policja. Facebook/Agnieszka MarkowskaŹródło: Facebook/Agnieszka Markowska
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 14 Kwietnia 2020

Obywatelka nagrała interwencję policji, funkcjonariusze mogli narazić jej bezpieczeństwo. Zadawali zaskakujące pytania

Warszawa: nagrana przez kobietę interwencja pokazuje, że policja w dalszym ciągu jest nieprzygotowana do działania w czasie epidemii. Policjanci podejmujący działania nie są wyposażeni w środki ochronnej, co stanowi zagrożenie dla obywateli oraz samych funkcjonariuszy.

W ubiegłym tygodniu rząd wydał oficjalne zalecenie dla wszystkich obywateli, by przebywając w towarzystwie innych ludzi mieli założone maseczki. Od 16 kwietnia zaś noszenie takiej osłony stanie się obowiązkowe. Szkoda, że do zaleceń rządu nie stosują się, a raczej - nie mają możliwości stosowania - policjanci, których najprawdopodobniej nie wyposażono jeszcze w środki ochrony osobistej.

Policja pilnuje porządku i wlepia mandaty. Organizuje też huczne imprezy na 100 osób mimo zakazuPolicja pilnuje porządku i wlepia mandaty. Organizuje też huczne imprezy na 100 osób mimo zakazuCzytaj dalej

Warszawa. Interwencja policji zagrażała bezpieczeństwu

Członkini stowarzyszenia Obywatele RP Agnieszka Markowska udostępniła dziś na swoim facebooku film przedstawiający interwencję policji przy Rondzie Dmowskiego w Warszawie. Na nagraniu widać jak policjanci przepytują kobietę na temat jej miejsca zatrudnienia oraz danych. Prawdopodobnie chodzi o ustalenie, czy miała prawo wyjść z domu. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jak będą wyglądały tegoroczne wakacje? Łukasz Szumowski przedstawił najbardziej prawdopodobny scenariusz
2. Test na koronawirusa bez wychodzenia z auta? W Warszawie powstaje mobilne laboratorium

W trakcie interwencji pani Agnieszka zwróciła policjantom uwagę, że nie mają założonych maseczek. Zwróciła również uwagę na - jej zdaniem - bezzasadność i bezprawność interwencji. 

W ostatnim czasie wiele służb zgłaszało problemy z zaopatrzeniem w środki ochronne. Jak się okazuje, mimo sporych dostaw problem dalej pozostaje poważny. Policjanci, mający kontakt z bardzo dużą liczbą osób dziennie mogą zostać tzw. superspreaders czyli superrozosicielami. Jest to określenie na osoby, które z racji swoich obowiązków/stylu życia w przypadku zarażenia roznoszą chorobę na wiele osób. Dlatego tak krytycznie istotne jest zaopatrzenie funkcjonariuszy w maseczki i rękawiczki.

Nagranie interwencji znajdziecie [tutaj]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo podało wskaźniki ilości zachorowań na 100 tys mieszkańców. Zobacz w którym województwie jest najwyższy
  2. Prawnik radzi, jak ustrzec się od natychmiastowego mandatu. Wystarczy zrobić jedną rzecz
  3. To jeszcze nie koniec. MZ zapowiada nowe, precyzyjne wytyczne ws. noszenia masek
  4. Ksiądz Natanek niespodziewanie powraca. W Wielkanoc grzmiał z "ambony" o masonerii i zdradzie biskupów
  5. Ważny apel dyrektora WHO do polityków. Wezmą go sobie do serca?
  6. Smutna wiadomość z Chin. Sobota była najgorszym dniem od dawna

Źródło: Facebook