Wiadomości. facebook.com/tuobywatele/Źródło: facebook.com/tuobywatele/
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 10 Kwietnia 2020

Awantura pod pomnikiem ofiary katastrofy smoleńskiej, wojsko nie pozwoliło na złożenie wieńca

Wiadomości na temat awantury pod pomnikiem na placu Piłsudskiego zszokowały internautów. Grupce ludzi chcących złożyć kwiaty pod schodami upamiętniającymi ofiary katastrofy smoleńskiej uniemożliwiono spokojnie uczczenie pamięci tragedii.

Nie milkną kontrowersje na temat dzisiejszych obchodów katastrofy smoleńskiej. Po porannym zlekceważeniu zaleceń Ministerstwa Zdrowia (oraz jak twierdzą niektórzy - prawa zabraniającego zgromadzeń), służby znów błysnęły nierównym traktowaniem obywateli. Tym razem, grupie Obywatele RP uniemożliwiono złożenia wieńca pod pomnikiem ofiar katastrofy na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Macierewicz powraca u Rydzyka tuż przed rocznicą smoleńską. Na antenie przedstawił swoją kolejną teorięMacierewicz powraca u Rydzyka tuż przed rocznicą smoleńską. Na antenie przedstawił swoją kolejną teorięCzytaj dalej

Wiadomości dotyczące obchodów nie są pozytywne

Podczas zakończonych przed południem uroczystościach upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej, pod pomnikiem pozostały złożone przez polityków wieńce. Obok nich swoją wiązankę chciała złożyć delegacja stowarzyszenia Obywatele RP. Udało im się położyć pod nim kwiaty, jednak natychmiast doskoczyli do nich żołnierze Garnizonu Warszawa, odpowiedzialni za porządek na placu Piłsudskiego. Z odsieczą żołnierzom ruszyła również błyskawicznie policja. Wywiązała się awantura zakończona szybką konfiskatą i wyniesieniem wieńca. Na nic nie zdał się głośny sprzeciw składających kwiaty. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przełom w walce z epidemią. Wszystko dzięki pracy polskich naukowców
2. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów

Nie wiadomo, skąd wynikała tak ostra reakcja żołnierzy. Na filmie udostępnionych przez Obywateli RP nie widać żadnych niestosownych zachowań uczestników. Wieniec został skonfiskowany i odniesiony do siedziby garnizonu.

To nie jedyne kontrowersje związane z obchodami. Lawinę komentarzy wywołał również sam fakt zorganizowania uroczystości z udziałem najważniejszych osób w państwie pomimo panującej epidemii. Podczas gdy zwykłym obywatelom policja wręcza mandaty i grzywny za wchodzenie do parków czy mycie samochodów, czołowi polscy politycy spotkali się na dużym zgromadzeniu. 

Link do filmiku znajdziecie [tutaj]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  2. Brak jednego elementu przy domu może cię kosztować 10 tys. złotych. Przepisy nabrały nowego wymiaru
  3. Kamil Durczok znowu prowokuje. Złamał zakaz i się pochwalił
  4. Ujawniono najważniejszy punkt dzisiejszej konferencji Szumowskiego i Morawieckiego. Będą kolejne “rekomendacje”
  5. Polski kardynał wezwał duchownych do oddania pensji. “Jałmużna tylko ze swoich, powinna zaboleć"
  6. "Zakazane miasto" leży zaraz za granicą Polski. Przez pół wieku wywoływało lęk

Źródło: Facebook