Wiadomości płynące z Sejmu mówią o dymisji w rządzie PiS.. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Sierpnia 2020

Z ostatniej chwili: Kolejna dymisja w rządzie PiS. Odchodzi ważny minister, szef resortu spraw zagranicznych

Wiadomości płynące z Sejmu mówią o dymisji w rządzie PiS. Rezygnację ze stanowiska ministra spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz złożył na ręce premiera Morawieckiego. Informacje potwierdziła Polska Agencja Prasowa.

Nagła, niespodziewana awaria. Możesz mieć ogromne problemy w pracy, przyczyna nie została ujawnionaNagła, niespodziewana awaria. Możesz mieć ogromne problemy w pracy, przyczyna nie została ujawnionaCzytaj dalej

Informacje, które w okolicach godziny 11 napłynęły z Sejmu, mówią o dymisji dotychczasowego ministra spraw zagranicznych. Decyzję Jacek Czaputowicz miał przekazać premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, podaje PAP za pośrednictwem Twittera. Polska Agencja Prasowa powołała się na MSZ.

Wyzywał ciemnoskóre osoby w metrze, krzyczał, że są Wyzywał ciemnoskóre osoby w metrze, krzyczał, że są "jego zwierzętami". Ujawniono, że jest synem znanego biznesmenaCzytaj dalej

Wiadomości. Dymisja Jacka Czaputowicza

To kolejna dymisja w rządzie PiS. Przypomnijmy, że w tym tygodniu ze stanowisk ustąpili także wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński oraz szef tego resortu Łukasz Szumowski. Nowego ministra zdrowia powinniśmy poznać do końca bieżącego tygodnia. Z wszelkich przesłanek wynika, że na jesień planowana jest rekonstrukcja rządu Prawa i Sprawiedliwości.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ogromny wybuch, nie żyje co najmniej 45 osób. Wśród ofiar dzieci, tragiczne informacje
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Rząd chce wprowadzić nowy podatek. Eksperci: Katastrofa

Jacek Czaputowicz złożył dymisję.

"Minister wcześniej stwierdził, że po wyborach prezydenckich jest dobry moment na zmianę na czele polskiej dyplomacji oraz wyraził przekonanie, że jego następca będzie kontynuował dotychczasową linię i sprzyjał dalszemu umocnieniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej", przekazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, cytowany przez TVN24.

Ministerem spraw zagranicznych Czaputowicz pozostawał od 2018 roku, pełniąc tę funkcję w obu rządach Mateusza Morawieckiego. Na stanowisku zastąpił Witolda Waszczykowskiego. Wcześniej, mianowany przez Beatę Szydło, pełnił on funkcję podsekretarza MSZ. Warto przypomnieć, że już w lipcu Czaputowicz przyznał w rozmowie z "Rz", że niedługo może ustąpić ze stanowiska szefa resortu, dodając, że "jest to dobry moment" na zmianę osoby przewodzącej krajowej dyplomacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna dymisja w polskim Rządzie. Resort potwierdził
  2. Szumowski kłamał ws. respiratorów dla WOŚP?
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Zrobiły sobie zdjęcie nad pięknym jeziorem. Gdy je obejrzały z bliska, zobaczyły straszliwą rzecz

Źródło: Twitter / TVN24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!