wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Awantura pod pomnikiem ofiary katastrofy smoleńskiej, wojsko nie pozwoliło na złożenie wieńca

10 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Wiadomości na temat awantury pod pomnikiem na placu Piłsudskiego zszokowały internautów. Grupce ludzi chcących złożyć kwiaty pod schodami upamiętniającymi ofiary katastrofy smoleńskiej uniemożliwiono spokojnie uczczenie pamięci tragedii.

Nie milkną kontrowersje na temat dzisiejszych obchodów katastrofy smoleńskiej. Po porannym zlekceważeniu zaleceń Ministerstwa Zdrowia (oraz jak twierdzą niektórzy - prawa zabraniającego zgromadzeń), służby znów błysnęły nierównym traktowaniem obywateli. Tym razem, grupie Obywatele RP uniemożliwiono złożenia wieńca pod pomnikiem ofiar katastrofy na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Wiadomości dotyczące obchodów nie są pozytywne

Podczas zakończonych przed południem uroczystościach upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej, pod pomnikiem pozostały złożone przez polityków wieńce. Obok nich swoją wiązankę chciała złożyć delegacja stowarzyszenia Obywatele RP. Udało im się położyć pod nim kwiaty, jednak natychmiast doskoczyli do nich żołnierze Garnizonu Warszawa, odpowiedzialni za porządek na placu Piłsudskiego. Z odsieczą żołnierzom ruszyła również błyskawicznie policja. Wywiązała się awantura zakończona szybką konfiskatą i wyniesieniem wieńca. Na nic nie zdał się głośny sprzeciw składających kwiaty. 

Nie wiadomo, skąd wynikała tak ostra reakcja żołnierzy. Na filmie udostępnionych przez Obywateli RP nie widać żadnych niestosownych zachowań uczestników. Wieniec został skonfiskowany i odniesiony do siedziby garnizonu.

To nie jedyne kontrowersje związane z obchodami. Lawinę komentarzy wywołał również sam fakt zorganizowania uroczystości z udziałem najważniejszych osób w państwie pomimo panującej epidemii. Podczas gdy zwykłym obywatelom policja wręcza mandaty i grzywny za wchodzenie do parków czy mycie samochodów, czołowi polscy politycy spotkali się na dużym zgromadzeniu. 

Link do filmiku znajdziecie [tutaj]

Źródło: Facebook

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >