wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Służby w porażających okolicznościach wyłowiły ciało dziecka. Przekazano zatrważające szczegóły

8 Maja 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Wiadomości z Mazowsza są wstrząsające. Służby wyłowiły ciało noworodka ze studni. Jego matka zmarła w kwietniu br., jednak nikt nie wiedział, co stało się ze zwłokami dziecka. Poszukiwania nie przynosiły rezultatów. Przełom w sprawie nastąpił dopie

Jak informuje Radio Zet, bazując na informacjach uzyskanych przez PAP, przeprowadzono sekcję zwłok dziecka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że noworodek urodził się martwy. Ciało dziecka wyłowiono 5 maja 2020 roku. Został znaleziony w studni jednego z gospodarstw gminy Sanniki k. Gostynia na Mazowszu. Jego 25-letnia matka pochodzenia ukraińskiego zmarła 25 kwietnia. Sekcja jej zwłok wykazała, że kobieta była w ciąży. W jej ciele nie było jednak płodu. 

Wiadomości z Mazowsza są wstrząsające. Służby wyłowiły ciało noworodka ze studni

25-letnia Tatiana B., obywatelka Ukrainy, mieszkała w Czyżewie na Mazowszu na terenie jednego z gospodarstw. Do Polski przyjechała do pracy. Była w ciąży, o czym prawdopodobnie nikt nie wiedział, wykazała to dopiero sekcja jej zwłok. Kobieta zmarła nagle, przyczyną zgonu była znaczna utrata krwi w okolicach dróg rodnych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że noworodek płci żeńskiej urodził się martwy. Jego ciało znaleziono w studni z stanie rozkładu. Prokuratorzy czekają obecnie na szczegółowe i bardziej dokładne wyniki sekcji zwłok dziecka oraz jego matki.

"Ze wstępnych ustaleń po przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że noworodek płci żeńskiej urodził się martwy" - powiedział dla PAP prokurator Damian Zimniak z Prokuratury Rejonowej w Gostyninie. Odrębne postępowanie toczy się także w sprawie zgonu obywatelki Ukrainy, która prawdopodobnie jest matką dziecka.

"Czekamy obecnie na kompleksowe wyniki sekcji zwłok noworodka, jak również wyniki przeprowadzonej wcześniej sekcji zwłok obywatelki Ukrainy" - poinformował PAP Zimniak. Dodał także, że w ramach toczącego się śledztwa konieczne będzie m.in. przeprowadzenie badań histopatologicznych oraz badań DNA.

Źródło: PAP / Radio Zet

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >