wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dramatyczny upadek konia widzieliśmy wszyscy. Uwagę przykuwa jeszcze jeden, niezwykle okropny szczegół

18 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wakacje dla koni stanowią nie lada wyzwanie. Wiele z nich jest zaprzęganych do pracy przy wozach. Są one środkiem transportu wykorzystywanym na szlakach turystycznych. Upał, niebywały ciężar i kilometry drogi pod górę stanowią dla nich przykrą codz

Od lat w naszym kraju organizacje prozwierzęce walczą o poprawę sytuacji niemal każdego ssaka. Konrad Kuźmiński, prezes Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt nagłaśnia akty przemocy wobec bezbronnych czworonogów. W ostatnich dniach brał on udział w procesie w sprawie kota bitego metalową pałką. Szczególne oburzenie budził wówczas wyjątkowo łagodny wyrok sądu w Kwidzynie, który wysłał oskarżonego na prace społeczne.

Wakacje dla koni stanowią istną udrękę

Uwagę mediów zwróciła również sytuacja wierzchowców w Morskim Oku. Fundacja "Viva" wystosowała pilny apel do dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego w sprawie likwidacji środków transportów, do których wykorzystywane są konie. Aktywiści przypominają, że sytuacja zwierząt w Tatrach nieustannie się pogarsza. Za pośrednictwem Facebooka opublikowali oni zdjęcie mężczyzny z niepełnosprawnością, który zawstydził turystów. Nie chciał skorzystać z bryczki, mimo tego, że sam porusza się na wózku inwalidzkim. 

Do najgorszego incydentu doszło w Dolinie Chochołowskiej. To właśnie tam koń padł w trakcie prowadzenia wozu. Niczym niewzruszony kierowca woźnicy zmusił go do powstania i kontynuowania wyznaczonego kursu. Wiele osób obserwujących przebieg wydarzeń nie zauważyło jednego, ważnego szczegółu. W trakcie zdarzenia rodziny, które znajdowały się w wozie, nawet nie zwróciły uwagi na umęczonego wierzchowca. Czekały, aż powróci on do swojej pracy, a następnie cieszyli się widokami, jakie oferuje dolina. 

Wakacje dla koni są okresem ciężkiej pracy. "Kwestie wykorzystywania koni do ciągnięcia wozów z turystami na trasie do Morskiego Oka i naruszania ich dobrostanu poprzez przeciążanie ich zbyt dużym ładunkiem o około 1 tonę, podnoszone są od wielu lat w dyskursie publicznym oraz licznej korespondencji z Tatrzańskim Parkiem Narodowym" - czytamy w apelu "Vivy" do dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

Link do petycji znajdziecie TU.

Źródło: [Ratujmykonie.pl/Facebook/Fundacja Viva]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >