Warszawa. Schronisko dla bezdomnych zamknięte z powodu koronawirusa.. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Czerwca 2020

Koszmar w warszawskim ośrodku dla bezdomnych. Sytuacja jest bardzo poważna, mamy najnowsze informacje

Warszawa nadal boryka się z pomniejszymi ogniskami koronawirusa, a służby zwracają uwagę, że należy zachować czujność. Stołeczne schronisko dla bezdomnych musiało zostać zamknięte po tym, jak ośrodku stwierdzono 6 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Informację potwierdził m.in. Caritas Archidiecezji Warszawskiej oraz prezydent miasta Rafał Trzaskowski.

Szczegóły sytuacji w warszawskim ośrodku przytacza TVN24. Jak czytamy, informacja dotycząca sześciu zakażonych osób do ośrodka "Tylko" przy ulicy Żytniej dotarła w piątkowy poranek z odpowiedzialnej za monitorowanie sytuacji w schronisku stacji sanepidu w Płocku. Wobec pozytywnych testów na obecność koronawirusa placówka musiała zostać całkowicie zamknięta.

Zakonnica wybierała najładniejsze i najgrzeczniejsze dzieci dla księży, aby mogli je wykorzystywać. Zatrważająca historia wydarzyła się 3 lata temu w ArgentynieZakonnica wybierała najładniejsze i najgrzeczniejsze dzieci dla księży, aby mogli je wykorzystywać. Zatrważająca historia wydarzyła się 3 lata temu w ArgentynieCzytaj dalej

Warszawa. Do pomocy skierowano służby miejskie

Zakażenie u przebywającego w ośrodku mężczyzny stwierdzono 29 maja. 3 dni później kwarantannie poddano 34 osoby mieszkające z zakażonym, celem odseparowania ich od pozostałych przebywających w placówce osób. Izolacja objęła także część personelu, który mógł mieć kontakt z mężczyzną.

Ze względu na pozytywne wyniki testów na obecność wirusa do stacji sanepidu w Płocku przesłane dane umożliwiające jego przedstawicielom kontynuowanie testów u pozostałych mieszkańców oraz personelu schroniska. Z informacji przekazanych przez TVN24 wynika, że badania zapowiedziano na najbliższy poniedziałek.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
2. Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sąd

Według kierownictwa ośrodka zakażony trafił do schroniska ze stołecznego Szpitala Wolskiego. Najprawdopodobniej zawiodły procedury. Mężczyzna znalazł się w placówce z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa. Kolejny test potwierdził jednak jego zakażenie.

Do sytuacji za pośrednictwem Twittera odniósł się także prezydent miasta Rafał Trzaskowski. "Czekamy na decyzję Sanepidu, ale skierowałem już pracowników służb miejskich do pomocy obsłudze placówki", zapewnił polityk.

Rafał Trzaskowski odniósł się do zamkniętego z powodu wirusa ośrodka

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostrzeżenia IMGW dla kilku województw. Nadciągają burze z gradem
  2. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  3. TVP pochwaliło się sukcesem, a po cichu dokonało zwolnienia. Po 30 latach pożegnano zasłużonego pracownika, zadziwiające kulisy sprawy
  4. Tylko jedno polskie miasto wprowadza specjalne obostrzenia. Zadziwiające informacje, co tam się wydarzyło?
  5. Antoni Macierewicz niespodziewanie zapowiada raport z działalności komisji smoleńskiej. Będzie się działo
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Źródła: tvn24.pl / twitter/@trzaskowski_