wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Chcieli podejść do Jarosława Kaczyńskiego, zareagowała policja. Nagrania z centrum Warszawy

10 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Warszawa nie od dziś jest miejscem, gdzie toczy się większość wydarzeń politycznych i społecznych. Podczas kolejnej "miesięcznicy smoleńskiej" doszło do ponownego starcia się protestujących z Jarosławem Kaczyńskim. Obywatele RP sprzeciwiają się

Lider obozu Zjednoczonej Prawicy, Jarosław Kaczyński miesiąc w miesiąc oddaje hołd ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem. Stało się to przedmiotem gorących dyskusji. Zarzuty dotyczące upolitycznienia narodowej tragedii przedstawiali nie tylko opozycyjni politycy, ale i rodziny osób, które straciły życie w wyniku tragicznego wypadku. Od 2015 roku zawiązano organizację Obywateli RP, którzy jak sami deklarują "walczą z kłamstwem smoleńskim".

Warszawa miejscem kolejnej konfrontacji Obywateli RP z Jarosławem Kaczyńskim

Od rana plac Piłsudskiego oraz jego okolicę zostały wyłączone z ruchu. Jak podaje policja, wiemy, że decyzję w tej sprawie podjęła Służba Ochrony Państwa. Nie spodobało się to grupie aktywistów, którzy chcieli skorzystać z ogólnodostępnych terenów. Po zakończonych uroczystościach, do których zaangażowano również wojsko, zdecydowali się na rozpoczęcie protestu. Postanowili ponownie z konstytucją w ręku wygłosić swoje oświadczenia, w których apelowali m.in. o zakończenie wojny polsko-polskiej. Postulują również o wprowadzenie stany klęski żywiołowej i respektowanie obecnie obowiązującej konstytucji.

Mimo że Jarosława Kaczyńskiego już dawno nie było na terenie placu, pokojowo protestujący nie zostali dopuszczeni pod pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Polska policja skierowała komunikaty, w których domagali się rozejścia działaczy. Doszło również do legitymowania obywateli. Całe zamieszanie zakończyło się na hucznych przepychankach słownych między służbami bezpieczeństwa a demonstrującymi.  Nagranie z demonstracji Obywatele RP udostępnili TU.

Źródło: [Facebook/Obywatele RP]

Podobne artykuły

Jacek Sasin w programie Polsat News.

Polityka

Sasin z ostrymi słowami w stronę Budki. "Powinien przeprosić Polaków"

Czytaj więcej >
Według "Rzeczpospolitej" PiS ma zaprezentować Nowy Ład w połowie maja.

Polityka

"Rz" nieoficjalnie: Wiadomo już, kiedy PiS ujawni swój plan. Ponoć już 15 maja

Czytaj więcej >
Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha

Polityka

Wyzwiska i groźby za szczepienie. Prezydent Wałbrzycha okrutnie potraktowany

Czytaj więcej >
Czarnecki o Jarosławie Kaczyńskim

Polityka

Czarnecki: Leci z nami pilot, właśnie pilot uderzył w stół

Czytaj więcej >
Pielęgniarki

Polityka

Konferencja ministra zdrowia. Padło pytanie o protest pielęgniarek

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk

Polityka

Tadeusz Rydzyk już szykuje się do urodzin Radio Maryja. Tłumy w kościele

Czytaj więcej >