Warszawa: Grupa nastolatków planowała zamach terrorystyczny w szkole. wtv.plŹródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 3 Lutego 2020

Warszawa: Grupa nastolatków planowała zamach terrorystyczny w szkole

Warszawa: Policja zatrzymała czterech nastolatków, którzy planowali zamach terrorystyczny na jedną z warszawskich szkół. Mieli inspirować się zamachami w USA. Jak informuje RMF FM, uczniowie w wieku od 15 do 17 lat mają usłyszeć zarzuty ze 171. artykułu kodeksu karnego.

Uczniowie w wieku od 15 do 17 lat zostali namierzeni w sieci przez wydział do walki z cyberprzestępczością.

Jak się okazuje, zatrzymani bardzo często śledzili w mediach społecznościowych osoby, które mają na swoim koncie przeprowadzone zamachy i ataki terrorystyczne w amerykańskich szkołach. Aktywnie udzielali się także na tego typu forach. Można mówić o zafascynowaniu zamachowcami - powiedział dziennikarzowi RMF FM jeden z policjantów.

- Na swoich profilach na portalach społecznościach obserwowali profile sprawców zamachów z Ameryki - poinformował wysoki rangą oficer znający szczegóły sprawy.

Syn znanego polskiego polityka wśród oskarżonych o grupowy gwałt. Sprawa za zamkniętymi drzwiamiSyn znanego polskiego polityka wśród oskarżonych o grupowy gwałt. Sprawa za zamkniętymi drzwiamiCzytaj dalej

Warszawa: Uczniowie mieli planować zamach na szkołę

Czwórka nastolatków została zatrzymana w nocy z czwartku na piątek.

- Mogę potwierdzić, że wydział do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Stołecznej Policji zatrzymał grupę osób, których działania mogły realnie zagrozić bezpieczeństwu uczniów jednej z warszawskich szkół - powiedział PAP aspirant sztabowy Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

- W wyniku ustaleń naszych policjantów z wydziału do walki z cyberprzestępczością, które mają oparcie w analizie zagrożeń wykrytych w trakcie monitoringu sieci internetowej, policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw dotarli do czterech osób z terenu działania garnizonu stołecznego. Wszystkie osoby są niepełnoletnie - poinformował Mrozek.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w związku z art. 171 k.k. (wytwarzanie lub obrót substancjami, materiałami i urządzeniami niebezpiecznymi). Jeden z zatrzymanych nastolatków trafił już na mocy decyzji sądu do schroniska dla nieletnich, drugi jest pod nadzorem kuratora. Decyzje w sprawie pozostałych dwóch jeszcze nie zapadły.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Ma 11 lat i milion złotych długu. Komornik zajął jej nawet rentę

2. Nie widzieli się 15 lat, gdy wsiadł do samolotu, rozpętała się śnieżyca. Pomysł Polaka ją zachwycił

3. Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochają

4. Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

5. Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęcia

6. Mąż w brutalnie szczerych słowach o Agacie Dudzie. Pierwsza dama może zalać się łzami