wtv.pl > Polska > TVP Info pożegna się z czołowym dziennikarzem? Na żywo wyraził swoje zdanie o decyzji TK
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:31

TVP Info pożegna się z czołowym dziennikarzem? Na żywo wyraził swoje zdanie o decyzji TK

wtv
WTV.pl

Do bardzo nietypowego wydarzenia doszło wczoraj ok. godz. 14 na antenie TVP Info. Jeden z czołowych prezenterów stacji, Michał Cholewiński nie wytrzymał i postanowił wygłosić krótkie oświadczenie... na żywo. Wystąpienie zadziwiło widzów, a nawet gościa programu. Jak zareaguje na to Jacek Kurski?

Szokujące wystąpienie w TVP Info 

Od czwartku w całej Polsce trwa wielki Strajk Kobiet. Jest on odpowiedzią na decyzję Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przerywanie ciąży ze względu na trwałe uszkodzenie płodu jest niezgodne z polskim prawem. Jeden z filarów tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 r. został poddany badaniu przez TK z powodu wniosku złożonego w 2019 r. i podpisanego przez wszystkich posłów Konfederacji, część PiS i jednego członka partii PSL-Kukiz '15. 

Orzeczenie o niezgodności aborcji eugenicznej z Konstytucją wywołało prawdziwą burzę. Przez całą Polskę do dziś przetaczają się protesty walczących o prawa kobiet. Demonstranci manifestują już na ulicach prawie wszystkich polskich miast. 

Głos w sprawie zabrało wielu reprezentantów polskiego życia publicznego. Swój sprzeciw wobec decyzji TK wyrazili m.in. Anja Rubik, Małgorzata Trzaskowska, Magda Gessler, a nawet pracująca dla TVP Kasia Cichopek.

Nikt nie spodziewał się jednak, że swoje zdanie wygłosi również jeden z prezenterów TVP Info i to podczas trwającego na antenie programu! Wczoraj po godz. 14 swoje oświadczenie wydał będący jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy stacji, Michał Cholewiński. 

"Nie rozumiem"

Gościem prowadzącego wczorajsze popołudniowe pasmo w TVP Info dziennikarza był publicysta "Gościa Niedzielnego", Jakub Jałowiczor. Cholewiński zaczął swoją kontrowersyjną wypowiedź tuż po tym jak przedstawił dziennikarza. 

- Przyznam szczerze, nie będę odnosił się do sedna, do sentencji ani uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w tej rozmowie. To nie czas i nie miejsce - stwierdził prezenter TVP Info. 

Po chwili postanowił jednak rozwinąć swoją myśl i wyrazić swoje niezrozumienie dla tak radykalnej decyzji TK. Dziennikarz TVP Info w takich słowach opisał sytuację: 

- Ja nie rozumiem, i to jest moje oświadczenie, nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę. Dlaczego zdecydował się i dopuszczono do tego, żeby to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie. - mówił na antenie. 

Widzowie, którzy na żywo oglądali program TVP Info mogli zaobserwować niemałą konsternację w oczach gościa Michała Cholewińskiego. Trudno się dziwić: nie codzień zdarza się, by dziennikarz pracujący dla telewizji Jacka Kurskiego wyrażał opinię nieidącą w parze w głównym nurtem stacji i to na żywo! 

Michał Cholewicki z TVP Info zaznaczył, że jest to jego oficjalne oświadczenie. Stanowiska dziennikarza nie zostało jeszcze oficjalnie skomentowane przez przedstawicieli Telewizji Polskiej. 

Na zdjęciu wyróżniającym znajduje się screen z programu "Serwis Info" stacji TVP Info, z 26 października 2020 r. godz. 14 

źródło: onet.pl, oko.press, tvp info

Tagi: TVP Info TVP
Powiązane