Warszawa. piqselsŹródło: piqsels
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 23 Kwietnia 2020

Nie uratowano zakażonej kobiety, bo była za stara? Niepokojące doniesienia, złożona zawiadomienie do Prokuratury

Warszawa. W szpitalu na Wolskiej, zmarła 79-latka zarażona koronawirusem. Syn kobiety oskarża szpital zakaźny o dyskryminację. Sprawa wylądowała w prokuraturze.

Koronawirus w Warszawie, jak i w całej Polsce zebrał duże żniwo, zwłaszcza wśród osób starszych i schorowanych. W ostatnich dniach media obiegła sprawa 79-letniej Barbary, która zmarła, walcząc z wirusem. Według relacji jej syna kobieta nie uzyskała należytej pomocy, czego przyczyną miałbyć podeszły wiek emerytki. O sprawie zawiadomił prokuraturę. 

Nagły zwrot akcji, dotyczy wszystkich Polaków. Prokuratura wszczyna śledztwo ws. wyborówNagły zwrot akcji, dotyczy wszystkich Polaków. Prokuratura wszczyna śledztwo ws. wyborówCzytaj dalej

Warszawa: Czy sprawą chorej na koronawirusa zajmie sie Prokuratura?

O przejmującej historii Pani Barbary wiemy dzięki jej synowi, który przedstawił opinii publicznej swoją wersję wydarzeń. Przyznał on, że na początku stan mamy był stabilny, a ona sama nie wymagała specjalnej opieki. Jej syn, opisując swoją sytuację "Gazecie Wyborczej", zarzucił lekarzom, że kiedy zdrowie kobiety zaczęło się pogarszać, nie została ona przeniesiona na oddział intensywnej terapii ani nie została podłączona do respiratora. Po śmierci seniorki sprawa ta została skierowana do prokuratury. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przełom ws otwierania galerii handlowych. Morawiecki wziął udział w spotkaniu, do którego dotarli dziennikarze
2. Trzaskowski nie przekaże danych warszawiaków na wybory. Burmistrz z dzielnicy: "najwyżej dostaną przewodnik historyczny"

Oburzony mężczyzna w zawiadomieniu informuje, że motywem do nieudzielenia pełnej możliwej pomocy mógł być prywatny pogląd na wartość życia jego mamy, wynikający z jej chorób oraz wieku lub braków sprzętowych. Uważa też, że doszło do negatywnej oceny życia jego matki, co w jego oczach doprowadziło do niewykorzystania aktualnej wiedzy medycznej, celem ratowania życia Barbary. 

Redakcja "Gazety Wyborczej" wystosowała do władz szpitala list, prosząc o odniesienie się do tej feralnej sytuacji. W odpowiedzi usłyszeli, że szpital nie udziela informacji na temat zdrowia pacjentów, a prowadzone przez instytucję działania są zgodne z procedurą, którą zatwierdził Konsultant Krajowy w dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa
  2. Już dziś nowa nadzieja na początek końca pandemii. Naukowcy oceniają jej szansę na 80%
  3. Pracownicy Biedronki przyłapani na skandalicznym zachowaniu. Do sieci wyciekły zdjęcia
  4. Zaskakująca decyzja KRRiT w sprawie skandalicznego materiału TVN. Nikt się tego nie spodziewał
  5. Andrzej Duda pojawił się na nagłej konferencji prasowej. Zwrócił się do Polaków z nietypowym apelem
  6. Genialna wiadomość dla polskich hotelarzy. Wakacje nie muszą być stracone