wtv.pl
Wiadomości z kraju: mężczyźni próbowali przepłynąć do Czech przez rzekę Olzę

Pixabay / Andrzej Rembowski

Dwóch Polaków próbowało dostać się do Czech. Wskoczyli do rzeki, kuriozalny finał sprawy

22 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Wiadomości płynące z Cieszyna u jednych wzbudzą zapewne śmiech, u drugich zaś niedowierzanie. Dwóch Polaków usiłowało pokonać wpław zamkniętą granicę z Czechami. Policjanci zatrzymali ich podczas przeprawiania się przez rzekę Olza. Mężczyźni próbowali dostać się do Czech z powodu obowiązujących tam niskich cen alkoholu.

Szczegóły tej niecodziennej sprawy przytacza "Dziennik Zachodni". Jak czytamy, w piątek, 20 marca, w Cieszynie przy granicy z Czechami ustawiono transparenty głoszące: "Tęsknie za Tobą Czechu". To, rzecz jasna, odpowiedź na ograniczony ruch pomiędzy krajami, będący skutkiem opanowującej kontynent epidemii koronawirusa.

Jak podaje dziennik, owa tęsknota okazała się szczególnie silna w przypadku dwóch obywateli. 52-letni mieszkaniec Olsztyna oraz 40-letni mężczyzna na co dzień mieszkający w Ciechanowie usiłowali dostać się na teren Republiki Czeskiej, przeprawiając się wpław przez rzekę Olzę.

Wiadomości z kraju: Mężczyźni byli kompletnie pijani

Co ciekawe, jak informuje asp. Krzysztof Pawlik, kontrola graniczna została tymczasowo przywrócona, większości przejść strzegą służby, jednak przejście na teren Czech jest możliwe. – Przejście piesze jest natomiast możliwe np. w Cieszynie poprzez Most Przyjaźni przy ul. Zamkowej. Trudno powiedzieć, dlaczego właśnie tej drogi nie wybrali dwaj mężczyźni – przekazał policjant.

Niestety, przepłynięcie Olzy okazało się zbyt trudne dla jednego z wspomnianych mężczyzn. Z rzeki musiał wyciągnąć go jeden z funkcjonariuszy, którzy wszedł za nim do wody.

– Gdy obaj stanęli już na suchym brzegu w polskim Cieszynie, okazało się, że nie są najtrzeźwiejsi – mówił asp. Pawlik. Po badaniu alkomatem okazało się, że obaj mężczyźni mieli około 3 promili alkoholu w organizmie. Jak tłumaczyli funkcjonariuszom, do Czech wybrali się w celu zakupienia taniego alkoholu.

Z informacji przekazanych przez "Dziennik Zachodni" wynika, że mężczyźni zostali ukarani mandatami. Powodem było nielegalne przekroczenie granicy Rzeczpospolitej Polskiej. Obaj wylądowali na izbie wytrzeźwień.

Źródło: Dziennik Zachodni

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >