Wanda Buk dymisja. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 18 Sierpnia 2020

Nie koniec zmian w rządzie, jest kolejna dymisja. Zaskakujące, niespodziewane doniesienia

Wanda Buk, która do tej pory pełniła funkcję wiceminister cyfryzacji, złożyła dymisję. To nie pierwsza zmiana w polskich resortach w ostatnim czasie. Ze swoich stanowisk odeszli także Łukasz Szumowski oraz Janusz Cieszyński, pracujący w resorcie zdrowia.

Wanda Buk, jak donosi PAP, do końca tego miesiąca jest jeszcze na urlopie. Niewielu spodziewało się zmian w resorcie cyfryzacji. Opinia publiczna skupiła się bowiem przede wszystkim na zmianach w Ministerstwie Zdrowia.

Poseł nie odpuścił i krytykował Szumowskiego. Nagle do akcji wkroczyła Danuta Holecka, zaskakujące sceny na żywo w TVP InfoPoseł nie odpuścił i krytykował Szumowskiego. Nagle do akcji wkroczyła Danuta Holecka, zaskakujące sceny na żywo w TVP InfoCzytaj dalej

Przypomnijmy, że wczoraj o swym odejściu z tego resortu poinformował wiceminister Janusz Cieszyński. Dziś konferencję prasową zwołał za to minister Łukasz Szumowski. On także zdecydował się zrezygnować z pełnionej funkcji. Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że wskaże jego następcę do końca tego tygodnia.

Była szefowa Wiadomości TVP ujawniła porażające kulisy politycznych roszad. Za ile można kupić posła?Była szefowa Wiadomości TVP ujawniła porażające kulisy politycznych roszad. Za ile można kupić posła?Czytaj dalej

Wanda Buk złożyła rezygnację

Wiceminister Wanda Buk o swej dymisji poinformowała za to za pośrednictwem Twittera. "Miało być na chwilę, na jeden projekt, a wyszło prawie 5 lat. Kończąc swoją przygodę z administracją dziekuję przełożonym i współpracownikom za wspaniały, intensywny czas. Miałam do Was ogromne szczęście", przekazała wyraźnie poruszona polityczka. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Właśnie poinformowano, nie żyje polski polityk. Zmarł nagle w młodym wieku
2. Kierowco, od tych stacji paliw trzymaj się z dala. UOKiK ujawnił, że "chrzczą" paliwo

Buk objęła funkcję wiceminister cyfryzacji w połowie 2018 roku. W resorcie spędziła więc ponad 2 lata, aktywnie udzielając się przede wszystkim w departamencie Polityki Międzynarodowej oraz Telekomunikacji. Poza tym pozostawała członkinią Zespołu ds. Programowania Prac Rządu, Komitetu Stałego Rady Ministrów oraz Komitetu ds. Unii Europejskiej. Na razie nie wiadomo, kto przejmie jej stanowisko oraz kiedy do tego dojdzie.

Źródło: RMF FM / Twitter 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przykre wiadomości spod Warszawy. Niestety, zagrożone są dzieci
  2. Młodzi napędzają rozprzestrzenianie się epidemii? Stanowisko WHO
  3. Bracia Sekielscy znowu z kolejnym projektem. Czy znów będzie kontrowersyjnie?
  4. Język nienawiści i środowiska narodowe w TVP Info? Skandaliczne treści siejące zgorszenie, odpowiedź LGBT
  5. A. Macierewicz odpłynął u o. Rydzyka. Znów mówi o katastrofie smoleńskiej, Tuskowi zarzuca winę i kłamstwo, padły oskarżenia
  6. Zła wiadomość z Zakopanego, jest coraz gorzej. Wpisali je na listę

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!