Warszawa. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 17 Stycznia 2021

Co się dzieje w Warszawie? Dopiero jutro popołudniu ciepło wróci do aż 19 budynków. Kolejna awaria

Kolejne awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. Tym razem dotknęła 19 budynków w dzielnicy Ursynów. O awarii ponownie doniosła Veolia Energia Warszawa, dostawca energii. Przywrócenie odpowiedniego działania grzewczego przewidziane jest dopiero na poniedziałek, na godz. 16.

To już kolejna awaria w Warszawie w ostatnim czasie. Czy wiadomo, co jest przyczyną każdej z nich?

Warszawa: awaria cieplna na Ursynowie. 19 adresów nie ma ogrzewania

- W Warszawie doszło do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej, tym razem na Ursynowie. Bez dostaw ciepła jest 19 budynków - przekazała w niedzielę wieczorem Veolia Energia Warszawa, dostawca energii, ciepła i wody do wielu warszawskich budynków. 

Aleksandra Żurada, rzeczniczka firmy, zaznaczyła, że problem dotyczył głównie hotelu mieszczącego się przy ul. Poleczki. 

- Aby się tam dostać i zdiagnozować, trzeba było odciąć od ciepła więcej budynków- poinformowała. Na samym początku było to ok. 50 adresów, teraz jest ich 19 i dotyczą ulic Hołubcowej, Łączyny, Osmańskiej, Poleczki i Salsy. 

Tadeusz Rydzyk w tarapatach? Światło dzienne ujrzały bezlitosne liczby dot. Radia MaryjaTadeusz Rydzyk w tarapatach? Światło dzienne ujrzały bezlitosne liczby dot. Radia MaryjaCzytaj dalej

Do awarii doszło około 16.25. Niestety, jej skutki usuwane będą przez około dobę, czyli do poniedziałku, do godziny 16. Wtedy też planowane jest przywrócenie dostaw ciepła. 

Awarie ciepłownicze w Warszawie w ostatnich dniach

Ostatnie dni przyniosły cały wysyp awarii ciepłowniczych w stolicy. W piątek doszło do uszkodzenia rury będącej częścią sieci ciepłowniczej na warszawskiej Pradze, przy ul. Jagiellońskiej. W związku z tym wydarzeniem 60 praskich mieszkań straciło dostęp do ogrzewania.

Tego samego dnia, ale w późniejszych godzinach, do podobnej awarii doszło na Kabatach - bez ciepła musiało wtedy obejść się przez jakiś czas około 20 budynków. 

W sobotę, na krótko po naprawieniu awarii na ul. Jagiellońskiej, doszło do kolejnej, tym razem o mniejszym zasięgu, została ona jednak już naprawiona. 

- O godz. 15.20 rozpoczęliśmy nawadnianie tego ciepłociągu, co oznacza, że pewnie ok. godz. 18 to się zakończy i potrzebujemy dwóch godzin, żeby mieszkańcy poczuli, że jednak mają już ciepło w mieszkaniu, czyli ta godz. 20, którą planowaliśmy, to jest taka godzina, gdzie ciepło popłynie i będzie w mieszkaniach - wyjaśniała rzeczniczka Veolii. 

Podobne awarie są tym bardziej niebezpieczne, że ostatnie dni i noce są prawdopodobnie najzimniejszymi w tym roku - wiele starszych osób mieszkających w mieszkaniach, które dotknęły awarie, ryzykuje w tym momencie swoim zdrowiem. 

źródło: [polsatnews.pl]

Artykuły polecane przez redakcję WTV: