wtv.pl > Gwiazdy > Kinga Duda pojawiła się w Wiadomościach TVP. Niespodziewany materiał na antenie
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:33

Kinga Duda pojawiła się w Wiadomościach TVP. Niespodziewany materiał na antenie

wtv
WTV.pl

Przypomnijmy, że Kancelaria Prezydenta opublikowała zaskakujący komunikat na swojej oficjalnej stronie internetowej. Okazało się, że Kinga Duda jeszcze w sierpniu rozpoczęła pracę w Pałacu Namiestnikowskim. Andrzej Duda mianował ją swoją osobistą doradczynią do spraw społecznych. "Wiadomości" TVP postanowiły przedstawić doświadczenie oraz kwalifikacje młodej prawniczki. Materiał Telewizji Polskiej z pewnością nie przypadnie do gustu przeciwnikom Prawa i Sprawiedliwości.

"Wiadomości" TVP stale zaskakują. Kinga Duda bohaterką obszernego materiału

Doradczyni prezydenta pełni swoje obowiązki od miesiąca, jednak wieści o jej miejscu zatrudnienia ujawniono dopiero teraz. Wywołało to liczne medialne spekulacje. Prasa sugerowała, że Andrzej Duda mógł chcieć ukryć Kingę Dudę, by uniknąć oskarżeń o nepotyzm. Czujni dziennikarze szybko nagłośnili niecodzienną sytuację, jaka ma miejsce w Kancelarii Prezydenta. Współpracownicy głowy państwa uważają jednak, że prawniczka spełnia wszelkie wymagania do sprawowania ważnej funkcji.

W komunikacje Kancelarii Prezydenta podano, że bohaterka "Wiadomości" TVP "doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych". Telewizja Polska również postanowiła wziąć w obronę córkę prezydenta. Publiczne medium tłumaczyło, że nowa doradczyni pobiera wynagrodzenia za swoją pracę. TVP wskazało też, że Kinga Duda współpracowała z głową państwa jeszcze w 2015 roku. Przedstawiono, jakie wykształcenie zdobyła córka prezydenta. Działanie Andrzeja Dudy porównano do samego Donalda Trumpa, który również współpracuje ze swoim synem.

"Wiadomości" TVP przedstawiły Kingę Dudę w niezwykle dobrym świetle. Reporterzy Telewizji Polskiej podklreślili, że przyznanie jej funkcji doradcy do spraw społecznych było jedynie formalnością. Materiały prezentowane przez Danutę Holecką regularnie spotykają się z ostrą krytyką. Przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości wskazują, że Telewizja Polska jawnie faworyzuje obóz Zjednoczonej Prawicy. Sposób, w jaki opisano córkę głowy państwa z pewnością doleje oliwy do ognia. 

Źródło: [Wiadomości TVP]

Powiązane