wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Waldemar Buda cieszy się z protestów. Spotkała go mocna krytyka

10 Lutego 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wiceminister Waldemar Buda opublikował kontrowersyjny wpis. Za pośrednictwem Twittera zaapelował do władz TVN-u i Gazety Wyborczej o wydłużenie protestu "Media bez wyboru". Co ciekawe, polityk Prawa i Sprawiedliwości dostrzegał uśmiechy ludzi be

  • Od samego rana największe media protestują przeciw propozycji nałożenia podatku na przychody od reklam. Danina ma objąć właśnie stacje, radiostacje i portale internetowe

  • Część mediów prowadzi jednodniowy strajk. Inne nagłaśniają i krytykują projekt Ministerstwa Finansów

  • Do akcji protestacyjnej odniósł się polityk Prawa i Sprawiedliwości. Waldemar Buda, uważa, że bez TVN-u i Gazety Wyborczej ludzie zaczynają się do siebie uśmiechać

"Kurcze ale spokój. Ludzie na ulicach zaczynają się do siebie uśmiechać, normalnie rozmawiać. Czy da się ten protest Gazety Wyborczej i TVN-u jakoś wydłużyć?" - czytamy we wpisie Waldemara Budy. Tweet wywołał ponad 400 komentarzy i kilkaset reakcji. 

Wiceminister Waldemar Buda skierował specjalny apel do TVN-u i Gazety Wyborczej

Do krótkiego, acz złośliwego komentarza odniosła się Estera Flieger. Dziennikarka zwróciła uwagę na nadprzyrodzone zdolności dostrzegania uśmiechu pod maseczką. "Ludzie noszą maseczki, jak Pan Poseł widzi uśmiech? Po oczach, tak? Tych oczach wypłakanych przez kuzynki?" - odpowiedziała.

Ustawa Ministerstwa Finansów zakłada objęcie tzw. składką z tytułu reklamy portali internetowych, mediów tradycyjnych oraz firm oferujących zewnętrzne nośniki reklamy, zwraca uwagę Wirtualna Polska.

Zgodnie z założeniami rządowej ustawy podatek ma objąć przedsiębiorstwa, przekraczające milionowy próg od przychodu z reklam. Wyjątek zapowiedziano dla prasy, gdzie próg wyznaczono na 15 milionów złotych. Oznacza to, że najnowszą opłatę poniosą  radiostacje, stacje telewizyjne, czy też portale internetowe.

Zjednoczona Prawica chce wesprzeć niewydolną służbę zdrowia. W ciągu roku do Skarbu Państwa, z tytułu nowego podatku, ma wpływać aż 800 milionów złotych. Projekt ma wejść w życie w lipcu, a obecnie rozpatrzyć go będą musieli parlamentarzyści i prezydent. 

Pieniędzmi będzie zarządzać minister kultury, Piotr Gliński. Niemal miliard złotych będzie podzielony na Narodowy Fundusz Zdrowia, Narodowy Fundusz Ochrony Zabytków oraz wprowadzany fundusz wsparcia kultury w obszarze mediów.

Waldemar Buda jest radcą prawnym i absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. W 2015 roku polityk uzyskał mandat poselski z list Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie autor nieprzemyślanego wpisu sprawuje funkcję wiceministra w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >