wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kolejna kuriozalna manipulacja TVP Info. Stwierdzenie, jakie padło w jednym z artykułów zwala z nóg, chodzi o Rafała Trzaskowskiego

18 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

TVP Info nie przestaje zaskakiwać. Tym razem chodzi o internetową stronę stacji i stwierdzenie, jakie tam padło. Doszło do celowej manipulacji ze strony telewizji czy ze strony sympatyków Rafała Trzaskowskiego z wykorzystaniem botów? Chodzi

W środę w godzinach wieczornych na antenie TVP odbyła się debata kandydatów na prezydenta, którzy mieli za zadanie odpowiadać na poszczególne pytania. Wszystko z założenia polegało głównie na rywalizacji między sobą. Ponadto pojawiły się sondy, gdzie można było głosować na swojego faworyta. Jedna z takich okazała się manipulacją, jak twierdzi TVP Info? - Lawinowe oddawanie głosów na Rafała Trzaskowskiego w sondzie opublikowanej przez TVP.Info to manipulacja. Wykorzystano boty - czytamy na portalu.

TVP Info nie przestaje zaskakiwać. Chodzi o stronę internetową. Doszło do manipulacji w głosowaniu?

Pytania podczas wczorajszej debaty kandydatów na prezydenta w TVP obejmowały pięć obszarów - polityka zagraniczna, wewnętrzna, społeczna, gospodarcza oraz "świat wartości". Debatę poprowadził Michał Adamczyk. Ten sam dziennikarz był prowadzącym debatę, która odbyła się przed 10 maja. Był to czas, kiedy miały odbyć się wybory, do których jednak w konsekwencji przez pandemię i liczne niejasności nie doszło. Wczorajsza debata trwała aż 70 minut. Pojawili się na niej wszyscy kandydaci, chociaż - jak donoszą media - do ostatniej chwili nie wiadomo było, czy swój udział weźmie w niej Rafał Trzaskowski, kandydat KO. Każdy z kandydatów na prezydenta na odpowiedź miał tylko 30 sekund. Na koniec debaty zaś każdy dostał po 1 minucie na tzw. swobodną wypowiedź. W międzyczasie odbywały się także sondy, głównie w internecie, polegające na głosowaniu na swoich faworytów. 

Jedną z takich sond, o której zrobiło się głośno, opublikował portal TVP Info opublikował na Twitterze. Można było wybrać w niej kandydata, który naszym zdaniem wypadł najlepiej podczas debaty i który jest nawszym największym faworytem.

Zdecydowaną przewagę w tym głosowaniu osiągnął Rafał Trzaskowski. To jednak stało się powodem do podejrzliwości i dziwnych stwierdzeń ze strony TVP Info. Jak czytamy na stronie internetowej stacji, ich zdaniem doszło do manipulacji, a oddawane lawinowo głosy na Rafała Trzaskowskiego generowały boty. "Kilkukrotnie odnotowano lawinowy przyrost głosów na jednego z kandydatów w bardzo krótkim czasie" - czytamy na portalu tvp.info. Twórcy sondy zwrócili uwagę głównie na to, że w bardzo krótkim czasie przybyło około 5 tys. głosów na kandydata KO, a większość głosów oddawanych było z anonimowych kont. Ich zdaniem taka akcja powtarzana była trzykrotnie.

Czy faktycznie doszło do manipulacji i kupienia głosów przez np. sztab Rafała Trzaskowskiego? Czy może TVP dopatruje się celowo tej manipulacji i są to krzywdzące stwierdzenia? Jakie jest Wasze zdanie o zainstniałej sytuacji?

Źródło: Do Rzeczy / tvp.info

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >