wtv.pl > Świat > USA: Wojskowy samolot rozbił się w środku osiedla. Dwóch pilotów zdążyło się katapultować
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:10

USA: Wojskowy samolot rozbił się w środku osiedla. Dwóch pilotów zdążyło się katapultować

Samolot
AFP/EAST NEWS - zdjęcie ilustracyjne

Wojskowy samolot rozbił się na jednym z osiedli w Lake Worth w stanie Teksas. Dwaj piloci podróżujący maszyną zdążyli się w porę ewakuować. Zostali przewiezieni do szpitala.

Samolot uszkodził trzy budynki mieszkalne.

Samolot spadł na amerykańskie osiedle

Do zdarzenia doszło 19 września przed godziną 11. czasu lokalnego. Wojskowy samolot T-45 Goshawk przelatujący podczas szkolenia nad niewielką miejscowością Lake Worth w Teksasie rozbił się na jednym z osiedli.

Dwóch pilotów obsługujących maszynę zdążyło w porę ewakuować się z kokpitu. Spadochron jednego z nich zaplątał się jednak w linie energetyczne, wskutek czego mężczyzna został porażony prądem.

Obaj lotnicy zostali odnalezieni przez służby pożarnicze i przekazani pogotowiu ratunkowemu, które przetransportowało ich do szpitala. Jeden z nich jest w stanie ciężkim.

Szczęśliwie, samolot rozbił się na podwórkach osiedli, a nie na domach, co mogło skutkować znacznie większymi stratami.

Poszkodowani

Trzech mieszkańców osiedla w Lake Worth odniosło obrażenia, nie zagrażały one jednak ich życiu.

Uszkodzone zostały także trzy budynki mieszkalne. Wskutek wypadku, niektórzy z mieszkańców stracili dostęp do prądu i gazu; służby zobowiązują się jednak do wykonania szybkich prac w celu usunięcia awarii.

- Jako komendant i naoczny świadek heroizmu, którym wykazali się nasi ratownicy, muszę przyznać, że wszyscy spisali się dziś na medal. Pracowali do wyczerpania sił, wychodzili poza swoje obowiązki, służyli z pokorą i pełnym profesjonalizmem. Duma to mało powiedziane - napisał na Twitterze komendant lokalnej policji.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: twitter.com, interia.pl, wtv.pl

Powiązane