Wiadomości z kraju. Mężczyzna zmarł, czekając na pomoc. Facebook/Angelika Kocuniak
Źródło: Facebook/Angelika Kocuniak
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Września 2020

Pacjent czekający kilka godzin w szpitalnej poczekalni zmarł. Zaniedbanie i bagatelizowanie człowieka potrzebującego

Wiadomości płynące z Gdańska mówią o śmierci mężczyzny z padaczką alkoholową oraz urazem głowy, który godzinami przebywał w poczekalni miejscowego szpitala psychiatrycznego, czekając na pomoc. Z informacji przekazanych przez rodzinę zmarłego wynika, że lekarze zlekceważyli jego ataki. Trwa dochodzenie w tej sprawie.

Szczegóły zdarzenia, do którego doszło w szpitalu psychiatrycznym w Gdańsku, przytacza serwis internetowy Polsatu News. Jak czytamy, pierwszym miejscem, w którym pomocy miał szukać pan Dariusz, był gdański SOR. Mężczyzna pojawił się w placówce wobec ataków padaczkowych związanych z odstawieniem alkoholu. – Otworzyła pani ratownik drzwi, przedstawiłam jej sytuację i powiedziała, że brata nie przyjmą – przekazała siostra zmarłego Brygida Kocuniak, cytowana przez Polsatnews.pl.

Transpłciowy nastoletni Wiktor rzucił się pod pociąg i zmarł. Dramatyczna relacja matki, łzy napływają do oczuTranspłciowy nastoletni Wiktor rzucił się pod pociąg i zmarł. Dramatyczna relacja matki, łzy napływają do oczuCzytaj dalej

Wiadomości z kraju. Mężczyzna zmarł, czekając na pomoc

Siostra pana Dariusza miała przewieźć go do lekarza pierwszego kontaktu, licząc, że ten skieruje go do szpitala psychiatrycznego w Gdańsku. Kolejno mężczyzna miał oczekiwać na wejście na izbę przyjęć. Wówczas dostał kolejnego ataku. – Krzyknął, zesztywniał i upadł jak kłoda na plecy, sztywny już, i uderzył tyłem głowy o beton – wskazuje kobieta. Stan pacjenta został następnie sprawdzony przez ratownika medycznego. Zdaniem pani Brygidy ten dokonał jednak jedynie pobieżnych oględzin mimo przekazanej mu informacji o uderzeniu w głowę.

Spektakularna porażka TVP, wszystko trafiło do sieci. Jacek Kurski nie będzie zadowolonySpektakularna porażka TVP, wszystko trafiło do sieci. Jacek Kurski nie będzie zadowolonyCzytaj dalej

Przedstawiciele szpitala tłumaczyli, że w ich opinii badanie było wystarczająco rzetelne. – Ten pan był przytomny i ratownik musiał się udać do izby przyjęć – przekazała rzeczniczka Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku Lidia Metel-Czarnowska, cytowana przez Polsat News. Warto zaznaczyć, że procedury wprowadzone wobec epidemii koronawirusa mówią, że kolejny pacjent musi oczekiwać na przyjęcie poza budynkiem, a w placówce znajdował się już wówczas inny agresywny mężczyzna.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
2. Miny Lecha Wałęsy mówią wszystko. Pokazał co dają mu do jedzenia, współczujecie?

3. Wyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulców

Choć cytowani przez portal eksperci nie pozostawiają wątpliwości, że osoba cierpiąca na ataki padaczki powinna zostać natychmiast przewieziona do szpitala i pozostawać pod stałą obserwacją medyczną, pana Dariusza zostawiono bez nadzoru. Ten wkrótce dostał kolejnego ataku. – Po tym drugim ataku brat nie odzyskał już przytomności, nie minęło 5 minut i dostał trzeciego ataku. Raz po raz dostawał te ataki – mówi pani Brygida.

Wkrótce szpital rozpoczął poszukiwania karetki oraz miejsca na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Pojazd pojawił się na miejscu po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu. Dla mężczyzny było jednak zbyt późno. Pan Dariusz zmarł w niedzielny wieczór. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi już Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Więzienie nie jest jedynym dramatem Tomasza Komendy. Ujawniono, że po wyjściu na wolność nieludzko go wykorzystywanoWięzienie nie jest jedynym dramatem Tomasza Komendy. Ujawniono, że po wyjściu na wolność nieludzko go wykorzystywanoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od razu po pracy jedź prosto do Lidla. Dziś zaczyna się festiwal promocji
  2. Trzęsienie ziemi w Legii. Będą bardzo duże zmiany, zwolnili trenera klubu
  3. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Pokazała wulgarne cytaty, po czym nawiązała do Jana Pawła II
  4. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"
  5. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Ten kierowca w nietypowy sposób wjechał na autostradę. O krok od wielkiej tragedii

Źródło: Polsatnews.pl