wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

GIS pilnie poszukuje Polaków, którzy odwiedzili popularną lokalizację. Może chodzić o setki osób

17 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wiadomości podane przez GIS dotyczą Polaków, którzy odwiedzili park wodny w Rudzie Śląskiej. Sanepid pilnie poszukuje Polaków korzystających z popularnej atrakcji miejskiej. W ostatnim czasie okazało się, że na terenie kąpieliska prze

Kryzys epidemiczny wymusił na Ministerstwie Zdrowia i GIS-ie podjęcie ważnych decyzji. Od kilku miesięcy żyjemy zgodnie z przepisami, obowiązującymi w reżimie sanitarnym. Dzięki natychmiastowym reakcjom rządzących oraz solidarności społecznej udało się znacznie zmniejszyć liczbę zakażeń. Dobre wiadomości podawane przez rządzących doprowadziły do poluzowania części obostrzeń. Niestety wielu Polaków zaczyna na własną rękę rezygnować ze stosowania się do panujących przepisów. Niewykluczone, że nagłe udostępnienie najróżniejszych ośrodków również nie było dobrym pomysłem.

Wiadomości. GIS pilnie poszukuje osób, które przebywały 5 sierpnia w parku wodnym w Rudzie Śląskiej

Przypomnijmy, że od kilku dni Ruda Śląska jest oznaczona jako czerwona strefa. GIS wspólnie z rządem, aby nie nakładać restrykcji na powiaty, gdzie pandemia jest wyciszona, dostosowali przepisy indywidualnie do danego rejonu. W niewielkiej miejscowości funkcjonuje park wodny, w którym 5 sierpnia przebywała osoba zakażona. Nie wiemy, z iloma Polakami mogła mieć kontakt. Wiadomości przekazane przez GIS wymagają natychmiastowej reakcji. Niezwykle ważne jest, aby zatrzymać ewentualny rozwój i transmisje wirusa.

Sanepid apeluje o śledzenie bieżących komunikatów i stosowanie się do obowiązujących przepisów. "W razie niepokojących symptomów zdrowotnych (objawy chorobowe związane z zakażeniem COVID-19) należy powiadomić najbliższą powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną w miejscu zamieszkania" - podał GIS. Pamiętajmy, aby regularnie dezynfekować ręce, utrzymywać dystans społeczny i zasłaniać usta oraz nos odpowiednią maseczką ochronną. Wiadomości przekazywane przez GIS dotyczą głównie kolejnych ognisk wirusa. Kolejne ognisko zachorowań znacznie podniosłoby liczbę zachorowań. Kąpielisko w najbliższym czasie będzie poddawane dezynfekcji.

Wiadomości GIS-u w sprawie Rudy Śląskiej wymagają natychmiastowej reakcji. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu najbliższym ogniskiem zachorowań stała się kopalnia "Bielszowice". Aż 500 górników otrzymało tam pozytywne wyniki testów.

Źródło: [RMF FM/GIS]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >