WHO przekazało w końcu dobre informacje.. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 6 Kwietnia 2020

WHO w końcu przekazało pozytywne wieści. Sytuacja w Europie Zachodniej się zmienia

WHO przekazało w końcu dobre informacje. Jest światełko w tunelu na zakończenie walki z pandemią wirusa SARS-CoV-2? Chiny już prawie uporały się z tym niewidzialnym wrogiem, mianowicie codziennie coraz mniej pojawia się tam nowych przypadków osób zakażonych, spadek w wielu miejscach dochodzi nawet do zera, a chorzy wracają do zdrowia. Czy taki sam scenariusz powoli zaczyna rozgrywać się także na naszym kontynencie? Bowiem w Europie Zachodniej odnotowanych zostało ostatnio mniej zgonów i zachorowań, niż do tej pory, kiedy to sytuacja była bardzo dynamiczna i wręcz dramatyczna. Czyżby pojawiła się szansa na poprawę sytuacji?

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia, liczba nowych zakażeń i zgonów przestaje rosnąć, a nawet widać spadek w krajach Europy Zachodniej najbardziej dotkniętych epidemią wirusa SARS-CoV-2. Mowa o Włoszech, Hiszpanii, Niemczech czy Francji.

Ważny apel prezydenta do wszystkich Polaków. Chodzi o zakupyWażny apel prezydenta do wszystkich Polaków. Chodzi o zakupyCzytaj dalej

WHO przekazało w końcu dobre informacje. Pojawiło się światełko w tunelu

Do tej pory (stan na poniedziałek rano) na całym świecie odnotowano już 1,3 mln potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem wywołującym chorobę COVID-19.

Sytuacja epidemii na świecie wciąż jest bardzo ciężka, jednak jak wynika z danych przekazanych przez Światową Organizację Zdrowia, w Europie Zachodniej pojawiła się nadzieja na poprawę sytuacji. Bowiem w kilku najbardziej dotkniętych dotąd krajach tego regionu pojawiło się światełko w tunelu. Liczba nowych zakażeń i zgonów przestaje drastycznie rosnąć.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Prymas Polski nie idzie na kompromis przed Wielkanocą. Wielu wiernych nie będzie zadowolonych
2. Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?

Włochy, w które wirus uderzył najbardziej, odnotowały w niedzielę 5 kwietnia najmniej od 19 marca zakażeń (4316) i zgonów (525). Szef Instituto Superiore di Sanita prof. Silvio Brusaferro przekazał, że krzywa epidemiologiczna osiągnęła "plateau" (płaski obszar przebiegu krzywej - red.) i zaczyna opadać. "Jeśli to się potwierdzi, możemy zacząć myśleć o drugiej fazie i zmniejszaniu się zasięgu epidemii" - powiedział specjalista cytowany przez Reutersa.

Jest to światełko w tunelu, które napawa optymizmem i nadzieją, jednak nie oznacza to końca epidemii, o czym nie należy zapominać i trzeba wciąż zachować ostrożność oraz stosować się do wszelkich zaleceń. "Nie łamcie zakazów, pozostańcie w domu" - zaapelował Angelo Borelli, szef włoskiej obrony cywilnej.

Sytuacja poprawia się również w drugim najbardziej dotkniętym zaraz po Włoszech europejskim kraju - Hiszpanii. W niedzielę 5 kwietnia było tam 5478 nowych zakażeń i 694 zgonów. Jest to mniej niż np. 4 kwietnia (6969 zakażeń i 749 zgonów) czy 3 kwietnia (odpowiednio 7134 oraz 850). Znacznie więcej przypadków zachorowań i zgonów było w minionym tygodniu.

Dla tak pozytywnych wieści warto żyć i nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejne!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Stało się, odbierają rodzicom 500 plus i to wcale nie uzależnionym. Też możesz je stracić, jeśli pobierasz jeden zasiłek
  3. KRRiT odpowiada na udawany atak paniki Filipa Chajzera. Do TVN trafiło specjalne pismo
  4. Przeżył dwie wojny światowe i hiszpankę, został zakażony. 104-latek wygrał z COVID-19, niezwykła historia
  5. Duda opowiedział u Rydzyka, co robił tuż po katastrofie smoleńskiej. Niewielu pamięta, że dostał specjalną “misję”
  6. Gwałtowny wzrost zakażonych, Japonia wprowadzi stan wyjątkowy. Wiążą się z nim kolejne zakazy

Źródło: rmf24.pl