wtv.pl > Polska > Warszawa: Grupa nastolatków planowała zamach terrorystyczny w szkole
Pamela Obuchowska
Pamela Obuchowska 19.03.2022 08:40

Warszawa: Grupa nastolatków planowała zamach terrorystyczny w szkole

wtv
WTV.pl

Uczniowie w wieku od 15 do 17 lat zostali namierzeni w sieci przez wydział do walki z cyberprzestępczością.

Jak się okazuje, zatrzymani bardzo często śledzili w mediach społecznościowych osoby, które mają na swoim koncie przeprowadzone zamachy i ataki terrorystyczne w amerykańskich szkołach. Aktywnie udzielali się także na tego typu forach. Można mówić o zafascynowaniu zamachowcami - powiedział dziennikarzowi RMF FM jeden z policjantów.

- Na swoich profilach na portalach społecznościach obserwowali profile sprawców zamachów z Ameryki - poinformował wysoki rangą oficer znający szczegóły sprawy.

Warszawa: Uczniowie mieli planować zamach na szkołę

Czwórka nastolatków została zatrzymana w nocy z czwartku na piątek.

- Mogę potwierdzić, że wydział do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Stołecznej Policji zatrzymał grupę osób, których działania mogły realnie zagrozić bezpieczeństwu uczniów jednej z warszawskich szkół - powiedział PAP aspirant sztabowy Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

- W wyniku ustaleń naszych policjantów z wydziału do walki z cyberprzestępczością, które mają oparcie w analizie zagrożeń wykrytych w trakcie monitoringu sieci internetowej, policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw dotarli do czterech osób z terenu działania garnizonu stołecznego. Wszystkie osoby są niepełnoletnie - poinformował Mrozek.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w związku z art. 171 k.k. (wytwarzanie lub obrót substancjami, materiałami i urządzeniami niebezpiecznymi). Jeden z zatrzymanych nastolatków trafił już na mocy decyzji sądu do schroniska dla nieletnich, drugi jest pod nadzorem kuratora. Decyzje w sprawie pozostałych dwóch jeszcze nie zapadły.

Tagi: Warszawa