wtv.pl
Warszawa

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Co się dzieje w Warszawie? Dopiero jutro popołudniu ciepło wróci do aż 19 budynków. Kolejna awaria

17 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Kolejne awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. Tym razem dotknęła 19 budynków w dzielnicy Ursynów. O awarii ponownie doniosła Veolia Energia Warszawa, dostawca energii. Przywrócenie odpowiedniego działania grzewczego przewidziane jes

To już kolejna awaria w Warszawie w ostatnim czasie. Czy wiadomo, co jest przyczyną każdej z nich?

Warszawa: awaria cieplna na Ursynowie. 19 adresów nie ma ogrzewania

- W Warszawie doszło do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej, tym razem na Ursynowie. Bez dostaw ciepła jest 19 budynków - przekazała w niedzielę wieczorem Veolia Energia Warszawa, dostawca energii, ciepła i wody do wielu warszawskich budynków. 

Aleksandra Żurada, rzeczniczka firmy, zaznaczyła, że problem dotyczył głównie hotelu mieszczącego się przy ul. Poleczki.

- Aby się tam dostać i zdiagnozować, trzeba było odciąć od ciepła więcej budynków - poinformowała. Na samym początku było to ok. 50 adresów, teraz jest ich 19 i dotyczą ulic Hołubcowej, Łączyny, Osmańskiej, Poleczki i Salsy.

Do awarii doszło około 16.25. Niestety, jej skutki usuwane będą przez około dobę, czyli do poniedziałku, do godziny 16. Wtedy też planowane jest przywrócenie dostaw ciepła. 

Awarie ciepłownicze w Warszawie w ostatnich dniach

Ostatnie dni przyniosły cały wysyp awarii ciepłowniczych w stolicy. W piątek doszło do uszkodzenia rury będącej częścią sieci ciepłowniczej na warszawskiej Pradze, przy ul. Jagiellońskiej. W związku z tym wydarzeniem 60 praskich mieszkań straciło dostęp do ogrzewania.

Tego samego dnia, ale w późniejszych godzinach, do podobnej awarii doszło na Kabatach - bez ciepła musiało wtedy obejść się przez jakiś czas około 20 budynków. 

W sobotę, na krótko po naprawieniu awarii na ul. Jagiellońskiej, doszło do kolejnej, tym razem o mniejszym zasięgu, została ona jednak już naprawiona. 

- O godz. 15.20 rozpoczęliśmy nawadnianie tego ciepłociągu, co oznacza, że pewnie ok. godz. 18 to się zakończy i potrzebujemy dwóch godzin, żeby mieszkańcy poczuli, że jednak mają już ciepło w mieszkaniu, czyli ta godz. 20, którą planowaliśmy, to jest taka godzina, gdzie ciepło popłynie i będzie w mieszkaniach - wyjaśniała rzeczniczka Veolii. 

Podobne awarie są tym bardziej niebezpieczne, że ostatnie dni i noce są prawdopodobnie najzimniejszymi w tym roku - wiele starszych osób mieszkających w mieszkaniach, które dotknęły awarie, ryzykuje w tym momencie swoim zdrowiem.

źródło: [polsatnews.pl]

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >