Wiadomości TVP Kinga Duda. Wiadomości TVP/17.09.20/ screen
Źródło: Wiadomości TVP/17.09.20/ screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Września 2020

Kinga Duda pojawiła się w Wiadomościach TVP. Niespodziewany materiał na antenie

"Wiadomości" TVP postanowiły ponownie zaskoczyć opinię publiczną. Kinga Duda stała się bohaterką jednego z materiałów. Danuta Holecka postanowiła przedstawić widzom nową doradczynie Andrzeja Dudy do spraw społecznych. Wielu prawników może być oburzonych.

Przypomnijmy, że Kancelaria Prezydenta opublikowała zaskakujący komunikat na swojej oficjalnej stronie internetowej. Okazało się, że Kinga Duda jeszcze w sierpniu rozpoczęła pracę w Pałacu Namiestnikowskim. Andrzej Duda mianował ją swoją osobistą doradczynią do spraw społecznych. "Wiadomości" TVP postanowiły przedstawić doświadczenie oraz kwalifikacje młodej prawniczki. Materiał Telewizji Polskiej z pewnością nie przypadnie do gustu przeciwnikom Prawa i Sprawiedliwości.

"Wiadomości" TVP stale zaskakują. Kinga Duda bohaterką obszernego materiału

Doradczyni prezydenta pełni swoje obowiązki od miesiąca, jednak wieści o jej miejscu zatrudnienia ujawniono dopiero teraz. Wywołało to liczne medialne spekulacje. Prasa sugerowała, że Andrzej Duda mógł chcieć ukryć Kingę Dudę, by uniknąć oskarżeń o nepotyzm. Czujni dziennikarze szybko nagłośnili niecodzienną sytuację, jaka ma miejsce w Kancelarii Prezydenta. Współpracownicy głowy państwa uważają jednak, że prawniczka spełnia wszelkie wymagania do sprawowania ważnej funkcji.

W komunikacje Kancelarii Prezydenta podano, że bohaterka "Wiadomości" TVP "doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych". Telewizja Polska również postanowiła wziąć w obronę córkę prezydenta. Publiczne medium tłumaczyło, że nowa doradczyni pobiera wynagrodzenia za swoją pracę. TVP wskazało też, że Kinga Duda współpracowała z głową państwa jeszcze w 2015 roku. Przedstawiono, jakie wykształcenie zdobyła córka prezydenta. Działanie Andrzeja Dudy porównano do samego Donalda Trumpa, który również współpracuje ze swoim synem.

"Wiadomości" TVP przedstawiły Kingę Dudę w niezwykle dobrym świetle. Reporterzy Telewizji Polskiej podklreślili, że przyznanie jej funkcji doradcy do spraw społecznych było jedynie formalnością. Materiały prezentowane przez Danutę Holecką regularnie spotykają się z ostrą krytyką. Przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości wskazują, że Telewizja Polska jawnie faworyzuje obóz Zjednoczonej Prawicy. Sposób, w jaki opisano córkę głowy państwa z pewnością doleje oliwy do ognia. 

Źródło: [Wiadomości TVP]