wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Są przecieki ws. rekonstrukcji rządu. Czołowe postaci mogą odejść

10 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wiadomości o rekonstrukcji rządu zostały opisane przez największe media. Rada Ministrów może przejść przez kolejne, niespodziewane zmiany. W Prawie i Sprawiedliwości pojawił się kolejny konflikt. W samym środku spięć znalazł się Jarosław Kaczyński.

Od kilku tygodni prasa informuje o nadchodzących rekonstrukcjach rządu. Wiadomości o zmianach potwierdzali już przedstawiciele Rady Ministrów oraz liderzy Prawa i Sprawiedliwości. Wiemy, że Jarosław Kaczyński chce zmniejszenia liczby etatów w ministerstwach. Z ławami rządowymi pożegnał się już Łukasz Szumowski i jego zastępca Janusz Cieszyński. W resorcie spraw zagranicznych również doszło do przetasowań. Niewykluczone, że już w najbliższej przyszłości Mateusz Morawiecki przyjmie kolejne dymisje.

Wiadomości o rekonstrukcji rządu zaskakują. Jarosław Kaczyński walczy z kolejnym konfliktem

Przypomnijmy, że obóz Zjednoczonej Prawicy tworzy nie tylko Prawo i Sprawiedliwość. Jarosław Kaczyński zmiany w rządzie musi wynegocjować ze swoimi koalicjantami. Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry oraz Porozumienie Jarosława Gowina nie chcą zgodzić się na część propozycji parlamentarzysty. Główny spór dotyczy między innymi ustawy o zakazie hodowli zwierząt futerkowych. "Rzeczpospolita" przekazała wiadomości o następnych kwestiach, które wciąż nie zostały rozwiązane przez rządzących.

Kształt gabinetów, podział resortów oraz propozycje programowe, to trzy priorytetowe tematy rozmów między liderami Zjednoczonej Prawicy. "Rzeczpospolita" relacjonuje, że wciąż nie ma porozumienia w sprawie żadnego z nich. Konflikt wokół praw zwierząt futerkowych może jeszcze bardziej skomplikować negocjacje. Informator medium wskazuje, że postulat ten ma być niezwykle ważny dla Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS-u zdaje się nie przejmować opinią Jarosława Gowina czy Zbigniewa Ziobry.

Wiadomości o rekonstrukcji rządu mogą zaskakiwać. Podczas sezonu wakacyjnego deklarowano, że zmiany zostaną ogłoszone na jesieni. Oznacza to, że już w najbliższej przyszłości dowiemy się, czy Jarosław Kaczyński wynegocjował kompromis ze swoimi koalicjantami. Głosowanie w sprawie zakazu hodowli zwierząt futerkowych, jak podaje "Rzeczpospolita", może być głównym elementem rozgrywki między członkami Zjednoczonej Prawicy. Lider PiS-u może chcieć odebrać Ziobrze i Gowinowi po jednym resorcie. "Super Express" wskazuje, że wybór może dotyczyć Ministerstwa Sprawiedliwości, Ochrony Środowiska, Rozwoju i Nauki. 

Źródło: [Rzeczpospolita]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >