wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Obywatelka nagrała interwencję policji, funkcjonariusze mogli narazić jej bezpieczeństwo. Zadawali zaskakujące pytania

14 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Warszawa: nagrana przez kobietę interwencja pokazuje, że policja w dalszym ciągu jest nieprzygotowana do działania w czasie epidemii. Policjanci podejmujący działania nie są wyposażeni w środki ochronnej, co stanowi zagrożenie dla obywateli oraz samych fu

W ubiegłym tygodniu rząd wydał oficjalne zalecenie dla wszystkich obywateli, by przebywając w towarzystwie innych ludzi mieli założone maseczki. Od 16 kwietnia zaś noszenie takiej osłony stanie się obowiązkowe. Szkoda, że do zaleceń rządu nie stosują się, a raczej - nie mają możliwości stosowania - policjanci, których najprawdopodobniej nie wyposażono jeszcze w środki ochrony osobistej.

Warszawa. Interwencja policji zagrażała bezpieczeństwu

Członkini stowarzyszenia Obywatele RP Agnieszka Markowska udostępniła dziś na swoim facebooku film przedstawiający interwencję policji przy Rondzie Dmowskiego w Warszawie. Na nagraniu widać jak policjanci przepytują kobietę na temat jej miejsca zatrudnienia oraz danych. Prawdopodobnie chodzi o ustalenie, czy miała prawo wyjść z domu. 

W trakcie interwencji pani Agnieszka zwróciła policjantom uwagę, że nie mają założonych maseczek. Zwróciła również uwagę na - jej zdaniem - bezzasadność i bezprawność interwencji. 

W ostatnim czasie wiele służb zgłaszało problemy z zaopatrzeniem w środki ochronne. Jak się okazuje, mimo sporych dostaw problem dalej pozostaje poważny. Policjanci, mający kontakt z bardzo dużą liczbą osób dziennie mogą zostać tzw. superspreaders czyli superrozosicielami. Jest to określenie na osoby, które z racji swoich obowiązków/stylu życia w przypadku zarażenia roznoszą chorobę na wiele osób. Dlatego tak krytycznie istotne jest zaopatrzenie funkcjonariuszy w maseczki i rękawiczki.

Nagranie interwencji znajdziecie [tutaj]

Źródło: Facebook

Podobne artykuły

Trwa zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji Kotomysz.pl

Polska

Kojec Niedzia, czyli pomagamy fundacji Kotomysz uzbierać na boksy w azylu dla zwierząt

Czytaj więcej >

Polska

Najnowsze informacje dotyczące szczepionek. Będzie przyśpieszenie programu?

Czytaj więcej >
Katastrofa w Zielonej Górze

Polska

Zielona Góra. Media donoszą o śmierci milionera w katastrofie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Nie żyje były prezydent Gdańska. Jacek Starościak miał 73 lata

Czytaj więcej >
W Poznaniu przy parku Wilsona znaleziono zwłoki mężczyzny

Polska

W centrum Poznania znaleziono zwłoki mężczyzny

Czytaj więcej >

Polska

Katastrofa na polskim lotnisku. Samolot spadł na płytę lotniska i stanął w płomieniach

Czytaj więcej >