TVP Info po raz kolejny zostało sceną dla sporu polityków dwóch odmiennych frakcji.. vod.tvp.pl (screen Gość Wiadomości 26.07.2020)Źródło: vod.tvp.pl (screen Gość Wiadomości 26.07.2020)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Lipca 2020

Ostre starcie na antenie TVP Info, Beacie Mazurek puściły nerwy. "Niech pan bajek nie opowiada"

TVP Info po raz kolejny zostało sceną dla sporu polityków dwóch odmiennych frakcji. W programie "Gość Wiadomości", następującym po wydaniu głównego pasma informacyjnego Telewizji Polskiej, udział wzięli Bogusław Liberadzki z Lewicy oraz europoseł PiS Beata Mazurek. W pewnym momencie między gośćmi doszło do przepychanek słownych.

Wyemitowany w sobotę 27 lipca program dotyczył zakończonego niedawno kilkudniowego szczytu Unii Europejskiej, w trakcie którego decydowano m.in. o budżecie UE na najbliższe lata. Przypomnijmy, że w latach 2021-2027 z budżetu Unii Europejskiej Polska będzie mogła otrzymać ponad 700 mld zł. – Nigdy wcześniej nie było tak wielkich środków dla Polski, nigdy wcześniej zachodnie media nie zwracały uwagi na tak skuteczne negocjacje ze strony Polski, a jednak część opozycji jest niezadowolona – zapewniał prowadzący Michał Adamczyk.

Jacek Kurski wyrzucił syna z domu za to, że stanął po stronie matki? Nikt nie wie o sprawie wymeldowania, zaskakująceJacek Kurski wyrzucił syna z domu za to, że stanął po stronie matki? Nikt nie wie o sprawie wymeldowania, zaskakująceCzytaj dalej

TVP Info i awantura między europosłami

– W Polsce rządzi Prawo i Sprawiedliwość. I dopóki będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość, to wielkie sukcesy rządu PiS, polityków PiS, pana premiera Mateusza Morawieckiego, będą dyskredytowane. A prawda jest taka, że ten szczyt to sukces pana premiera, polskiego rządu i całej wspólnoty europejskiej – stwierdziła Beata Mazurek. I choć odmienne stanowisko polityków dwóch, jak się zdaje, wrogich sobie frakcji nie powinno dziwić, w pewnym momencie między gośćmi doszło do małej awantury.

Eleni wcześniej dała koncert u o. Rydzyka, teraz zrobiła wielkie show w Sanktuarium. Wielu fanów może się od niej odwrócićEleni wcześniej dała koncert u o. Rydzyka, teraz zrobiła wielkie show w Sanktuarium. Wielu fanów może się od niej odwrócićCzytaj dalej

Jak podaje WP, europoseł Lewicy wskazywał, z jakich powodów Parlament Europejski zdecydował się przegłosować rezolucję, w której domaga się on mocniejszego powiązania unijnego budżetu z praworządnością państw. – My mamy większość i to my nadajemy ten kształt – zaznaczył Bogusław Liberadzki. – Razem pracujemy nad tym, żeby pakiet dla Polski był jak najlepszy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pierwszy raz od 10 lat, rekordowa podwyżka dla wszystkich. Emeryci będą zadowoleni?
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. W Niemczech planowali setki sklepów, postawili tylko 3. Nowa sieciówka wchodzi do Polski, plany są ambitne
 

Reakcja Mazurek była jednak szybka i stosunkowo ostra. – Niech pan nie opowiada bajek. Przegłosowaliście rezolucję, w której chcecie powiązania wydatkowania środków finansowych z UE z praworządnością. Które to zostało zablokowane na szycie Unii Europejskiej. To nie są działania, które sprzyjają temu, żeby w Polsce było coraz lepiej – powiedziała na antenie TVP Info europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Za "bajkę" Mazurek uznała również narrację tych opozycyjnych polityków, którzy sugerują, jakoby w Polsce nie było praworządności. Wyraźnie rozdrażniona członkini partii rządzącej zapewniała, że "gdyby parlament w Polsce funkcjonował tak jak Parlament Europejski, to z całą pewnością i spadłoby ciśnienie wśród wielu polityków, i nie mielibyśmy hucpy takiej, jaką teraz możemy oglądać". Jednocześnie dodała, że w jej opinii w żadnym innym kraju skala krytykowania rządu przez opozycję nie jest równie duża, co w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Druzgocące doniesienia Polaków wypoczywających na Rodos. Bezpieczeństwo turystów zagrożone

Źródło: vod.tvp.pl / wp.pl