wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP Info pożegna się z czołowym dziennikarzem? Na żywo wyraził swoje zdanie o decyzji TK

27 Października 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych prezenterów TVP Info, Michał Cholewiński w jednym z wczorajszych programów postanowił wyrazić swoje zdanie na temat kontrowersyjnej decyzji TK dotyczącej zakazu aborcji eugenicznej. Ten nietypowy dla stacj

Do bardzo nietypowego wydarzenia doszło wczoraj ok. godz. 14 na antenie TVP Info. Jeden z czołowych prezenterów stacji, Michał Cholewiński nie wytrzymał i postanowił wygłosić krótkie oświadczenie... na żywo. Wystąpienie zadziwiło widzów, a nawet gościa programu. Jak zareaguje na to Jacek Kurski?

Szokujące wystąpienie w TVP Info 

Od czwartku w całej Polsce trwa wielki Strajk Kobiet. Jest on odpowiedzią na decyzję Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przerywanie ciąży ze względu na trwałe uszkodzenie płodu jest niezgodne z polskim prawem. Jeden z filarów tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 r. został poddany badaniu przez TK z powodu wniosku złożonego w 2019 r. i podpisanego przez wszystkich posłów Konfederacji, część PiS i jednego członka partii PSL-Kukiz '15. 

Orzeczenie o niezgodności aborcji eugenicznej z Konstytucją wywołało prawdziwą burzę. Przez całą Polskę do dziś przetaczają się protesty walczących o prawa kobiet. Demonstranci manifestują już na ulicach prawie wszystkich polskich miast. 

Głos w sprawie zabrało wielu reprezentantów polskiego życia publicznego. Swój sprzeciw wobec decyzji TK wyrazili m.in. Anja Rubik, Małgorzata Trzaskowska, Magda Gessler, a nawet pracująca dla TVP Kasia Cichopek.

Nikt nie spodziewał się jednak, że swoje zdanie wygłosi również jeden z prezenterów TVP Info i to podczas trwającego na antenie programu! Wczoraj po godz. 14 swoje oświadczenie wydał będący jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy stacji, Michał Cholewiński. 

"Nie rozumiem"

Gościem prowadzącego wczorajsze popołudniowe pasmo w TVP Info dziennikarza był publicysta "Gościa Niedzielnego", Jakub Jałowiczor. Cholewiński zaczął swoją kontrowersyjną wypowiedź tuż po tym jak przedstawił dziennikarza. 

- Przyznam szczerze, nie będę odnosił się do sedna, do sentencji ani uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w tej rozmowie. To nie czas i nie miejsce - stwierdził prezenter TVP Info. 

Po chwili postanowił jednak rozwinąć swoją myśl i wyrazić swoje niezrozumienie dla tak radykalnej decyzji TK. Dziennikarz TVP Info w takich słowach opisał sytuację: 

- Ja nie rozumiem, i to jest moje oświadczenie, nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę. Dlaczego zdecydował się i dopuszczono do tego, żeby to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie. - mówił na antenie. 

Widzowie, którzy na żywo oglądali program TVP Info mogli zaobserwować niemałą konsternację w oczach gościa Michała Cholewińskiego. Trudno się dziwić: nie codzień zdarza się, by dziennikarz pracujący dla telewizji Jacka Kurskiego wyrażał opinię nieidącą w parze w głównym nurtem stacji i to na żywo! 

Michał Cholewicki z TVP Info zaznaczył, że jest to jego oficjalne oświadczenie. Stanowiska dziennikarza nie zostało jeszcze oficjalnie skomentowane przez przedstawicieli Telewizji Polskiej. 

Na zdjęciu wyróżniającym znajduje się screen z programu "Serwis Info" stacji TVP Info, z 26 października 2020 r. godz. 14 

źródło: onet.pl, oko.press, tvp info

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >