wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Podobnej wpadki w TVP Info jeszcze nie było. Widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom

26 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVP Info wydało oficjalne przeprosiny na swojej stronie "Telewizja Wschód". Doszło do zaskakującej wpadki. Pomylenie flag narodowych od razu zostało zauważone przez widzów Telewizji Polskiej. Pracownicy tłumaczą, że pomyłka została

Medium publiczne nie od dziś zmaga się z wpadkami. Również materiały emitowane na antenie TVP Info budzą liczne kontrowersje. Tym razem emocje wzbudził jeden z lepiej oglądanych programów publicystycznych. "Studio Wschód" w TVP Info przedstawia najważniejsze wydarzenia z krajów położonych na wschód od Polski. Okazało się, że osoby pracujące w produkcji pomyliły flagi dwóch, różniących się od siebie państw. Niecodzienna sytuacja wymagała sprostowania ze strony kierownictwa stacji.

TVP Info wydało komunikat. Flaga Rosji pomylona z flagą Holandii

W mediach społecznościowych pojawił się ważny komunikat ze strony Telewizji Polskiej. Autorzy wpisu wpadkę usprawiedliwiają brakiem internetu. Nie każdego przekonało usprawiedliwenie stacji. "Wszystkich widów Studia Wschód, bardzo przepraszamy za błąd grafików, którzy w ostatnim programie programie, w trzech na cztery grafiki pomylili flagę rosyjską z holenderską. Od piątkowego popołudnia w telewizji nie działał Internet i graficy nie mogąc pobrać naszych plansz, robili je na nowo" - deklarują pracownicy "Studio Wschód" TVP Info.

Informacje o wpadkce "Studia Wschód" obiegły największe platformy społecznościowe. Użytkownicy Facebooka oraz Twittera wymieniają się niepochlebnymi komentarzami w sprawie pomylenia flagii rosyjskiej z holenderską. Autorzy programu publicystycznego przepraszają i obiecują poprawę. "Naszą winą jest, że nie wyłapaliśmy ich pomyłki. Pozwolę sobie zauważyć, że na merytoryczną treść programu nie miało to żadnego wpływu" - czytamy w komunikacie "Studia Wschód" TVP Info na Facebooku.

TVP Info powierzył wydawanie "Studia Wschód" Bartoszowi Skibie. Wskazują, że jest niezwykle doświadczonym producentem. Program publicystyczny ukazuje się na antenie publicznego medium od 2007 roku. Co sobotę możemy poznać wiadomości o bieżących wydarzeniach, jakie rozgrywają się między innymi w Rosji, Litwie oraz Białorusi. 

Źródło: [Facebook/Telewizja Wschód TVP]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >