Wiadomości. Facebook.com/jakub.stoltzmanŹródło: Facebook.com/jakub.stoltzman
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 5 Września 2020

Okropny atak pod gejowskim klubem. Uderzono człowieka bez żadnej przyczyny

Wiadomości o brutalnym ataków pod jednym z gejowskich klubów w Warszawie obiegły sieć. Wielu zastanawia się, jak mogło dojść do tego tragicznego zdarzenia? O wszystko zapytaliśmy samego pokrzywdzonego.

Ataki na osoby ze środowiska LGBT w naszym kraju są coraz częstsze. Już jakiś czas temu pisaliśmy o "łapankach" pod klubami dla osób z mniejszości seksualnych - "Łapanka gejów" pod bydgoskim klubem. Brutalny i straszny atak na niewinnych ludzi. 

Niestety klimaty polityczne, które obecnie panują w Polsce nie sprzyjają w żadnym względzie osobom nieheteronormatywnym. Może wynikać to nie tylko z mowy nienawiści, ale również z niewiedzy, braku edukacji społeczeństwa i strachu przed "innością". Nie zmienia to faktu, że naruszanie cudzej nietykalności cielesnej nie może zostać usprawiedliwione w żadnym aspekcie.

Jarosław Kaczyński znów przesadził? Komplementy i pochlebstwa: Jarosław Kaczyński znów przesadził? Komplementy i pochlebstwa: "Trzeba się w pas kłaniać ojcu Rydzykowi"Czytaj dalej

Wiadomości o kolejnym ataku na osobę ze środowiska LGBT obiegły internet

Był piątkowy ciepły wieczór. Do "Glamu" przychodzi wielu młodych ludzi, poszukując jedności i akceptacji wśród innych osób z tego samego środowiska. Teoretycznie powinno być to jedno z miejsc, w którym osoby LGBT powinny czuć się bezpiecznie. Nic bardziej złudnego. Jakub, bo tak na imię ma ofiara aktu przemocy, wybrał się tam, aby zwyczajnie się zrelaksować i spędzić miło czas. W pewnym momencie postanowił wyjść przed klub i usiadł na chodniku. Nagle poczuł mocny cios w twarz, był zszokowany. Ktoś uderzył go z całych sił, bez żadnego powodu. Sytuacja była na tyle ekstremalna, że ciężko było się zorientować, kto dopuścił się tak okrutnego czynu.

Kościół znów pod rękę z rządzącymi? Wszystko miało się odbyć po cichu, w tle gigantyczne kwotyKościół znów pod rękę z rządzącymi? Wszystko miało się odbyć po cichu, w tle gigantyczne kwotyCzytaj dalej

Obecnie Jakub ma podbite oko, choć starchu i strat moralnych nie da się mu zwrócić w żaden sposób. Cały incydent ma zgłosić na policję, prosząc o nagranie z monitoringu. Ta sytuacja zwiększa nie tylko napięcie między osobami ze środowiska LGBT i ich przeciwnikami. Wznieca to także niepokój u osób nieheteronormatywnych, które mogą być zaatakowane, tak po prostu w centrum Warszawy na ulicy, tylko dlatego, że znajdowali się pod klubem gejowskim. Ciężko zrozumieć pobudki osoby, która zaatakowała mężczyznę. Z pewnością nagonka ze strony obozu rządzącego nie działa tu na korzyść w żadnym względzie. Wiadomości o kolejnych incydentach tego typu napływają do mediów już z całego kraju.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Kuchenne rewolucje przekroczyły granice? Gessler rzucała jedzeniem, padły obraźliwe słowa
2. Zbiory popularnego polskiego piosenkarza zachwycają. Nikt nie podejrzewał, że uwielbiany artysta w wolnych chwilach zajmuje się ekologicznymi uprawami

Warto pamiętać, że na przemoc nigdy nie możemy przyzwalać, być głusi, czy obojętni. To może spotkać każdego z nas, w tym naszych bliskich.

wiadomości

Jako portal interwencyjny staramy się nagłaśniać każdy akt przemocy wymierzony w osoby należące do mniejszości. Jeśli słyszałeś o podobnej sytuacji powiadom nas o tym wtv@iberion.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest jasna zapowiedź rządu. Tysiące Polaków może spodziewać się utraty pracy
  2. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę
  3. Podobnej manipulacji jeszcze nie było. TVP Info przebiło wszystko, co pokazano do tej pory
  4. Policjanci przybyli na miejsce w ostatniej chwili. Następnych godzin malutki kot mógł już nie przeżyć
  5. Awantura w Sejmie. Poseł zupełnie się zapomniał, padło obraźliwe słowo
  6. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy