wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Obostrzenia mogą niespodziewanie powrócić? Wreszcie pojawiła się oficjalna odpowiedź

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Wiadomości o rozważaniu przez rząd możliwości powrotu obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa elektryzowały społeczeństwo. Rzecznik rządu Piotr Müller zajął oficjalne stanowisko w tej sprawie, dementując wszystkie plotki dotyczące planów r

Rząd nie planuje wprowadzenia nowych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. 

Wiadomości o nowych zakażeniach, rzecznik uspokaja

- Nawet jeżeli pojawiają się nowe zakażenia, to bardzo szybko są identyfikowane dane osoby i poddawane kwarantannie albo izolacji, a część, która potrzebuje, otrzymuje dodatkową opiekę medyczną - stwierdził rzecznik rządu Piotr Müller podczas rozmowy w dzisiejszych "Sygnałach Dnia" na antenie Programu 1. Polskiego Radia. - Kluczem w walce z epidemią jest to, czy w przypadku osób zakażonych możemy podjąć odpowiednią opiekę, a na obecną chwilę liczba wolnych respiratorów i łóżek jest na wystarczającym poziomie, bo sięga do 90 proc. Jedną z ważniejszych rzeczy jest higiena - dezynfekcja miejsc, rąk - mówił.

Rzecznik rządu poinformował również, że na ten moment nie ma mowy o rekomendacji ministra zdrowia dot. przeprowadzenia w wybranych miejscach kraju wyborów korespondencyjnych. - Jest jeszcze jakiś czas, kilkanaście dni do wyborów, w związku z tym tę sytuację należy oceniać na kilka dni przed wyborami, tak, aby można było przygotować odpowiednio pakiet wyborczy - stwierdził - Natomiast w tej chwili jeszcze rekomendacji takiej do PKW, minister zdrowia nie przedstawił - dodał. 

Jak dotąd w Polsce doszło do 29 788 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarło 1256 osób, a wyzdrowiało - 14 383.

Źródło: Program 1. Polskiego Radia | Sygnały Dnia

Tagi:

KoronawirusRząd

Wiktor ĆwiklińskiAutor

Redaktor WTV, student prawa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >