wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zgromadzenie w samym sercu Warszawy, zebrani blokują policję. Nie chcą dopuścić do zatrzymania

7 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Wiadomości z Warszawy mogą zaskoczyć. Margot ze Stop Bzdurom, która została ostatnio zatrzymana po powieszeniu flag LGBT na kilku pomnikach w stolicy, ma trafić do aresztu na dwa miesiące. Przed siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii zebrała się grupa

"Margot ma dwa miesiące aresztu. (...) Jesteśmy w siedzibie KPH, Solec 30a. Zwołujemy wszystkich - bądzcie tu z nami zanim ją zabiorą. Teraz!", czytamy w poście opublikowanym na stronie Stop Bzdurom na Facebooku. Jak przekazano, wkrótce miała pojawić się policja. Z relacji naszego dziennikarza wynika, że mundurowi są już na miejscu. Pod siedzibę KPH podjechały aż dwa duże wozy.

Na miejscu zebrała się grupa osób, która zablokowała wejście do budynku. W tłumie nie brakuje także posłów. Pojawili się tam Maciej Gdula i Małgorzata Prokop-Paczkowska z Wiosny oraz Anna Maria Żukowska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Grupa z czasem ma się sukcesywnie powiększać. 

Wiadomości z Warszawy

Na razie nie wiadomo, dlaczego Margot ma trafić do aresztu na aż dwa miesiące. Nieoficjalnie mówi się, że prokuratura złożyła zażalenie w tej sprawie. Areszt ma więc rzekomo charakter zapobiegawczy.

"Policja przyjechała zabrać Margot do aresztu. Prokuratura apelowała i został zmieniony środek zapobiegawczy na dwa miesiące aresztu", czytamy na stronie Stop Bzdurom na Facebooku.

Nasz dziennikarz dowiedział się, że zatrzymanie jest związane ze zniszczeniem ciężarówki organizacji antyaborcyjnej. Nie są to jednak informacje oficjalne.

O tym, co dzieje się na miejscu, będziemy na bieżąco informować.

[Aktualizacja] Margot zdecydowała się wyjść z siedziby KPH. Przed wozem policyjnym odpowiedziała na pytania dziennikarzy. Powiedziała także mundurowym, że mogą ją zatrzymać, układając ręce do skucia kajdankami. Policjanci jednak nie zareagowali i wiele wskazuje na to, że wsiedli do radiowozu. Część z nich po prostu nie opowiada na słowa Margot.

[Aktualizacja] Jeden z wozów policyjnych odjechał spod siedziby KPH. Drugi pozostaje na miejscu. Jak poinformował nasz dziennikarz, grupa przenosi się na Nowy Świat.

[Aktualizacja] Policja zablokowała podejście do najważniejszych pomników na Nowym Świecie. Nikt nie może zbliżyć się między innymi do figur Mikołaja Kopernika oraz Jezusa Chrystusa. Jeden z manifestujących wspiął się na stojący niedaleko radiowóz, doszło do przepychanek. Część grupy usiadła na ziemi, aby policja nie mogła rozgonić zgromadzenia.

[Aktualizacja] Manifestującym udało się dostać do pomnika Mikołaja Kopernika i umieścić na nim tęczową flagę. Jak przekazał nasz dziennikarz, na miejscu doszło do przepychanki między kilkoma protestującymi i operatorem TVP.

[Aktualizacja] Posłanka Klaudia Jachira usiadła na ziemi z grupą protestujących. Policja na razie nie podjęła interwencji wobec tych manifestantów. 

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia naszego dziennikarza z miejsca zdarzenia:

Źródła: Facebook, WTV

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Tagi:

Facebook

Maria HędrzakAutor

Redaktorka i wydawczyni, absolwentka stosunków międzynarodowych oraz studentka specjalizacji Bliski Wschód i Afryka na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >