Wiadomości lew. (Zdj. il.) ; Pexels / Alexas FotosŹródło: (Zdj. il.) ; Pexels / Alexas Fotos
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 13 Czerwca 2020

Tragiczna sytuacja zwierząt w cyrkach. Lew ma zęby spiłowane do dziąseł i wyrwane pazury

Wiadomości, które docierają do mediów z Francji, okazują się naprawdę zatrważające. Policja odebrała cyrkowi wychudzonego, poważnie poranionego lwa, którego trzymano w malutkiej klatce. Zwierzę przeszło prawdziwe katusze.

W zachodniej Francji doszło do zadziwiających, niezwykle bolesnych dla miłośników zwierząt zdarzeń. Miejscowe służby odebrały jednemu z cyrków lwa, który ważył o połowę mniej niż dorosły osobnik jego rozmiarów. Jak przekazano, w tym samym cyrku pozostały niestety cztery inne zwierzęta tego gatunku, jednak stan ich zdrowia jest obecnie kontrolowany.

Ujawniono nowe fakty ws. wypadku auta z kolumny Dudy. W samochodzie była rodzina z dziećmi, kierowca SOP otrzymał zdumiewającą karęUjawniono nowe fakty ws. wypadku auta z kolumny Dudy. W samochodzie była rodzina z dziećmi, kierowca SOP otrzymał zdumiewającą karęCzytaj dalej

Wiadomości z Francji zbulwersują miłośników zwierząt

Lew był przetrzymywany w zdecydowanie zbyt małej klatce, nie miał miejsca, aby się poruszać. Choć nie występował na arenie, wykorzystywano go do rozmnażania. Nie ulega wątpliwości, że zwierzę było głodzone oraz musiało przejść katorgę. Jego zęby zostały spiłowane do dziąseł, miał poważne rany na ogonie, powyrywano mu pazury.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie płacicie abonamentu RTV? TVP właśnie wystawiło gigantyczny rachunek, może dojść do poważnych zmian
2. Wstrząsające nagranie. W jednej chwili ulica zamieniła się w rwącą rzekę [WIDEO] 

- To zwierzę bardzo cierpiało. Wygląda gorzej niż lwy z ogrodów zoologicznych w strefach wojennych - przekazała Muriel Arnal z walczącej o prawa zwierząt ogranizacji One Voice.

Co więcej, informacje o skandalicznych warunkach przetrzymywania lwów przez cyrk miały docierać do miejscowych służb już dużo wcześniej. Zdaniem Arnal nie zrobiono jednak nic, aby je uratować. Obecnie odebrane z rąk oprawców zwierzę przebywa w specjalnym schronisku, gdzie eksperci postarają się skutecznie mu pomóc. Dalszych losów pozostałych czterech lwów nie da się niestety przewidzieć. Teoretycznie właściciele rzeczonego cyrku mają bowiem licencję na ich posiadanie i wykorzystywanie na arenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wypłata gotówki już nie wszędzie taka prosta. Weszły kolejne ograniczenia
  2. Andrzej Duda w trasie. Auto SOP uderzyło w pojazd z rodziną z dziećmi
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Przełom w temacie sieci 5G w Polsce? Jest oficjalne rozporządzenie

Źródło: TVN24