wtv.pl > Polska > Niebezpieczna sytuacja pod stadionem Legii w Warszawie
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:15

Niebezpieczna sytuacja pod stadionem Legii w Warszawie

Warszawa
Polsat News/13.03.21/Screen

Do zdarzenia doszło dziś w godzinach wieczornych. Jak relacjonują dziennikarze Polsat New, na ulicach pod stadionem stawiły się tysiące kibiców. Celem akcji było oprotestowanie panujących obostrzeń. Grupa społeczna chce otwarcia stadionów. Nie wszyscy uczestnicy zgromadzenia nie zasłaniali ust oraz nosa. Nie utrzymano dwumetrowych odstępów. Manifestacja wywołała ryzyko dalszej transmisji koronawirusa.

Do incydentu doszło w Warszawie przy ulicy Łazienkowskiej.

Warszawa. Po meczu Legii z Wartą doszło do starć z policją. W ruch poszły świece dymne

Obecnie zajęcia w zamkniętych przestrzeniach, z udziałem publiczności są wciąż niedozwolone. Nic nie wskazuje na to, by restrykcja miała zostać zniesiona. Polska właśnie wchodzi w szczytową fazę trzeciej fali zachorowań. Wciąż nie uzyskaliśmy też odporności populacyjnej. 

Kibice Legii demonstrowali podczas meczu Legii Warszawa i Warty Poznań. Na miejscu stawiły się liczne oddziały policji, jednak służby mundurowe postanowiły nie eskalować napiętej atmosfery. Nie podjęto interwencji ani nie zastosowano środków przymusu bezpośredniego. Nie doszło też do zatrzymań.

Polsat News informuje, że w kierunku funkcjonariuszy poleciały race oraz świece dymne. Działania podjęło aż kilkunastu kibiców. Poza policjantami na miejscu pracowały też wyszkolone psy. Manifestacja zakończyła się kilkadziesiąt minut po godzinie 22:00. 

Otwarcie stadionów nie znajduje się na liście priorytetów Zjednoczonej Prawicy. Na pierwszy ogień pójdą instytucje kultury, lokale gastronomiczne, szkoły, czy też siłownie. Poza stadionami najdłużej będziemy musieli czekać na możliwość zdjęcia maseczek. Obecnie miejsca przeznaczone do uprawiania sportu będę dostępne jedynie dla osób uprawiających go zawodowo. Odmrażanie wydarzeń także będzie odbywać się stopniowo.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Polsat News]

Tagi: Warszawa
Powiązane