wtv.pl
W programie TVP Info niespodziewanie pojawił się rower i wzmianka o "pe**łach".

tvp.info (screen) "W tyle wizji" 21.10.2020, 22:30

Nikt nie zauważył skandalicznych żartów w wieczornym programie TVP Info. Najpierw w studio pojawił się rower

22 Października 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Programy TVP Info nie rozczarowują, raz po raz dostarczając widzom coraz to wymyślniejszych treści. W wyemitowanym wczoraj "W tyle wizji" w studio niespodziewanie pojawiła się pani na rowerze. Na koniec programu, tuż po wspomnieniu aktywistki Ma

TVP Info rzadko kojarzy się nam z dziennikarską rzetelnością. Niewybredne żarty, jakie padły w programach nadawcy (czy to ze strony Jarosława Jakimowicza, czy Michała Rachonia, czy też wreszcie prowadzących program "W tyle wizji"), okazałyby się wyjątkowo trudne do zliczenia. Na wysokości zadania w środowy wieczór stanęli właśnie ci ostatni.

Ku zaskoczeniu wielu, ni stąd, ni zowąd, w studiu Telewizji Polskiej pojawiła się jeżdżąca na rowerze pani, która cichutko, nie wywołując reakcji prowadzących, lawirowała między dziennikarzami. Na dziewczynę, która postanowiła wybrać się na przejażdżkę rowerową, za swoiste tyczki mając Stanisława Janeckiego i Dorotę Łosiewicz, uwagę zwrócili jednak telewidzowie.

TVP Info i piosenka o "pe**łach"

TVP Info opisuje swoją produkcję jako "program publicystyczno-satyryczny, stanowiący codzienne podsumowanie wydarzeń". Dawka "satyry", którą wkrótce otrzymaliśmy, była doprawdy imponująca. Przemierzająca studio kobieta była, jak się zdaje, zapowiedzią piosenki, która pojawiła się na koniec programu.

Ale po kolei. – Jeszcze na koniec wrócę do tego Margota, jak widziałem, jak on tam podchodzi do tego człowieka i tam rękami go atakuje, wszystko – mówił, wyraźnie zniesmaczony, prowadzący program. Janecki odnosił się tym samym do zdarzenia, do którego doszło w centrum Warszawy. Aktywistka LGBT usiłowała zatrzymać furgonetkę "Prawo do życia", a sprawę późnym popołudniem opisał internetowy serwis stacji.

– To bardzo dziękuję księdzu Wierzbickiemu, księdzu Bonieckiemu, rabinowi Schudrichowi za to, że się wstawiali, jaki to wspaniały człowiek. Tak, wspaniały. Jak tylko wyszedł z pudła, od razu pokazał swoją wspaniałość. Gratulacje – kontynuował dziennikarz, po czym kilka słów od siebie wypowiedziała jego telewizyjna partnerka.

– Więc może pan Margot jest przekonany, że wirus się go nie ima. My państwu dziękujemy, mówimy "dobranoc" i "do zobaczenia" – dodała prowadząca, po czym widzom ukazał się fragment słuchowiska Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego pt. "Medea, moja sympatia".

Na ekranie pojawił się homoseksualny król Kreon (w tej roli Mieczysław Czechowicz), który jadąc na rowerze, śpiewa: "Jam król Kreon wspaniały, Kreon wspaniały, Kreon wspaniały. A to moje pe**ły, moje pe**ły dwa". Następnie królowi wtórują "jego pe**ły".

Słuchowisko, które wyszło spod pióra Przybory ma, rzecz jasna, charakter satyryczny. Opatrzono je zresztą podtytułem "zażartował wierszem i piosenką Jeremi Przybora", a historia na motywach dramatu Eurypidesa jest opowiedziana z niemałą dozą wdzięku i humoru.

O wdzięk i elegancję trudno posądzić jednak dziennikarzy TVP Info. Sąd pozostawiamy zresztą Państwu.

źródło: TVP Info

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >
Pixabay/sarconi, Pxfuel CC0

Polska

Kopalnia Turów. Narasta niepokój wśród mieszkańców Bogatyni. „Czechów nie obsługujemy"

Czytaj więcej >