Ukrainka mieszkająca i pracująca w Polsce zetknęła się z okrutnym pokazem chamstwa i ksenofobii ze strony Polaka.. Pixabay/KaiPilgerŹródło: Pixabay/KaiPilger
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 26 Kwietnia 2020

Porażające nagranie. Miała dostarczyć zamówienie, bała się wejść do mieszkania Polaka

Ukrainka mieszkająca i pracująca w Polsce zetknęła się z okrutnym pokazem chamstwa, arogancji i ksenofobii ze strony Polaka. Mężczyzna w wyjątkowo prymitywny sposób obrażał kobietę przez telefon. Wszystko zostało nagrane i udostępnione w sieci. Teraz sprawą zajął się m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zawiadomił już policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

O skandalicznej sprawie informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w poście na Facebooku, do którego załączone jest również szokujące nagranie z udziałem mężczyzny.

W jednym z krajów już milion zakażonych. Fatalna doba, tragiczne doniesieniaW jednym z krajów już milion zakażonych. Fatalna doba, tragiczne doniesieniaCzytaj dalej

Ukrainka zetknęła się z okrutnym pokazem chamstwa i ksenofobii ze strony Polaka. Nagranie jest już w rękach policji

Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie, bowiem od zamówienia jedzenia przez mężczyznę, o którym mowa w niniejszym artykule. Dostawcą okazała się młoda kobieta z Ukrainy. Kiedy dziewczyna była już z dostawą na miejscu, bezczelny agresor zapytał "czy świadczy inne usługi seksualne". Dziewczyna wystraszyła się i z obawy o swoje bezpieczeństwo postanowiła nie wchodzić do mieszkania i wycofać się ze świadczenia swojej usługi. Mężczyzna jedzenia zatem nie dostał i wpadł w furię. Zaczął wydzwaniać oraz wysyłać smsy do dziewczyny brutalnie ją obrażając i wręcz zastraszając oraz grożąc. Na nagraniu słyszymy stek wyzwisk i absurdalnych obelg w kierunku młodej kobiety oraz seksistowskie wywyższanie siebie jako mężczyzny, niczym "pan i władca". "Za kradzież panu polskiemu jest śmierć!" - wykrzykiwał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Polacy na potęgę wypłacają pieniądze. W bankomatach zaczyna brakować gotówki, chodzi o konkretne nominały
2. Nastolatek siedział na krawędzi 11-piętrowego bloku i machał nogami. Ludzie zdębieli

"Zaczął wydzwaniać i wysyłać SMS-y. Jest w tych wypowiedziach cały arsenał polskiego nacjonalisty: seksizm ("jestem MĘŻCZYZNĄ!"), chora megalomania ("ja jestem polskim panem!"), ksenofobia. Jakby modelowy użytkownik strony "Ukrainiec nie jest moim bratem", miłośnik skrajnej prawicy" - czytamy w opisie sytuacji w poście na stronie OMZRiK na Facebooku.

Nagranie, na którym słychać, jak mężczyzna ubliża kobiecie, trafiło już na policję w Katowicach jako dowód popełnienia przestępstwa.

Można je obejrzeć tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  2. Premier: już od 4 maja zniesienie kolejnych obostrzeń. Wielu Polaków długo na to czekało
  3. Papież Franciszek nawołuje wiernych do ważnej decyzji. Może mieć wpływ na życie każdego
  4. mBank go ukarał, bo nie dopełnił formalności przez zamknięte urzędy. Czy każdego klienta spotkać może niesprawiedliwość?
  5. Polacy na potęgę wypłacają pieniądze. W bankomatach zaczyna brakować gotówki, chodzi o konkretne nominały
  6. Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie inne. Eksperci zdradzili, jak będą wyglądały, aż trudno uwierzyć