Wiadomości o kontrolach na lotniskach są wreszcie właściwe.. Wikipedia/Adrian GrycukŹródło: Wikipedia/Adrian Grycuk
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 13 Marca 2020

Pasażerowie na lotniskach w końcu kontrolowani. Dlaczego tak długo musieliśmy czekać?

Wiadomości dotyczące kontroli na lotniskach, które interesują wiele osób, są wreszcie właściwe. Pasażerowie są w końcu objęci kontrolą. Sytuacja na polskich lotniskach zaczęła się zmieniać wczoraj 12 marca po południu.

- Dwa dni temu wylądowałam na Okęciu, wróciłam z Finlandii. Nie kazano mi wypełniać żadnej karty, nie sprawdzano temperatury. Wyszłam z lotniska nie niepokojona przez nikogo - opowiadała "Wyborczej" pasażerka Justyna. Teraz sytuacja się zmienia.

Andrzej Duda o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w Polsce. Znamy stanowiskoAndrzej Duda o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w Polsce. Znamy stanowiskoCzytaj dalej

Wiadomości o kontrolach na lotniskach są wreszcie właściwe. Pasażerowie pod kontrolą

Sytuacja na polskich lotniskach była fatalna. Teraz, z powodu epidemii, polskie lotniska na szczęście wreszcie wprowadzają kontrole pasażerów i ich stanu zdrowia. Kilka dni temu pasażerowie w rozmowie z "Wyborczą" skarżyli się fatalną sytuację kontrolną i wyrażali swój niepokój i oburzenie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ważny apel Morawieckiego. Chodzi o kwarantannę oraz zamknięcie sklepów i miast
2. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy

Pani Iza w zeszłą środę wróciła do Polski z Holandii. Wylądowała w Pyrzowicach. - Nikt niczego nie sprawdzał. W sali przylotów są stanowiska z kwestionariuszami dla pasażerów wracających z Włoch i krajów azjatyckich. Ale kiedy wysiadałam z samolotu, były puste, bez obsługi. Temperatury nikt pasażerom nie mierzył - skarżyła się.

Sytuacja na polskich lotniskach zaczęła nareszcie się zmieniać wczoraj 12 marca po południu. Pasażerowie samolotu z Eindhoven, który wylądował w Pyrzowicach, byli już kontrolowani w sposób, jak należy.

- Wszyscy pasażerowie przylatujący do Polski będą mieć mierzoną temperaturę oraz wypełniać karty lokalizacyjne - zapewnia Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Lotniska otrzymały wspracie z ramienia wojska. 

„Zdecydowałem o skierowaniu terytorialsów do wsparcia Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Żołnierze WOT na 14 lotniskach będą pomagać przy pomiarze temperatury oraz gromadzeniu i segregacji kart lokalizacyjnych pasażerów przylatujących do Polski” – pisał Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Do zwiększenia kontroli wśród pasażerów postanowił odnieść się również Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska im. Chopina w Warszawie: "Od czwartku żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają służby lotniskowe i państwowe. Po odpowiednim przeszkoleniu zaczęli mierzyć temperaturę i zbierać karty lokalizacyjne od wszystkich pasażerów i członków załogi"- podaje GW.

Piotr Adamczyk, oficer prasowy Katowice Airport też wydał swoje stanowisko, zapewniając, że zwiększono zasady bezpieczeństwa wśród osób, które odbyły lot: – Wcześniej kontrole dotyczyły pasażerów lotów z północnych Włoch, a następnie z całych Włoch. Teraz już wszystkich. Wdrażamy wszystkie zalecania Głównego Inspektora Sanitarnego, w tym dotyczące mierzenia temperatury ciała osób przylatujących do Pyrzowic.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  2. "Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA
  3. Na co cierpiała kobieta, która zmarła przez wirusa? Informacje o grupach ryzyka
  4. Co się dzieje w Senacie? "Jeśli wynik będzie dodatni, czeka nas kwarantanna"
  5. Polscy naukowcy z UJ już opracowują ultraszybki test diagnostyczny: "Zrobimy wszystko". Przełom nadchodzi?
  6. Zamykają sklepy i punkty usługowe. Rząd podjął decyzję, sytuacja we Włoszech coraz gorsza

Źródło: lodz.wyborcza.pl