniu alkomatem okazało się, że obaj mężczyźni mieli około 3 promili alkoholu w organizmie. Jak tłumaczyli funkcjonariuszom, do Czech wybrali się w celu zakupienia taniego alkoholu.

Z informacji przekazanych przez "Dziennik Zachodni" wynika, że mężczyźni zostali ukarani mandatami. Powodem było nielegalne przekroczenie granicy Rzeczpospolitej Polskiej. Obaj wylądowali na izbie wytrzeźwień.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka
  3. Naukowcy odkryli właśnie nowe, nieznane dotąd objawy zakażenia. Niepokojące informacje
  4. Porażające słowa Jarosława Kaczyńskiego: "Wybory prezydenckie nie zostaną przełożone"
  5. Czy to rozsądne zachowanie? Ksiądz spowiada wiernych na parkingu w Maryland
  6. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA

Źródło: Dziennik Zachodni