Warszawa stała się miejscem kolejnych zamieszek. Zdjęcie ilustracyjne: Jakub Kamiński/East NewsŹródło: Zdjęcie ilustracyjne: Jakub Kamiński/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 10 Maja 2020

Chcieli podejść do Jarosława Kaczyńskiego, zareagowała policja. Nagrania z centrum Warszawy

Warszawa nie od dziś jest miejscem, gdzie toczy się większość wydarzeń politycznych i społecznych. Podczas kolejnej "miesięcznicy smoleńskiej" doszło do ponownego starcia się protestujących z Jarosławem Kaczyńskim. Obywatele RP sprzeciwiają się zawłaszczaniu publicznej przestrzeni przez prezesa PiS.

Lider obozu Zjednoczonej Prawicy, Jarosław Kaczyński miesiąc w miesiąc oddaje hołd ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem. Stało się to przedmiotem gorących dyskusji. Zarzuty dotyczące upolitycznienia narodowej tragedii przedstawiali nie tylko opozycyjni politycy, ale i rodziny osób, które straciły życie w wyniku tragicznego wypadku. Od 2015 roku zawiązano organizację Obywateli RP, którzy jak sami deklarują "walczą z kłamstwem smoleńskim".

Premier właśnie podpisał nowe rozporządzenie, dotyczące ograniczeń w przemieszczaniu. Niestety, w najbliższym czasie nie zaplanujecie podróży za granicęPremier właśnie podpisał nowe rozporządzenie, dotyczące ograniczeń w przemieszczaniu. Niestety, w najbliższym czasie nie zaplanujecie podróży za granicęCzytaj dalej

Warszawa miejscem kolejnej konfrontacji Obywateli RP z Jarosławem Kaczyńskim

Od rana plac Piłsudskiego oraz jego okolicę zostały wyłączone z ruchu. Jak podaje policja, wiemy, że decyzję w tej sprawie podjęła Służba Ochrony Państwa. Nie spodobało się to grupie aktywistów, którzy chcieli skorzystać z ogólnodostępnych terenów. Po zakończonych uroczystościach, do których zaangażowano również wojsko, zdecydowali się na rozpoczęcie protestu. Postanowili ponownie z konstytucją w ręku wygłosić swoje oświadczenia, w których apelowali m.in. o zakończenie wojny polsko-polskiej. Postulują również o wprowadzenie stany klęski żywiołowej i respektowanie obecnie obowiązującej konstytucji.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Zamieszanie w centrum Warszawy. Jarosław Kaczyński otoczony przez policję
2. Następny krok w otwieraniu granic. Polacy będą mogli pojechać do kolejnego kraju

Mimo że Jarosława Kaczyńskiego już dawno nie było na terenie placu, pokojowo protestujący nie zostali dopuszczeni pod pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Polska policja skierowała komunikaty, w których domagali się rozejścia działaczy. Doszło również do legitymowania obywateli. Całe zamieszanie zakończyło się na hucznych przepychankach słownych między służbami bezpieczeństwa a demonstrującymi.  Nagranie z demonstracji Obywatele RP udostępnili TU.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sytuacja trudna do skomentowania. Szpital obciął pensje pielęgniarkom
  2. Ostatnie godziny na przelew i wypłatę gotówki. Za chwilę banki zablokują tę możliwość
  3. O. Rydzyk o sianiu paniki. Wielu katolików będzie przestraszonych i wściekłych "Daliśmy się puścić w taki kanał zła"
  4. Uwaga ostrzeżenie. Z konta bankowego zniknęła astronomiczna kwota, może dotyczyć każdego
  5. Zatrważające słowa Krystyny Pawłowicz ws. przyszłości naszego kraju. Wzywa do modlitwy, o co chodzi?
  6. Szumowski zdradził, na jakim etapie pandemii jest Polska. Jego słowa zadziwiają

Źródło: [Facebook/Obywatele RP]