Wiadomości płynące z Sejmu mówią o dymisji w rządzie PiS.. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Sierpnia 2020

Z ostatniej chwili: Kolejna dymisja w rządzie PiS. Odchodzi ważny minister, szef resortu spraw zagranicznych

Wiadomości płynące z Sejmu mówią o dymisji w rządzie PiS. Rezygnację ze stanowiska ministra spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz złożył na ręce premiera Morawieckiego. Informacje potwierdziła Polska Agencja Prasowa.

Informacje, które w okolicach godziny 11 napłynęły z Sejmu, mówią o dymisji dotychczasowego ministra spraw zagranicznych. Decyzję Jacek Czaputowicz miał przekazać premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, podaje PAP za pośrednictwem Twittera. Polska Agencja Prasowa powołała się na MSZ.

Wiadomości. Dymisja Jacka Czaputowicza

To kolejna dymisja w rządzie PiS. Przypomnijmy, że w tym tygodniu ze stanowisk ustąpili także wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński oraz szef tego resortu Łukasz Szumowski. Nowego ministra zdrowia powinniśmy poznać do końca bieżącego tygodnia. Z wszelkich przesłanek wynika, że na jesień planowana jest rekonstrukcja rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Jacek Czaputowicz złożył dymisję.

"Minister wcześniej stwierdził, że po wyborach prezydenckich jest dobry moment na zmianę na czele polskiej dyplomacji oraz wyraził przekonanie, że jego następca będzie kontynuował dotychczasową linię i sprzyjał dalszemu umocnieniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej", przekazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, cytowany przez TVN24.

Ministerem spraw zagranicznych Czaputowicz pozostawał od 2018 roku, pełniąc tę funkcję w obu rządach Mateusza Morawieckiego. Na stanowisku zastąpił Witolda Waszczykowskiego. Wcześniej, mianowany przez Beatę Szydło, pełnił on funkcję podsekretarza MSZ. Warto przypomnieć, że już w lipcu Czaputowicz przyznał w rozmowie z "Rz", że niedługo może ustąpić ze stanowiska szefa resortu, dodając, że "jest to dobry moment" na zmianę osoby przewodzącej krajowej dyplomacji.

Źródło: Twitter / TVN24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!