W popołudniowym wydaniu "Wiadomości" TVP opowiadano o "finansowych szantażu" ze strony Unii Europejskiej.. wiadomosci.tvp.pl
Źródło: wiadomosci.tvp.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Listopada 2020

Wiadomości TVP straszą "szantażem", naginając fakty. Zdumiewający materiał o UE

W popołudniowym wydaniu "Wiadomości" TVP opowiadano o "finansowym szantażu" ze strony Unii Europejskiej. W ten sposób nawiązano, rzecz jasna, do unijnego budżetu, który Bruksela powiązała z przestrzeganiem zasad praworządności.

Temat weta przeciw powiązaniu budżetu Unii Europejskiej z przestrzeganiem zasad praworządności przez państwa członkowskie od kilku dni rozgrzewa nie tylko krajowe media, ale przede wszystkim samych polityków. Członkowie Zjednoczonej Prawicy raz po raz przekonują, że gra toczy się o suwerenność. A nawet więcej, bo bijemy się nie tylko za siebie, a za całą wspólnotę.

W podobnym tonie wypowiadał się choćby Zbigniew Ziobro. – Praworządność jest tylko pretekstem. Chodzi tu o radykalne ograniczenie suwerenności – stwierdził lider Solidarnej Polski.

I dalej, potwierdzając niejako przytoczoną powyżej tezę: – W tej sprawie Polska walczy nie tylko w swoim interesie, ale i w interesie wszystkich państw wspólnoty.

Czy księża nie mają na co narzekać? Dostaną bardzo wysokie emerytury, w tym samym czasie sytuacja wielu polskich seniorów staje się tragicznaCzy księża nie mają na co narzekać? Dostaną bardzo wysokie emerytury, w tym samym czasie sytuacja wielu polskich seniorów staje się tragicznaCzytaj dalej

Wiadomości TVP: "Nie ma zgody na finansowy szantaż"

Narrację od kilku dni powiela, rzecz jasna, Telewizja Polska. We wczorajszym wydaniu "Wiadomości" usiłowano zohydzić widzom samą Unię, wskazując, że podporządkowanie się Zachodowi może doprowadzić do sytuacji, w której w Polsce, tak jak rzekomo ma to miejsce w Belgii, geje będę mogli kupować noworodki za 100 tys. zł (o sprawie pisaliśmy TUTAJ).

Dziś mówiono z kolei o "finansowym szantażu" ze strony UE i walki naszego rządu z tymże. Wskazano, że do Polski i Węgier dołączają ponadto powoli pozostaje kraje członkowskie.

Obrazy WTV

Materiał autorstwa Dominiki Ćosić przekazał, że jeszcze w poniedziałek nikt w Unii Europejskiej nie wierzył w to, że Polska i Węgry mogłyby zawetować unijny budżet. Zaznaczono, że podobne zastrzeżenia do mechanizmu zaczyna mieć jednak obecnie również premier Słowenii. Tak oto Polacy po raz kolejny mieliby znaleźć się w centrum swoistej świętej wojny.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieludzkie zachowanie, zapakowała w worek kocią rodzinę. Jest poszukiwana
2. Dopiero co przyznali mu miliony dotacji. Teraz okazuje się, że jeden z sukcesów Bayer Full jest tylko mitem
3. Kilkadziesiąt tysięcy osób podpisało petycję o odwołanie Czarnka. Ludzie mają dość

Walka trwa bowiem o suwerenność, od kilku dni odmienianą w TVP przez wszystkie przypadki. Teraz do owej walki dołączono najwyraźniej argument o rzekomych unijnych szantażach.

Dobór słów jest tu doprawdy doskonały. Rządzący usilnie omijają przy tym fakt, że jeśli wspomniana praworządność nie byłaby w Polsce łamana, jako naród nie musielibyśmy obawiać się jakichkolwiek "represji" ze strony UE. Dołączając do wspólnoty, zdecydowaliśmy się tym samym przestrzegać obowiązujących w niej standardów. Nie ma więc mowy na wymuszaniu czegokolwiek na Polsce, gdyż, przystępując do organizacji, sami zgodziliśmy się respektować unijne prawo oraz decyzje podejmowane przez wspólnotowe organy.

Michał Szpak ostrzega. Padł ofiarą oszustów, muszą zainterweniować służbyMichał Szpak ostrzega. Padł ofiarą oszustów, muszą zainterweniować służbyCzytaj dalej

Na całe szczęście znaleźliśmy jednak sojusznika, o czym w "Wiadomościach" nie omieszkano wspomnieć "Wiązanie spraw gospodarczych i finansowych z warunkami politycznymi jest dramatycznym błędem, który zniszczy jedność Europy", pisze na Twitterze premier Węgier Viktor Orbán.

Jutro czeka nas dyskusja w gronie premierów 27 krajów. Z powodu pandemii przybierze ona formę wideokonferencji. W materiale zaznaczono, że "można się spodziewać, że Niemcy, ale także tzw. klub skąpców będą się odwoływać do solidarności i poczucia odpowiedzialności ze strony Polski, Węgier, może teraz właśnie także i Słowenii". Jak zapewniła dziennikarka, mamy jednak odpowiednie wsparcie.

źródło: wiadomosci.tvp.pl

Monika Olejnik musiała przerywać swojej rozmówczyni. Ostre spięcie w Monika Olejnik musiała przerywać swojej rozmówczyni. Ostre spięcie w "Kropce nad i"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Odważne słowa Ministra Zdrowia. Nie wszyscy specjaliści się z nimi zgadzają
  2. Nie mieści się w głowie co woda ogórkowa robi z organizmem. Pijesz ją?
  3. Czy powstanie komisja śledcza ws. nagrań Romana Giertycha? Znaczący komentarz Radosława Fogiela, wicerzecznika PiS
  4. Jurek Owsiak odniósł się do podłych słów lidera Bayer Full, uniżających zespołowi Kult. Wydarzyło się coś niesamowitego, historyczny moment
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Nie żyje Andrzej Wawrzyniak. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, odeszła legenda, tysiące Polaków słyszało o jego podróżach
  7. Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawi