wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

WHO w końcu przekazało pozytywne wieści. Sytuacja w Europie Zachodniej się zmienia

6 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

WHO przekazało w końcu dobre informacje. Jest światełko w tunelu na zakończenie walki z pandemią wirusa SARS-CoV-2? Chiny już prawie uporały się z tym niewidzialnym wrogiem, mianowicie codziennie coraz mniej pojawia się tam nowych przypadków os&oac

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia, liczba nowych zakażeń i zgonów przestaje rosnąć, a nawet widać spadek w krajach Europy Zachodniej najbardziej dotkniętych epidemią wirusa SARS-CoV-2. Mowa o Włoszech, Hiszpanii, Niemczech czy Francji.

WHO przekazało w końcu dobre informacje. Pojawiło się światełko w tunelu

Do tej pory (stan na poniedziałek rano) na całym świecie odnotowano już 1,3 mln potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem wywołującym chorobę COVID-19.

Sytuacja epidemii na świecie wciąż jest bardzo ciężka, jednak jak wynika z danych przekazanych przez Światową Organizację Zdrowia, w Europie Zachodniej pojawiła się nadzieja na poprawę sytuacji. Bowiem w kilku najbardziej dotkniętych dotąd krajach tego regionu pojawiło się światełko w tunelu. Liczba nowych zakażeń i zgonów przestaje drastycznie rosnąć.

Włochy, w które wirus uderzył najbardziej, odnotowały w niedzielę 5 kwietnia najmniej od 19 marca zakażeń (4316) i zgonów (525). Szef Instituto Superiore di Sanita prof. Silvio Brusaferro przekazał, że krzywa epidemiologiczna osiągnęła "plateau" (płaski obszar przebiegu krzywej - red.) i zaczyna opadać. "Jeśli to się potwierdzi, możemy zacząć myśleć o drugiej fazie i zmniejszaniu się zasięgu epidemii" - powiedział specjalista cytowany przez Reutersa.

Jest to światełko w tunelu, które napawa optymizmem i nadzieją, jednak nie oznacza to końca epidemii, o czym nie należy zapominać i trzeba wciąż zachować ostrożność oraz stosować się do wszelkich zaleceń. "Nie łamcie zakazów, pozostańcie w domu" - zaapelował Angelo Borelli, szef włoskiej obrony cywilnej.

Sytuacja poprawia się również w drugim najbardziej dotkniętym zaraz po Włoszech europejskim kraju - Hiszpanii. W niedzielę 5 kwietnia było tam 5478 nowych zakażeń i 694 zgonów. Jest to mniej niż np. 4 kwietnia (6969 zakażeń i 749 zgonów) czy 3 kwietnia (odpowiednio 7134 oraz 850). Znacznie więcej przypadków zachorowań i zgonów było w minionym tygodniu.

Dla tak pozytywnych wieści warto żyć i nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejne!

Źródło: rmf24.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >