Uwaga! TVN: mężczyzna skazany za próbę pomocy sąsiadce. Uwaga! TVNŹródło: Uwaga! TVN
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Lutego 2020

Wynieśli panią Krystynę bez ubrań z mieszkania. Wyrok usłyszał sąsiad, który chciał jej pomóc

Uwaga! TVN: ratownicy medyczni do spółki z policjantami siłą wynieśli z mieszkania nagą kobietę. Usiłujący okryć swoją sąsiadkę pan Roman został skazany za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza na służbie. W efekcie mężczyzna musi zapłacić grzywnę.

Do oburzającej sytuacji doszło na jednym z osiedli w Żorach. Cała sprawa miała swój początek w kwietniu ubiegłego roku. Jedna z mieszkanek osiedla, pani Krystyna, została siłą wyniesiona ze swojego mieszkania przez ratowników medycznych. Asystowali im funkcjonariusze policji. Naga kobieta była szarpana na oczach sąsiadów. Wyniesiono ją przed blok, a następnie, nie okrywając, położono ją na betonowym chodniku.

– Wywlekli ją jak wór śmieci, albo jakiegoś zwierzaka na rzeź – wspomina pan Roman, sąsiad pani Krystyny, który usiłował jej pomóc. Mężczyzna wraz z synem starali się przemówić do sumień funkcjonariuszy, próbując namówić ich do przykrycia nagiej, znoszonej po schodach kobiety. Przedstawiciele służb pozostali jednak głusi na ich prośby. Co więcej, pan Roman został oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji i ratowniczki medycznej oraz o ich znieważenie.

Sąd wydał właśnie wyrok nakazowy w tej sprawie. W efekcie sąsiad pani Krystyny ma zapłacić kilka tysięcy złotych kary.

Agata Duda poniżona na oczach tysięcy widzów? Komentarze nie cichnąAgata Duda poniżona na oczach tysięcy widzów? Komentarze nie cichnąCzytaj dalej

Uwaga! TVN: "Za co? Za to, że pomagałem?"

Pan Roman nie kryje swojego oburzenia decyzją sądu. Mężczyzna zaznacza, że walczył jedynie o godność osobistą swojej sąsiadki. – Za co? – pyta retorycznie pan Roman, odnosząc się do wyroku. – Za to, że ja pomagałem?

– Ja w ogóle ich nie dotknąłem. Tam nie było czasu, to trwało trzy minuty, cztery może – zaznacza pan Roman w materiale "Uwagi". Zajście zostało uwiecznione na nagraniu. Wyraźnie widać na nim, jak ratownicy znoszą po schodach nagą kobietę. Na nagraniu uchwycony został również pan Roman. Nie widać jednak, by w jakikolwiek sposób dotykał przedstawicieli służb. Zaznacza, że był wzburzony, jednak nie zgadza się z opinią, by znieważał ratowników czy policjantów. Wersję tę potwierdza syn skazanego mężczyzny, który również brał udział w zdarzeniu, oraz sama pani Krystyna.

– Dobrze, że Roman, taki dobry człowiek, mnie chciał nakryć. Wiem, że na klatce jeszcze, jak żeśmy na pierwszym piętrze byli, to stawał w mojej obronie, żebym nie była w takim stanie wyprowadzona z mieszkania – mówi reporterom "Uwagi" i dodaje: – Jest mi bardzo przykro, że chciał mi pomóc, a sytuacja została odwrócona przeciwko niemu.

Kobieta twierdzi, że wbrew zapewnieniom ratowników nie była agresywna. – Gdyby mi dali czas, tobym się ubrała i bym zeszła jak człowiek ubrana do pogotowia. A oni się upierali. Gdyby mi dali czas, do takiej sytuacji by nie doszło – zaznacza pani Krystyna.

Pan Roman zapowiedział, że odwoła się od wyroku sądu. – Nie mogę tego przeżyć, że odwrócili kota ogonem – mówi. W związku z zażaleniem złożonym przez mężczyznę wyrok sądu jest nieważny. Sprawa doczeka się swojej kontynuacji. Sąd wyznaczył termin rozprawy na koniec lutego, informuje tygodnik "Wprost".

Warto dodać, że pani Krystyna złożyła zażalenie w swojej sprawie. Zdaniem kobiety została ona znieważona przez ratowników medycznych oraz policjantów. W opinii prokuratury służby działały jednak zgodnie z prawem.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zostały dwa tygodnie na złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie

2. Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. "Czy ona nie ma spodni?"

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Autobus nie ustąpił karetce na sygnale. Wstrząsające nagranie, internauci oburzeni

5. Pozycja Andrzeja Dudy zagrożona? Drastycznie traci poparcie, ujawniono dowody

6. Książę Harry w żałobie. Była kobietą, którą kochał nad życie, niestety nie żyje