Warszawa. "Żołnierze Chrystusa" strzegą wejścia do kościoła.. Facebook/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
Źródło: Facebook/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Sierpnia 2020

Pod warszawskim kościołem stacjonują "żołnierze Chrystusa". Wejdą tylko osoby, które "nie wyglądają na pe****"

Warszawa pozostaje główną areną starć między aktywistami LGBT a przedstawicielami konserwatywno-narodowościowych środowisk. Wieści płynące ze stolicy mówią o tzw. żołnierzach Chrystusa, którzy strzegą wejścia do jednego ze stołecznych kościołów. Mężczyźni oceniają, kto "wygląda na pe**ła, a kto nie".

Starcia, do których dochodzi między środowiskami LGBT a skrajnie prawicowymi manifestantami, należy uznać za swoiste pokłosie wyjątkowo agresywnej kampanii prezydenckiej, w trakcie której "ideologię LGBT" porównywano do neobolszewizmu, raz po raz opowiadając się po stronie tzw. tradycyjnego modelu rodziny, czego najlepszym dowodem było podpisanie Karty Rodziny przez kandydata związanego z Prawem i Sprawiedliwością Andrzeja Dudę. Gest obozu PiS miał zapewne stać w kontrze do podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego Karty LGBT. Postawienie na homofobiczną kartę ostatecznie dało efekt, przynosząc Dudzie reelekcję. Skutki owego zabiegu zbierać będziemy jednak jeszcze długo.

Warszawa. "Żołnierze Chrystusa" robią selekcję

Choć wywołane zatrzymaniem aktywistki Margot protesty odbywały się na ulicach większości dużych polskich miast, główną ich sceną pozostaje Warszawa. To w stolicy doszło też do kolejnej inicjatywy przeciw środowiskom LGBT. Szczegóły zdarzenia, dla którego lokalizacją stał się jeden z warszawskich kościołów, przytacza Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. "Młodzi, agresywni mężczyźni decydują o tym, kto może wejść do kościoła", czytamy we wpisie przedstawicieli OMZRiK opublikowanym za pośrednictwem Facebooka.

"Blokując wejście, tzw. Żołnierze Chrystusa robią selekcję", czytamy na stronie ośrodka. Jak zaznaczono, w organizacji działają również osoby będące ochrzczonymi katolikami. Te próbowały wejść do jednej ze stołecznych świątyń, by się pomodlić. "Na ich drodze stanęła grupa »młodych byczków« z fundamentalistycznej organizacji Żołnierze Chrystusa, którzy stwierdzili, że nie wpuszcza do świątyni nikogo, kto ich zdaniem wygląda na »pe**ła«".

Na miejscu, co widać na powyższym zdjęciu, opublikowanym przez przedstawicieli OMZRiK, znajdują się policjanci. Poinformowano, że ci nie zamierzali jednak reagować. "Policja, która stała obok, biernie przyglądała się blokowaniu miejsc publicznych, kompletnie nie reagując na agresywne zachowanie bojówkarzy katolickich. Złożymy w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa", zapewniają członkowie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Wpis Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Źródło: Facebook/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!