wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Okropny atak pod gejowskim klubem. Uderzono człowieka bez żadnej przyczyny

5 Września 2020

Autor tekstu:

Weronika Szatkowska

Udostępnij:

Wiadomości o brutalnym ataków pod jednym z gejowskich klubów w Warszawie obiegły sieć. Wielu zastanawia się, jak mogło dojść do tego tragicznego zdarzenia? O wszystko zapytaliśmy samego pokrzywdzonego.

Ataki na osoby ze środowiska LGBT w naszym kraju są coraz częstsze. Już jakiś czas temu pisaliśmy o "łapankach" pod klubami dla osób z mniejszości seksualnych - "Łapanka gejów" pod bydgoskim klubem. Brutalny i straszny atak na niewinnych ludzi.

Niestety klimaty polityczne, które obecnie panują w Polsce nie sprzyjają w żadnym względzie osobom nieheteronormatywnym. Może wynikać to nie tylko z mowy nienawiści, ale również z niewiedzy, braku edukacji społeczeństwa i strachu przed "innością". Nie zmienia to faktu, że naruszanie cudzej nietykalności cielesnej nie może zostać usprawiedliwione w żadnym aspekcie.

Wiadomości o kolejnym ataku na osobę ze środowiska LGBT obiegły internet

Był piątkowy ciepły wieczór. Do "Glamu" przychodzi wielu młodych ludzi, poszukując jedności i akceptacji wśród innych osób z tego samego środowiska. Teoretycznie powinno być to jedno z miejsc, w którym osoby LGBT powinny czuć się bezpiecznie. Nic bardziej złudnego. Jakub, bo tak na imię ma ofiara aktu przemocy, wybrał się tam, aby zwyczajnie się zrelaksować i spędzić miło czas. W pewnym momencie postanowił wyjść przed klub i usiadł na chodniku. Nagle poczuł mocny cios w twarz, był zszokowany. Ktoś uderzył go z całych sił, bez żadnego powodu. Sytuacja była na tyle ekstremalna, że ciężko było się zorientować, kto dopuścił się tak okrutnego czynu.

Obecnie Jakub ma podbite oko, choć starchu i strat moralnych nie da się mu zwrócić w żaden sposób. Cały incydent ma zgłosić na policję, prosząc o nagranie z monitoringu. Ta sytuacja zwiększa nie tylko napięcie między osobami ze środowiska LGBT i ich przeciwnikami. Wznieca to także niepokój u osób nieheteronormatywnych, które mogą być zaatakowane, tak po prostu w centrum Warszawy na ulicy, tylko dlatego, że znajdowali się pod klubem gejowskim. Ciężko zrozumieć pobudki osoby, która zaatakowała mężczyznę. Z pewnością nagonka ze strony obozu rządzącego nie działa tu na korzyść w żadnym względzie. Wiadomości o kolejnych incydentach tego typu napływają do mediów już z całego kraju.

Warto pamiętać, że na przemoc nigdy nie możemy przyzwalać, być głusi, czy obojętni. To może spotkać każdego z nas, w tym naszych bliskich.

Jako portal interwencyjny staramy się nagłaśniać każdy akt przemocy wymierzony w osoby należące do mniejszości. Jeśli słyszałeś o podobnej sytuacji powiadom nas o tym wtv@iberion.pl.

Weronika SzatkowskaAutor

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Terapeutka LGBTQ+ FRIENDLY i pedagożka specjalna. Prywatnie wokalistka, zajmuje się tworzeniem i produkcją muzyki. Interesuje się też arteterapią, czyli terapeutycznym wpływem sztuki na psychikę

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >
Pixabay/sarconi, Pxfuel CC0

Polska

Kopalnia Turów. Narasta niepokój wśród mieszkańców Bogatyni. „Czechów nie obsługujemy"

Czytaj więcej >