wtv.pl > Polska > Podobnej wpadki w TVP Info jeszcze nie było. Widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:33

Podobnej wpadki w TVP Info jeszcze nie było. Widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom

wtv
WTV.pl

Medium publiczne nie od dziś zmaga się z wpadkami. Również materiały emitowane na antenie TVP Info budzą liczne kontrowersje. Tym razem emocje wzbudził jeden z lepiej oglądanych programów publicystycznych. "Studio Wschód" w TVP Info przedstawia najważniejsze wydarzenia z krajów położonych na wschód od Polski. Okazało się, że osoby pracujące w produkcji pomyliły flagi dwóch, różniących się od siebie państw. Niecodzienna sytuacja wymagała sprostowania ze strony kierownictwa stacji.

TVP Info wydało komunikat. Flaga Rosji pomylona z flagą Holandii

W mediach społecznościowych pojawił się ważny komunikat ze strony Telewizji Polskiej. Autorzy wpisu wpadkę usprawiedliwiają brakiem internetu. Nie każdego przekonało usprawiedliwenie stacji. "Wszystkich widów Studia Wschód, bardzo przepraszamy za błąd grafików, którzy w ostatnim programie programie, w trzech na cztery grafiki pomylili flagę rosyjską z holenderską. Od piątkowego popołudnia w telewizji nie działał Internet i graficy nie mogąc pobrać naszych plansz, robili je na nowo" - deklarują pracownicy "Studio Wschód" TVP Info.

Informacje o wpadkce "Studia Wschód" obiegły największe platformy społecznościowe. Użytkownicy Facebooka oraz Twittera wymieniają się niepochlebnymi komentarzami w sprawie pomylenia flagii rosyjskiej z holenderską. Autorzy programu publicystycznego przepraszają i obiecują poprawę. "Naszą winą jest, że nie wyłapaliśmy ich pomyłki. Pozwolę sobie zauważyć, że na merytoryczną treść programu nie miało to żadnego wpływu" - czytamy w komunikacie "Studia Wschód" TVP Info na Facebooku.

TVP Info powierzył wydawanie "Studia Wschód" Bartoszowi Skibie. Wskazują, że jest niezwykle doświadczonym producentem. Program publicystyczny ukazuje się na antenie publicznego medium od 2007 roku. Co sobotę możemy poznać wiadomości o bieżących wydarzeniach, jakie rozgrywają się między innymi w Rosji, Litwie oraz Białorusi. 

Źródło: [Facebook/Telewizja Wschód TVP]

Tagi: TVP Info TVP
Powiązane