wtv.pl > TV > Gwiazdor disco polo jako ekspert TVP Info. Nie żartujemy, wydarzyło się naprawdę
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:32

Gwiazdor disco polo jako ekspert TVP Info. Nie żartujemy, wydarzyło się naprawdę

wtv
WTV.pl

TVP Info najwyraźniej upodobało sobie wyszukiwanie coraz to ciekawszych osobistości, które swoimi eksperckimi obserwacjami mogliby uświetnić programy publicznego nadawcy. Niekwestionowaną gwiazdą ostatnich miesięcy jest bez wątpienia Jarosław Jakimowicz, który w efekcie doczekał się swoistego awansu, zostając współprowadzącym programu "W kontrze" oraz telewizyjnym partnerem Magdaleny Ogórek. Niewykluczone, że Telewizja Polska znalazła jednak nowego eksperta. W porannym wydaniu prowadzonego przez Michała Rachonia programu "#Jedziemy" wystąpił lider zespołu "Bayer Full" Sławomir Świerzyński.

TVP Info z nowy ekspertem

Jak wskazuje "Na temat", w pewnym momencie rozmowa gości występujących na antenie TVP Info zeszła na przyszłość górniczego przemysłu oraz kwestię kryzysu klimatycznego, który coraz częściej pojawia się w unijnej agendzie. Tu prym wiódł właśnie wokalista disco polo. – Myślę, że ten program odnośnie likwidacji wydobycia węgla w Polsce skończy się tak, jak Państwowe Gospodarstwa Rolne, czyli wszyscy pracownicy zostaną wyrzuceni na bruk, nie będą mieli w ogóle pieniędzy, kopalnie zasypią, zaleją wodą, i wszyscy będą szczęśliwi i będą z tej wody czerpać energię odnawialną – zapowiadał.

Dopytywany przez Rachonia autor hitu "Majteczki w kropeczki" kontynuował swój wywód. – Moim zdaniem wydobycie węgla powinno skończyć się wtedy, kiedy skończy się węgiel. To nasze największe bogactwo narodowe. Mamy tyle wspaniałych technologii odnośnie oczyszczania tego węgla. Naukowcy wiedzą, co zrobić, żeby ten węgiel, w cudzysłowie, nie truł – przekonywał Świerzyński.

Cytowany przez Natemat.pl wokalista disco polo, którego opis na twitterowym koncie głosi "Bayer Full. Bóg Honor Ojczyzna", zapewniał, że mówiąc o emisji dwutlenku węgla, zapominamy o Chinach czy Niemcach, które to "emitują go znacznie więcej" niż my. – Dajmy sobie spokój z tymi dziwadłami, dziwactwami, które mówią cały czas o jakimś zbijaniu emisji – apelował nowy ekspert TVP Info. Wspomniany fragment odnaleźć można pod tym LINKIEM.

Wokalista w przeszłości próbował swoich sił w polityce. Przez dłuższy czas związany był z PSL-em, jednak wszelkie próby dostania się do Sejmu okazały się nieskuteczne. Od dłuższego czasu Świerzyński sympatyzuje jednak z Prawem i Sprawiedliwością. To nie pierwszy występ wokalisty w programach TVP Info. Niewykluczone zatem, że jesteśmy świadkami narodzin nowej twarzy Telewizji Polskiej.

Źródła: TVP Info / Na temat / Twitter

Powiązane