wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Widzowie TVP Info przecierali oczy ze zdumienia. "Żarty" prowadzących "W tyle wizji" w ogniu krytyki

4 Listopada 2020

(Ostatnia zmiana: 2 Maja 2021)

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Program "W tyle wizji" po raz kolejny nie przyniósł pokazu dziennikarskiego profesjonalizmu. Publicyści TVP Info w niewybrednych słowach żartowali z Rafała Trzaskowskiego i jego decyzji dotyczącej zwolnienia Pawła Rabieja. Widzowie nie sz

Choć w minionych latach TVP Info nie dawało wielu powodów, by kojarzyć stację z dziennikarską rzetelnością, program "W tyle wizji" raz po raz funduje nam nowe poziomy niewybrednego poczucia humoru. Dość powiedzieć, że przed kilkoma tygodniami do studia ni stąd, ni zowąd wjechała pani na rowerze, która zaczęła lawirować między dziennikarzami.

Zastanawiająca inicjatywa zapowiadała fragment słuchowiska Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego pt. "Medea, moja sympatia". Na ekranie pojawił się wówczas homoseksualny król Kreon (w tej roli Mieczysław Czechowicz), który jadąc na rowerze, śpiewał: "Jam król Kreon wspaniały, Kreon wspaniały, Kreon wspaniały. A to moje pe**ły, moje pe**ły dwa". Następnie królowi wtórowały "jego pe**ły". Piosenkę poprzedziło wspomnienie aktywistki Margot (o sprawie pisaliśmy TUTAJ).

Tym razem prowadzący postanowili skomentować decyzję prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który zwolnił z pracy wiceprezydenta stolicy Pawła Rabieja.

Niewybredne żarty w programie "W tyle wizji"

Przypomnijmy, że Trzaskowski zdecydował się zdymisjonować Rabieja po tym, jak ten bez jego wiedzy udał na zagraniczny urlop. Swą decyzję tłumaczył odpoczynkiem po przebytej kwarantannie. Sprawa jest o tyle interesująca, że to właśnie wiceprezydent miasta odpowiada za kwestię ochrony zdrowia w stolicy.

Komentując jego dymisję, publicyści TVP Info nie omieszkali jednak odnieść się do orientacji polityka. Wirtualna Polska zwraca uwagę, że przed czterema laty publicznie ogłosił on, że jest gejem. To sprowokowało dziennikarzy do dość niewybrednych żartów. Ich treść przytacza wspomniany portal.

– Przyjdzie do ratusza i co? – pytał Stanisław Janecki. Z odpowiedzią przyszedł współprowadzący "W tyle wizji" Krzysztof Feusette. – Po raz pierwszy pocałuje klamkę, a nie jakiegoś innego mężczyznę – odparł pracownik Telewizji Polskiej.

Następnie Janecki zwrócił się bezpośrednio do byłego kandydata Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. – Panie Rafale Trzaskowski, pan nie masz serca i sumienia w ogóle – ironizował, zarzucając niejako dyskryminację mniejszości seksualnych prezydentowi stolicy.

– Pana ta cała władza to polega na oparciu się na tych środowiskach. I co, pan własny elektorat ukatrupiasz taką okrutną decyzją? Takich rzeczy się nie robi – kontynuował dziennikarz na antenie TVP Info.

WP przytacza komentarze, jakie pojawiły się po wspaniałym przykładzie wyszukanego poczucia humoru, jaki zafundowali nam prowadzący. Część nie nadaje się do publikacji. Poniżej prezentujemy zatem jedynie te mogące pojawić się w mediach.

"Za to ludzie zapłaciliście dodatkowo 2 mld zł", "Zgłosiłem jako homofobię.", "Niektórym wszystko się kojarzy z seksualnością. Ciekaw jestem dlaczego.", "Słuchając tych panów, mam wrażenie, że siedzę przy stole, przy którym ktoś puścił bąka i reszta próbuje się uśmiechać wstrzymując oddech".

źródło: "W tyle wizji" / WP

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Weekendowa przerwa techniczna w bankach. Jakie utrudnienia czekają na klientów?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Polska

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany lotnisku. Służby zabrały mu telefon i leki

Czytaj więcej >