wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wassermann ostro o Giertychu. "Jest w stanie posunąć się do wszystkiego"

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Małgorzata Wassermann skomentowała rzekome powiązania Romana Giertycha z twórcą serwisu "Sok z buraka". – Nie ma takiego świństwa, którego nie byłby w stanie zrobić – zapewnia prawniczka, komentując działania byłego sze

Telewizja Polska kontynuuje proces przekonywania widzów, jakoby opozycyjni posłowie, w szczególności zaś członkowie Platformy Obywatelskiej, mieli prowadzić "kampanię nienawiści" przeciwko obozowi Prawa i Sprawiedliwości.

Jako jedno z narzędzi politycznych rywali PiS wymieniono serwis "Sok z buraka", z którego założycielem miałby być związany był wicepremier Roman Giertych.

W trakcie weekendowego wydania "Wiadomości" TVP przekonywano, że prawnik miał "kreować polityczny przekaz skierowany przeciwko najważniejszym przedstawicielom polskiego państwa", kontaktując się z Mariuszem Kozakiem-Zagozdą. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Małgorzata Wassermann uderza w Giertycha

W przeszłości wspomniany serwis publikował m.in. informacje dotyczące byłej posłanki Prawa i Sprawiedliwości Małgorzaty Wassermann. W roku 2016 roku "Sok z buraka" przekonywał, że prawniczka usunęła niechcianą ciążę.

Wassermann zdementowała doniesienia, a następnie postanowiła zawiadomić prokuraturę. Postępowanie zostało umorzone. W uzasadnieniu organ wskazał, że nie poda nazwiska osoby prowadzącej fanpage.

Warto zaznaczyć, że na wpis ówczesnej posłanki PiS odpowiedział sam Roman Giertych, sugerując, by Wassermann "nie odpuszczała draniom" i domagała się 50 tys. zł zadośćuczynienia oraz przeprosin.

W rozmowie z portalem TVP Info Małgorzata Wassermann odniosła się do rewelacji Telewizji Polskiej. W opinii byłej posłanki "Sok z Buraka jest zorganizowaną maszyną, stworzoną do tego, by w obrzydliwy sposób uderzać w politycznych przeciwników".

Kolejno nawiązała bezpośrednio do osoby Romana Giertycha. – Przechodzi moje wyobrażenie to, że uczestniczy w tym czynny adwokat – zaznaczyła, dodając, że choć w przeszłości Rada Adwokacka miała ignorować wybryki byłego wicepremiera, teraz powinna z pełną powagą podejść do oceny jego działalności.

Roman Giertych jest w stanie posunąć się do wszystkiego – dodała Wassermann. – Z jednej strony ma wiarę i Boga na ustach, z drugiej – nie ma takiego świństwa, którego nie byłby w stanie zrobić.

W opinii byłej posłanki PiS sprawa powinna zostać przeanalizowana przez prokuraturę. Z przecieków z obozu władzy wynika ponadto, że wobec doniesień dotyczących działalności "Soku z buraka" rozważane jest powołanie specjalnej komisji śledczej.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: tvp.info / WTV / Twitter

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >