Prezenter TVP Info wygłasza swoje zdanie. TVP Info
Źródło: TVP Info
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 27 Października 2020

TVP Info pożegna się z czołowym dziennikarzem? Na żywo wyraził swoje zdanie o decyzji TK

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych prezenterów TVP Info, Michał Cholewiński w jednym z wczorajszych programów postanowił wyrazić swoje zdanie na temat kontrowersyjnej decyzji TK dotyczącej zakazu aborcji eugenicznej. Ten nietypowy dla stacji akt odwagi został doceniony przez obserwatorów. Czy zadowoleni będą również włodarze stacji?

Do bardzo nietypowego wydarzenia doszło wczoraj ok. godz. 14 na antenie TVP Info. Jeden z czołowych prezenterów stacji, Michał Cholewiński nie wytrzymał i postanowił wygłosić krótkie oświadczenie... na żywo. Wystąpienie zadziwiło widzów, a nawet gościa programu. Jak zareaguje na to Jacek Kurski?

Kupili używaną sofę. Gdy zajrzeli do środka, zaczęli krzyczeć, nie mogli uwierzyć - oniemiejecieKupili używaną sofę. Gdy zajrzeli do środka, zaczęli krzyczeć, nie mogli uwierzyć - oniemiejecieCzytaj dalej

Szokujące wystąpienie w TVP Info

Od czwartku w całej Polsce trwa wielki Strajk Kobiet. Jest on odpowiedzią na decyzję Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przerywanie ciąży ze względu na trwałe uszkodzenie płodu jest niezgodne z polskim prawem. Jeden z filarów tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 r. został poddany badaniu przez TK z powodu wniosku złożonego w 2019 r. i podpisanego przez wszystkich posłów Konfederacji, część PiS i jednego członka partii PSL-Kukiz '15.

Orzeczenie o niezgodności aborcji eugenicznej z Konstytucją wywołało prawdziwą burzę. Przez całą Polskę do dziś przetaczają się protesty walczących o prawa kobiet. Demonstranci manifestują już na ulicach prawie wszystkich polskich miast.

Głos w sprawie zabrało wielu reprezentantów polskiego życia publicznego. Swój sprzeciw wobec decyzji TK wyrazili m.in. Anja Rubik, Małgorzata Trzaskowska, Magda Gessler, a nawet pracująca dla TVP Kasia Cichopek.

Nikt nie spodziewał się jednak, że swoje zdanie wygłosi również jeden z prezenterów TVP Info i to podczas trwającego na antenie programu! Wczoraj po godz. 14 swoje oświadczenie wydał będący jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy stacji, Michał Cholewiński.

"Nie rozumiem"

Niedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienićNiedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienićCzytaj dalej

Gościem prowadzącego wczorajsze popołudniowe pasmo w TVP Info dziennikarza był publicysta "Gościa Niedzielnego", Jakub Jałowiczor. Cholewiński zaczął swoją kontrowersyjną wypowiedź tuż po tym jak przedstawił dziennikarza.

- Przyznam szczerze, nie będę odnosił się do sedna, do sentencji ani uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w tej rozmowie. To nie czas i nie miejsce - stwierdził prezenter TVP Info.

Po chwili postanowił jednak rozwinąć swoją myśl i wyrazić swoje niezrozumienie dla tak radykalnej decyzji TK. Dziennikarz TVP Info w takich słowach opisał sytuację:

- Ja nie rozumiem, i to jest moje oświadczenie, nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę. Dlaczego zdecydował się i dopuszczono do tego, żeby to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie. - mówił na antenie.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Samochód TVP prawie staranował protestujących w centrum Warszawy. Poseł wszystko nagrał, będzie donos na policję
2. Jeden ruch NBP i stabilność finansowa legnie w gruzach. Ekspert ostrzega Polaków
3. Czy protestującym wolno przeklinać? Kuriozalny spór przykrywa poważną sprawę (OPINIA)

Widzowie, którzy na żywo oglądali program TVP Info mogli zaobserwować niemałą konsternację w oczach gościa Michała Cholewińskiego. Trudno się dziwić: nie codzień zdarza się, by dziennikarz pracujący dla telewizji Jacka Kurskiego wyrażał opinię nieidącą w parze w głównym nurtem stacji i to na żywo!

Michał Cholewicki z TVP Info zaznaczył, że jest to jego oficjalne oświadczenie. Stanowiska dziennikarza nie zostało jeszcze oficjalnie skomentowane przez przedstawicieli Telewizji Polskiej.

Na zdjęciu wyróżniającym znajduje się screen z programu "Serwis Info" stacji TVP Info, z 26 października 2020 r. godz. 14

źródło: onet.pl, oko.press, tvp info

Obrazy WTV"Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. politykCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy Polacy wyjadą na cmentarze i zastaną zamknięte bramy? Czasu jest coraz mniej, słowa eksperta niepokoją
  2. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  3. Ekipa TVP zamieniła jej życie w piekło, dzieci były przerażone. Pani Dorota przerwała milczenie
  4. Warszawa. Ruszyła z mężczyzną na masce, nie zważając co będzie dalej. Robi się gorąco, dramatyczne sceny podczas przemarszu
  5. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  6. Najłatwiejsze ciasto "minutka". Wymieszaj wszystko i upiecz, efekt powalający