wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Gwiazdor disco polo jako ekspert TVP Info. Nie żartujemy, wydarzyło się naprawdę

29 Września 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

TVP Info najwyraźniej znalazło nowego eksperta. Po Jarosławie Jakimowiczu przyszła pora na legendę polskiego disco polo. Gościem porannego "#Jedziemy" był Sławomir Świerzyński. Lider zespołu Bayer Full komentował m.in. kwestię kryzysu klimatyczn

TVP Info najwyraźniej upodobało sobie wyszukiwanie coraz to ciekawszych osobistości, które swoimi eksperckimi obserwacjami mogliby uświetnić programy publicznego nadawcy. Niekwestionowaną gwiazdą ostatnich miesięcy jest bez wątpienia Jarosław Jakimowicz, który w efekcie doczekał się swoistego awansu, zostając współprowadzącym programu "W kontrze" oraz telewizyjnym partnerem Magdaleny Ogórek. Niewykluczone, że Telewizja Polska znalazła jednak nowego eksperta. W porannym wydaniu prowadzonego przez Michała Rachonia programu "#Jedziemy" wystąpił lider zespołu "Bayer Full" Sławomir Świerzyński.

TVP Info z nowy ekspertem

Jak wskazuje "Na temat", w pewnym momencie rozmowa gości występujących na antenie TVP Info zeszła na przyszłość górniczego przemysłu oraz kwestię kryzysu klimatycznego, który coraz częściej pojawia się w unijnej agendzie. Tu prym wiódł właśnie wokalista disco polo. – Myślę, że ten program odnośnie likwidacji wydobycia węgla w Polsce skończy się tak, jak Państwowe Gospodarstwa Rolne, czyli wszyscy pracownicy zostaną wyrzuceni na bruk, nie będą mieli w ogóle pieniędzy, kopalnie zasypią, zaleją wodą, i wszyscy będą szczęśliwi i będą z tej wody czerpać energię odnawialną – zapowiadał.

Dopytywany przez Rachonia autor hitu "Majteczki w kropeczki" kontynuował swój wywód. – Moim zdaniem wydobycie węgla powinno skończyć się wtedy, kiedy skończy się węgiel. To nasze największe bogactwo narodowe. Mamy tyle wspaniałych technologii odnośnie oczyszczania tego węgla. Naukowcy wiedzą, co zrobić, żeby ten węgiel, w cudzysłowie, nie truł – przekonywał Świerzyński.

Cytowany przez Natemat.pl wokalista disco polo, którego opis na twitterowym koncie głosi "Bayer Full. Bóg Honor Ojczyzna", zapewniał, że mówiąc o emisji dwutlenku węgla, zapominamy o Chinach czy Niemcach, które to "emitują go znacznie więcej" niż my. – Dajmy sobie spokój z tymi dziwadłami, dziwactwami, które mówią cały czas o jakimś zbijaniu emisji – apelował nowy ekspert TVP Info. Wspomniany fragment odnaleźć można pod tym LINKIEM.

Wokalista w przeszłości próbował swoich sił w polityce. Przez dłuższy czas związany był z PSL-em, jednak wszelkie próby dostania się do Sejmu okazały się nieskuteczne. Od dłuższego czasu Świerzyński sympatyzuje jednak z Prawem i Sprawiedliwością. To nie pierwszy występ wokalisty w programach TVP Info. Niewykluczone zatem, że jesteśmy świadkami narodzin nowej twarzy Telewizji Polskiej.

Źródła: TVP Info / Na temat / Twitter

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TV

Pokaz absurdalnych pasków w TVP Info. "Klęska" i "(d)efekt Tuska"

Czytaj więcej >

TV

Zdaniem dziennikarza TVP3 Opole wegetarianizm prowadzi do homoseksualizmu. Skandaliczny wpis obiega sieć

Czytaj więcej >
Tusk w TVP Info

TV

TVP komentowało wystąpienie Donalda Tuska w Płońsku. Seria krytycznych pasków

Czytaj więcej >

TV

TVN w starciu z Radiem Maryja. "Sąd prawomocnie oddalił powództwo"

Czytaj więcej >
Maciej Stuhr

TV

W programie TVP skomentowano słowa Macieja Stuhra o Polakach: "Jojczenie dwunasto-trzynastolatki, takiej gimnazjalistki"

Czytaj więcej >
Monika Olejnik i Jarosław Kaczyński

TV

Monika Olejnik zdradziła o co zapytałaby Jarosława Kaczyńskiego, gdyby miała okazję rozmowy z wicepremierem. Intrygujące spostrzeżenie dziennikarki

Czytaj więcej >