Wakacje. Facebook/Ratujmyzwierzaki.plŹródło: Facebook/Ratujmyzwierzaki.pl
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Lipca 2020

Dramatyczny upadek konia widzieliśmy wszyscy. Uwagę przykuwa jeszcze jeden, niezwykle okropny szczegół

Wakacje dla koni stanowią nie lada wyzwanie. Wiele z nich jest zaprzęganych do pracy przy wozach. Są one środkiem transportu wykorzystywanym na szlakach turystycznych. Upał, niebywały ciężar i kilometry drogi pod górę stanowią dla nich przykrą codzienność.

Od lat w naszym kraju organizacje prozwierzęce walczą o poprawę sytuacji niemal każdego ssaka. Konrad Kuźmiński, prezes Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt nagłaśnia akty przemocy wobec bezbronnych czworonogów. W ostatnich dniach brał on udział w procesie w sprawie kota bitego metalową pałką. Szczególne oburzenie budził wówczas wyjątkowo łagodny wyrok sądu w Kwidzynie, który wysłał oskarżonego na prace społeczne.

Aż trudno uwierzyć, co Jacek Kurski z żoną zrobili tuż po wyjściu z kościoła. Nawet nie zdążyli się przebrać, do sieci trafiły zdjęciaAż trudno uwierzyć, co Jacek Kurski z żoną zrobili tuż po wyjściu z kościoła. Nawet nie zdążyli się przebrać, do sieci trafiły zdjęciaCzytaj dalej

Wakacje dla koni stanowią istną udrękę

Uwagę mediów zwróciła również sytuacja wierzchowców w Morskim Oku. Fundacja "Viva" wystosowała pilny apel do dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego w sprawie likwidacji środków transportów, do których wykorzystywane są konie. Aktywiści przypominają, że sytuacja zwierząt w Tatrach nieustannie się pogarsza. Za pośrednictwem Facebooka opublikowali oni zdjęcie mężczyzny z niepełnosprawnością, który zawstydził turystów. Nie chciał skorzystać z bryczki, mimo tego, że sam porusza się na wózku inwalidzkim. 

Był jedną z największych gwiazd TVP. Dziś nie pozostawia na stacji suchej nitki, padły mocne słowaBył jedną z największych gwiazd TVP. Dziś nie pozostawia na stacji suchej nitki, padły mocne słowaCzytaj dalej

wakacje

Do najgorszego incydentu doszło w Dolinie Chochołowskiej. To właśnie tam koń padł w trakcie prowadzenia wozu. Niczym niewzruszony kierowca woźnicy zmusił go do powstania i kontynuowania wyznaczonego kursu. Wiele osób obserwujących przebieg wydarzeń nie zauważyło jednego, ważnego szczegółu. W trakcie zdarzenia rodziny, które znajdowały się w wozie, nawet nie zwróciły uwagi na umęczonego wierzchowca. Czekały, aż powróci on do swojej pracy, a następnie cieszyli się widokami, jakie oferuje dolina. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo poważne ostrzeżenie dla wszystkich Polek i Polaków. Trwa niebezpieczny sezon w polskich lasach, nie chodzi o pożary
2. Bankomat nie wydał gotówki, ale pieniądze z konta zeszły. Klienci apelują o sprawdzanie swoich kont

Wakacje dla koni są okresem ciężkiej pracy. "Kwestie wykorzystywania koni do ciągnięcia wozów z turystami na trasie do Morskiego Oka i naruszania ich dobrostanu poprzez przeciążanie ich zbyt dużym ładunkiem o około 1 tonę, podnoszone są od wielu lat w dyskursie publicznym oraz licznej korespondencji z Tatrzańskim Parkiem Narodowym" - czytamy w apelu "Vivy" do dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

Link do petycji znajdziecie TU.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo wydało pilne ostrzeżenie, przekazujcie dalej. Uwaga, chodzi o bon turystyczny
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Podczas karmienia piersią przestała reagować. Luna miała tyko trzy dni
  4. Wybuch i pożar w Castoramie, klienci są ewakuowani. Ucierpiały zaparkowane pod sklepem samochody
  5. Kto może zastąpić Łukasza Szumowskiego? Potencjalni kandydaci
  6. Chcą, żeby 2,7 mln ludzi nie wychodziło na ulice. Poważna sytuacja w mieście w Europie

Źródło: [Ratujmykonie.pl/Facebook/Fundacja Viva]