Rachoń w TVP Info o proteście. twitter.com/tvp_info
Źródło: twitter.com/tvp_info
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 20 Listopada 2020

"Aborcja nawet do 9. miesiąca ciąży". TVP Info w oparach absurdu

TVP Info wyemitowało dziś poranny program Michała Rachonia, "#Jedziemy" podczas którego poruszony został temat protestu, który odbył się przedwczoraj przed budynkiem Sejmu. Gospodarz opowiadał widzom, że kobiety uczestniczące w manifestacji walczyły o prawo do "aborcji do 9 miesiąca ciąży"...

Zawsze gdy spoglądamy w dół myśląc, że TVP Info upadło już na dno, widzimy jak dziennikarze stacji pukają w nie od spodu. Jednym z najaktywniejszych z nich jest oczywiście były rzecznik prasowy sopockiego biura PiS, Michał Rachoń. W dzisiejszym programie, opowiadał o postulatach środowego Strajku Kobiet. Najważniejszym miałaby być niczym nieograniczona aborcja do 9 miesiąca ciąży.

Tadeusz Rydzyk w Tadeusz Rydzyk w "Milionerach" TVN-u. Pojawiła się również Beata Szydło. Przypominamy, najbardziej zaskakujące sytuacje w programieCzytaj dalej

TVP Info o Strajku Kobiet

W środę w Warszawie pod siedzibą Sejmu zebrało się kilka tysięcy osób, które uczestniczyły w zapowiedzianym na ten dzień proteście. Wydarzenie zorganizowane przez Strajk Kobiet spotkało się z ogromnym zainteresowaniem wśród walczących o podstawowe prawa człowieka Polek i Polaków.

Ogrom manifestacji był dowodem na to, że temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu aborcji embriopatologicznej, po kilku tygodniach wciąż jest żywy w narodzie. Zapał demonstrantów nie osłabł, przeciwnie - irracjonalne propozycje rządu skłoniły ich do jeszcze bardziej nasilonych działań.

Dzieci w podwarszawskim kościele otrzymały do wypełnienia ankietę. Księża myśleli, że rodzice nie zwrócą uwagi na skandaliczne pytanie?Dzieci w podwarszawskim kościele otrzymały do wypełnienia ankietę. Księża myśleli, że rodzice nie zwrócą uwagi na skandaliczne pytanie?Czytaj dalej

Niestety podczas środowego Strajku Kobiet doszło do wielu incydentów z udziałem funkcjonariuszy policji. Wielu z uczestników uległo obrażeniom; stosowany przez mundurowych gaz pieprzowy dał się także we znaki obecnym na manifestacji posłankom, a nawet przewodniczącej Strajku Kobiet, Marcie Lempart. Skandaliczne zachowanie służb wobec protestujących budzi gorące dyskusje w życiu publicznym.

Dla nikogo nie będzie chyba zaskoczeniem, że TVP Info postanowiło przedstawić temat środowych zajść zgoła inaczej. W dzisiejszym porannym programie Rachonia, w którym gościł m.in. niezwykle zaspany Jarosław Jakimowicz, prezenter opowiadał o postulatach protestu z 18 listopada. Musimy przyznać, że już nas to nie dziwi, ale wciąż bawi.

Niewiarygodne, w jakich warunkach Czarnecki odebrał połączenie od Polsatu. Internet nie zapomniNiewiarygodne, w jakich warunkach Czarnecki odebrał połączenie od Polsatu. Internet nie zapomniCzytaj dalej

Rachoń o aborcji "do 9 miesiąca ciąży"

W porannym programie TVP Info Rachoń odniósł się do zajść ze środowego protestu Strajku Kobiet. Stwierdził, że podczas manifestacji nie doszło do represji, bo... nie są one dopuszczalne w demokratycznym państwie.

- Nie jest potrzebne używanie jakichkolwiek represji, w demokratycznym państwie represji nie wolno używać i nie są one używane, bo są przestępstwem i byłyby karane przez sądy, do czego z resztą sądy są powołane. - opowiadał a może bardziej żartował, w programie TVP Info gospodarz "#Jedziemy".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. WHO wskazało, co należy zrobić, aby lockdown nie był koniecznością. Mocna teza organizacji
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Najciekawszy moment programu TVP Info nastąpił jednak w momencie, w którym Rachoń zaczął opowiadać o postulatach środowego protestu. Stwierdził bowiem, że że jednym z nich jest walka o nieograniczoną niczym aborcję.

- Główny postulat – bezwzględna aborcja na życzenie, niektórzy mówią, że nawet do 9 miesiąca ciąży, popiera zdecydowana mniejszość Polaków (…) pełnej aborcji w Polsce w zasadzie nikt nie popiera - mówił były rzecznik prasowy sopockiego biura PiS.

Na koniec gospodarz programu w TVP Info odniósł się do artykułu z "Gazety Wyborczej", w którym przeczytał, że Strajk Kobiet w przeciwieństwie do Marszu Niepodległości spotkał się z użyciem siłowych rozwiązań ze strony policji. Silnie wzburzony Rachoń zaczął wykrzykiwać do kamery, że podczas demonstracji z 11 listopada dochodziło do "pałowania", przeciwko uczestnikom stosowany był gaz i strzelano do dziennikarzy. Sami nie wiemy czy chwalił się czy żalił na działanie rządu, który wspiera.

Zdjęcie wyróżniające jest screenem urywka programu "#Jedziemy" TVP Info, zamieszczonym na Twitterze TVP Info (twitter.com/tvp_info)

źródło: twitter.com/tvp_info

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Profesor Lew-Starowicz w żałobie. Przeżywa ogromną stratę
  2. Siostra Anastazja podała najlepszy przepis na sałatkę jarzynową. Tradycyjna, bez udziwnień, smak każdych świąt
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"