Wanda Buk dymisja. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 18 Sierpnia 2020

Nie koniec zmian w rządzie, jest kolejna dymisja. Zaskakujące, niespodziewane doniesienia

Wanda Buk, która do tej pory pełniła funkcję wiceminister cyfryzacji, złożyła dymisję. To nie pierwsza zmiana w polskich resortach w ostatnim czasie. Ze swoich stanowisk odeszli także Łukasz Szumowski oraz Janusz Cieszyński, pracujący w resorcie zdrowia.

Wanda Buk, jak donosi PAP, do końca tego miesiąca jest jeszcze na urlopie. Niewielu spodziewało się zmian w resorcie cyfryzacji. Opinia publiczna skupiła się bowiem przede wszystkim na zmianach w Ministerstwie Zdrowia.

Przypomnijmy, że wczoraj o swym odejściu z tego resortu poinformował wiceminister Janusz Cieszyński. Dziś konferencję prasową zwołał za to minister Łukasz Szumowski. On także zdecydował się zrezygnować z pełnionej funkcji. Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że wskaże jego następcę do końca tego tygodnia.

Wanda Buk złożyła rezygnację

Wiceminister Wanda Buk o swej dymisji poinformowała za to za pośrednictwem Twittera. "Miało być na chwilę, na jeden projekt, a wyszło prawie 5 lat. Kończąc swoją przygodę z administracją dziekuję przełożonym i współpracownikom za wspaniały, intensywny czas. Miałam do Was ogromne szczęście", przekazała wyraźnie poruszona polityczka. 

Buk objęła funkcję wiceminister cyfryzacji w połowie 2018 roku. W resorcie spędziła więc ponad 2 lata, aktywnie udzielając się przede wszystkim w departamencie Polityki Międzynarodowej oraz Telekomunikacji. Poza tym pozostawała członkinią Zespołu ds. Programowania Prac Rządu, Komitetu Stałego Rady Ministrów oraz Komitetu ds. Unii Europejskiej. Na razie nie wiadomo, kto przejmie jej stanowisko oraz kiedy do tego dojdzie.

Źródło: RMF FM / Twitter 

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!