W programie TVP Info niespodziewanie pojawił się rower i wzmianka o "pe**łach".. tvp.info (screen) "W tyle wizji" 21.10.2020, 22:30Źródło: tvp.info (screen) "W tyle wizji" 21.10.2020, 22:30
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Października 2020

Nikt nie zauważył skandalicznych żartów w wieczornym programie TVP Info. Najpierw w studio pojawił się rower

Programy TVP Info nie rozczarowują, raz po raz dostarczając widzom coraz to wymyślniejszych treści. W wyemitowanym wczoraj "W tyle wizji" w studio niespodziewanie pojawiła się pani na rowerze. Na koniec programu, tuż po wspomnieniu aktywistki Margot, otrzymaliśmy z kolei piosenkę o "pe**łach".

TVP Info rzadko kojarzy się nam z dziennikarską rzetelnością. Niewybredne żarty, jakie padły w programach nadawcy (czy to ze strony Jarosława Jakimowicza, czy Michała Rachonia, czy też wreszcie prowadzących program "W tyle wizji"), okazałyby się wyjątkowo trudne do zliczenia. Na wysokości zadania w środowy wieczór stanęli właśnie ci ostatni.

Już w poniedziałek blokada ulic, w środę paraliż pracy. Czarny protest trwaJuż w poniedziałek blokada ulic, w środę paraliż pracy. Czarny protest trwaCzytaj dalej

Ku zaskoczeniu wielu, ni stąd, ni zowąd, w studiu Telewizji Polskiej pojawiła się jeżdżąca na rowerze pani, która cichutko, nie wywołując reakcji prowadzących, lawirowała między dziennikarzami. Na dziewczynę, która postanowiła wybrać się na przejażdżkę rowerową, za swoiste tyczki mając Stanisława Janeckiego i Dorotę Łosiewicz, uwagę zwrócili jednak telewidzowie.

Rower w programie TVP Info - reakcje widzów.

Rower w programie TVP Info - reakcje widzów.

TVP Info i piosenka o "pe**łach"

TVP Info opisuje swoją produkcję jako "program publicystyczno-satyryczny, stanowiący codzienne podsumowanie wydarzeń". Dawka "satyry", którą wkrótce otrzymaliśmy, była doprawdy imponująca. Przemierzająca studio kobieta była, jak się zdaje, zapowiedzią piosenki, która pojawiła się na koniec programu.

Magda Gessler nie owija w bawełnę. Puściły jej nerwy i zażenowana postanowiła po raz pierwszy w historii skomentowaćMagda Gessler nie owija w bawełnę. Puściły jej nerwy i zażenowana postanowiła po raz pierwszy w historii skomentowaćCzytaj dalej

Ale po kolei. – Jeszcze na koniec wrócę do tego Margota, jak widziałem, jak on tam podchodzi do tego człowieka i tam rękami go atakuje, wszystko – mówił, wyraźnie zniesmaczony, prowadzący program. Janecki odnosił się tym samym do zdarzenia, do którego doszło w centrum Warszawy. Aktywistka LGBT usiłowała zatrzymać furgonetkę "Prawo do życia", a sprawę późnym popołudniem opisał internetowy serwis stacji.

Wspomnienie Margot w programie TVP Info.

– To bardzo dziękuję księdzu Wierzbickiemu, księdzu Bonieckiemu, rabinowi Schudrichowi za to, że się wstawiali, jaki to wspaniały człowiek. Tak, wspaniały. Jak tylko wyszedł z pudła, od razu pokazał swoją wspaniałość. Gratulacje – kontynuował dziennikarz, po czym kilka słów od siebie wypowiedziała jego telewizyjna partnerka.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce

2. Szpital na Stadionie Narodowym szuka chętnych do pracy. Znamy stawkę za godzinę

– Więc może pan Margot jest przekonany, że wirus się go nie ima. My państwu dziękujemy, mówimy "dobranoc" i "do zobaczenia" – dodała prowadząca, po czym widzom ukazał się fragment słuchowiska Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego pt. "Medea, moja sympatia".

Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem. Wiemy, jak się czujePrezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem. Wiemy, jak się czujeCzytaj dalej

Na ekranie pojawił się homoseksualny król Kreon (w tej roli Mieczysław Czechowicz), który jadąc na rowerze, śpiewa: "Jam król Kreon wspaniały, Kreon wspaniały, Kreon wspaniały. A to moje pe**ły, moje pe**ły dwa". Następnie królowi wtórują "jego pe**ły".

Słuchowisko, które wyszło spod pióra Przybory ma, rzecz jasna, charakter satyryczny. Opatrzono je zresztą podtytułem "zażartował wierszem i piosenką Jeremi Przybora", a historia na motywach dramatu Eurypidesa jest opowiedziana z niemałą dozą wdzięku i humoru.

O wdzięk i elegancję trudno posądzić jednak dziennikarzy TVP Info. Sąd pozostawiamy zresztą Państwu.

Rower w programie TVP Info.

źródło: TVP Info

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilna wiadomość dla Polaków. Chodzi o podróże 1 listopada
  2. To już oficjalne. Od jutra cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Możesz zapłacić nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli samochodów pójdą ostro w górę
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Najczęściej popełniane błędy w pieczeniu ciast. Ich skutki są koszmarem, a tak łatwo ich uniknąć