TVP Info postanowiło wypytać Rafała Trzaskowskiego, dlaczego nie posłał syna do pierwszej komunii.. facebook.com/rafal.trzaskowskiŹródło: facebook.com/rafal.trzaskowski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Maja 2020

"TVP Info sięgnęło dna". Dziennikarze wszczęli "dochodzenie" dot. komunii świętej dzieci jednego z kandydatów

TVP Info i skupienie stacji na osobie Rafała Trzaskowskiego nie powinny dziwić osoby uważnie śledzącej scenę polityczną, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę najnowsze sondaże, według których kandydat Koalicji Obywatelskiej zdaje się mieć największe szanse na pojedynek w drugiej turze nadchodzących wyborów z kandydatem PiS Andrzejem Dudą. Tym razem telewizja publiczna przekroczyła jednak pewną granicę. Dotychczas panowała bowiem niepisana zasada, by nie wciągać do polityki dzieci.

Nie najlepsze, delikatnie rzecz ujmując, relacje, jakie łączą kandydata na prezydenta z TVP Info, częstokroć dają efekt w postaci nieco agresywnych pytań ze strony dziennikarzy stacji. Sprawę można jeszcze uznać za zrozumiałą, gdy owe pytania dotyczą polityki, wizji ewentualnej prezydentury Rafała Trzaskowskiego czy rozliczania go z czasu, jaki spędził jako prezydent Warszawy.

Podczas wspomnianej konferencji dziennikarz TVP Info postanowił jednak wypytać polityka, dlaczego nie posłał dzieci do pierwszej komunii. "Incydent łamiący niepisane tabu polityki i dziennikarstwa wydarzył się w piątek na (pre)kampanijnej konferencji Rafała Trzaskowskiego w Nowym Tomyślu", podaje stołeczna "Gazeta Wyborcza".

Duchowny skrzywdził Martę na śmietniku, wracała do domu w koszmarnym stanie. Najstraszniejszy, opisany przypadekDuchowny skrzywdził Martę na śmietniku, wracała do domu w koszmarnym stanie. Najstraszniejszy, opisany przypadekCzytaj dalej

TVP Info: Czy ma to związek z czarnym marszem?

– Dlaczego pan wraz z żoną wycofał dzieci z przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej? – pytał przedstawiciel Telewizji Publicznej. Rafał Trzaskowski szybko sprostował przekazane informacje, stwierdzając, że jego córka przystąpiła do sakramentu. Mimo że pytaniu towarzyszyły śmiechy zebranych oraz sarkastyczne porównania do TV Trwam, dziennikarz nie zamierzał odpuszczać.

– Ale syn nie był. Jaki jest tego powód? – dopytywał, podczas gdy w tle dało się słyszeć następujące słowa: "To są prywatne sprawy ludzi" oraz "Wy wstydu nie macie". Pracownik TVP Info parł jednak dalej: – Czy ta decyzja ma związek z brakiem poparcia przez Kościół czarnego marszu?

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dzień przed zniesieniem obostrzeń opublikowano porażające badania. Łukasz Szumowski może mieć poważne kłopoty
2. Lepiej napełnij swój bak. Tankowanie już za parę dni będzie drastycznie droższe

Zachowanie dziennikarza "Wyborcza" uznała za "haniebne dno polityki". "Nie »dziennikarstwa«, bo TVP Info od dawna z dziennikarstwem ma niewiele wspólnego", pisze autor tekstu. Trudno nie zgodzić się z proponowaną przez "GW" tezą. Włączanie 12-latka do politycznej walki to bowiem zupełnie nowy, obcy nawet telewizji publicznej, poziom.

Rafał Trzaskowski zachował jednak spokój i postanowił odpowiedzieć na pytanie. – Panie redaktorze, ja bym prosił, żebyśmy się traktowali bardzo poważnie. Ja dażę Kościół katolicki i tradycję wielkim szacunkiem, i prosiłbym, żeby nie sugerować czegokolwiek innego – odparł podczas konferencji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polski ekspert wypowiedział się w temacie strachu przed siecią 5G: "Ludzie boją się tego co nieznane"
  2. Nie żyje kierowca autobusu, który uderzył w drzewo
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Znów można jeździć na zorganizowane wycieczki w grupach. Jest nowe rozporządzenie rządu

Źródło: warszawa.wyborcza.pl