wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wypadek autobusu w Warszawie. Są najnowsze, zaskakujące informacje o przeszłości kierowcy

27 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Warszawa. W ostatnich dniach doszło do niewyobrażalnej tragedii na ulicach stolicy. Przypomnijmy, że jeden z autobusów rozbił się na trasie S8. W wyniku zdarzenia jedna osoba zmarła a 22 zostały poważnie ranne. Pojazd linii 186 w ostatnim czasie ni

Cała Polska żyje dramatem jaki rozegrał się w samym sercy Warszawy. Szczególną uwagę mediów przykuły nieoficjalne doniesienia ze strony prasy w sprawie stanu, w jakim miał być kierowca autobusu 186, Tomasz U. Z licznych spekulacji wynikało, że prowadzący miał znajdować się pod wpływem amfetaminy. Polska Agencja Prasowa postanowiła zweryfikować przedstawiane informacje. Okazuje się, że mężczyzna nie ma czystej kartoteki. 

Warszawa. Wyszły zatrważające fakty w sprawie kierowcy autobusu Tomasza U.

W ostatni piątek prokuratura przedstawiła Tomaszowi poważne zarzuty. PAP ujawnił, że był on w przeszłości karany aż 13 razy za wykroczenia na ruchu drogowym. Czternasty wyrok może zaważyć na przyszłości młodego kierowcy. Za spowodowanie śmierci jednej pasażerki oraz uszczerbku na zdrowiu innych osób grozi mu niemała kara. Dla dziennikarza PAP głos w tej sprawie zabrała rzeczniczka spółki Arriva, która zatrudniała mężczyznę. Wyjaśnia, że przedstawił on zaświadczenie o niekaralności. - To oświadczenie było. Gdyby nie to, kierowca nie zostałby zatrudniony - tłumaczy przedstawicielka spółki dla PAP.

W rozmowie z PAP, przedstawicielka spółki wskazała, że możliwość badania kierowców na obecność narkotyków nie posiada regulacji prawnych. -.Pracodawca musi mieć uzasadnione podejrzenia, żeby takie badanie przeprowadzić - zaznaczyła. Tłumaczy dla Polskiej Agencji Prasowej, że badania te prowadzone mogą być w obecności policji. - Na pewno jesteśmy otwarci co do szukania takiego rozwiązania, które albo to prawo ureguluje, albo po prostu wypracowania rozwiązań, które w ramach obowiązującego prawa pozwolą nam częściej i wyrywkowo kontrolować kierowców - powiedziała Parzniewska dla PAP.

Źródło: [Polska Agencja Prasowa]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >