wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zgromadzenie w samym sercu Warszawy, zebrani blokują policję. Nie chcą dopuścić do zatrzymania

7 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Wiadomości z Warszawy mogą zaskoczyć. Margot ze Stop Bzdurom, która została ostatnio zatrzymana po powieszeniu flag LGBT na kilku pomnikach w stolicy, ma trafić do aresztu na dwa miesiące. Przed siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii zebrała się grupa

"Margot ma dwa miesiące aresztu. (...) Jesteśmy w siedzibie KPH, Solec 30a. Zwołujemy wszystkich - bądzcie tu z nami zanim ją zabiorą. Teraz!", czytamy w poście opublikowanym na stronie Stop Bzdurom na Facebooku. Jak przekazano, wkrótce miała pojawić się policja. Z relacji naszego dziennikarza wynika, że mundurowi są już na miejscu. Pod siedzibę KPH podjechały aż dwa duże wozy.

Na miejscu zebrała się grupa osób, która zablokowała wejście do budynku. W tłumie nie brakuje także posłów. Pojawili się tam Maciej Gdula i Małgorzata Prokop-Paczkowska z Wiosny oraz Anna Maria Żukowska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Grupa z czasem ma się sukcesywnie powiększać. 

Wiadomości z Warszawy

Na razie nie wiadomo, dlaczego Margot ma trafić do aresztu na aż dwa miesiące. Nieoficjalnie mówi się, że prokuratura złożyła zażalenie w tej sprawie. Areszt ma więc rzekomo charakter zapobiegawczy.

"Policja przyjechała zabrać Margot do aresztu. Prokuratura apelowała i został zmieniony środek zapobiegawczy na dwa miesiące aresztu", czytamy na stronie Stop Bzdurom na Facebooku.

Nasz dziennikarz dowiedział się, że zatrzymanie jest związane ze zniszczeniem ciężarówki organizacji antyaborcyjnej. Nie są to jednak informacje oficjalne.

O tym, co dzieje się na miejscu, będziemy na bieżąco informować.

[Aktualizacja] Margot zdecydowała się wyjść z siedziby KPH. Przed wozem policyjnym odpowiedziała na pytania dziennikarzy. Powiedziała także mundurowym, że mogą ją zatrzymać, układając ręce do skucia kajdankami. Policjanci jednak nie zareagowali i wiele wskazuje na to, że wsiedli do radiowozu. Część z nich po prostu nie opowiada na słowa Margot.

[Aktualizacja] Jeden z wozów policyjnych odjechał spod siedziby KPH. Drugi pozostaje na miejscu. Jak poinformował nasz dziennikarz, grupa przenosi się na Nowy Świat.

[Aktualizacja] Policja zablokowała podejście do najważniejszych pomników na Nowym Świecie. Nikt nie może zbliżyć się między innymi do figur Mikołaja Kopernika oraz Jezusa Chrystusa. Jeden z manifestujących wspiął się na stojący niedaleko radiowóz, doszło do przepychanek. Część grupy usiadła na ziemi, aby policja nie mogła rozgonić zgromadzenia.

[Aktualizacja] Manifestującym udało się dostać do pomnika Mikołaja Kopernika i umieścić na nim tęczową flagę. Jak przekazał nasz dziennikarz, na miejscu doszło do przepychanki między kilkoma protestującymi i operatorem TVP.

[Aktualizacja] Posłanka Klaudia Jachira usiadła na ziemi z grupą protestujących. Policja na razie nie podjęła interwencji wobec tych manifestantów. 

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia naszego dziennikarza z miejsca zdarzenia:

Źródła: Facebook, WTV

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >