wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pasażerowie na lotniskach w końcu kontrolowani. Dlaczego tak długo musieliśmy czekać?

13 Marca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Wiadomości dotyczące kontroli na lotniskach, które interesują wiele osób, są wreszcie właściwe. Pasażerowie są w końcu objęci kontrolą. Sytuacja na polskich lotniskach zaczęła się zmieniać wczoraj 12 marca po południu.

- Dwa dni temu wylądowałam na Okęciu, wróciłam z Finlandii. Nie kazano mi wypełniać żadnej karty, nie sprawdzano temperatury. Wyszłam z lotniska nie niepokojona przez nikogo - opowiadała "Wyborczej" pasażerka Justyna. Teraz sytuacja się zmienia.

Wiadomości o kontrolach na lotniskach są wreszcie właściwe. Pasażerowie pod kontrolą

Sytuacja na polskich lotniskach była fatalna. Teraz, z powodu epidemii, polskie lotniska na szczęście wreszcie wprowadzają kontrole pasażerów i ich stanu zdrowia. Kilka dni temu pasażerowie w rozmowie z "Wyborczą" skarżyli się fatalną sytuację kontrolną i wyrażali swój niepokój i oburzenie.

Pani Iza w zeszłą środę wróciła do Polski z Holandii. Wylądowała w Pyrzowicach. - Nikt niczego nie sprawdzał. W sali przylotów są stanowiska z kwestionariuszami dla pasażerów wracających z Włoch i krajów azjatyckich. Ale kiedy wysiadałam z samolotu, były puste, bez obsługi. Temperatury nikt pasażerom nie mierzył - skarżyła się.

Sytuacja na polskich lotniskach zaczęła nareszcie się zmieniać wczoraj 12 marca po południu. Pasażerowie samolotu z Eindhoven, który wylądował w Pyrzowicach, byli już kontrolowani w sposób, jak należy.

- Wszyscy pasażerowie przylatujący do Polski będą mieć mierzoną temperaturę oraz wypełniać karty lokalizacyjne - zapewnia Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Lotniska otrzymały wspracie z ramienia wojska. 

„Zdecydowałem o skierowaniu terytorialsów do wsparcia Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Żołnierze WOT na 14 lotniskach będą pomagać przy pomiarze temperatury oraz gromadzeniu i segregacji kart lokalizacyjnych pasażerów przylatujących do Polski” – pisał Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Do zwiększenia kontroli wśród pasażerów postanowił odnieść się również Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska im. Chopina w Warszawie: "Od czwartku żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają służby lotniskowe i państwowe. Po odpowiednim przeszkoleniu zaczęli mierzyć temperaturę i zbierać karty lokalizacyjne od wszystkich pasażerów i członków załogi"- podaje GW.

Piotr Adamczyk, oficer prasowy Katowice Airport też wydał swoje stanowisko, zapewniając, że zwiększono zasady bezpieczeństwa wśród osób, które odbyły lot: – Wcześniej kontrole dotyczyły pasażerów lotów z północnych Włoch, a następnie z całych Włoch. Teraz już wszystkich. Wdrażamy wszystkie zalecania Głównego Inspektora Sanitarnego, w tym dotyczące mierzenia temperatury ciała osób przylatujących do Pyrzowic.

Źródło: lodz.wyborcza.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >