TVP Info wyemitowało materiał "Wiadomości", według którego "Bruksela prze do lewicowej rewolucji".. "Wiadomości" TVP 16.09.20 (wiadomosci.tvp.pl)Źródło: "Wiadomości" TVP 16.09.20 (wiadomosci.tvp.pl)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Września 2020

"Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?

TVP Info wyemitowało materiał "Wiadomości", według którego "Bruksela prze do lewicowej rewolucji". Nawiązując do "stref wolnych od LGBT", przekonywano, że Unia Europejska rozważa problem, który nie istnieje, a wystąpienie szefowej Komisji Europejskiej było "manifestem rewolucji".

"Nie realne problemy gospodarcze i strukturalne Unii Europejskiej, a lewicowy program i inżynieria społeczna są dziś priorytetem Komisji Europejskiej, tak wynika z orędzia, które wygłosiła dziś przewodnicząca komisji Ursula von der Leyen", usłyszeliśmy z ust Michała Adamczyka zapowiadającego materiał zatytułowany jako "Bruksela prze do lewicowej rewolucji".

Tomasz Komenda nie może doczekać się spokoju. Kolejny bolesny cios ze strony rodziny zamordowanejTomasz Komenda nie może doczekać się spokoju. Kolejny bolesny cios ze strony rodziny zamordowanejCzytaj dalej

TVP Info: "Von der Leyen wzięła na celownik nieistniejącego wroga"

Przekazano, że doroczne orędzie szefowej KE zamiast sprawozdania ze stanu Unii było "manifestem rewolucji w funkcjonowaniu wspólnoty i prywatnym życiu obywateli państw członkowskich". W materiale "Wiadomości" wskazano, że według von der Leyen Polska miałaby uznawać za rodziców pary jednopłciowe, które adoptowały dzieci w krajach, w których jest to dozwolone. Natychmiast na ekranie pojawiły się obrazy z niemieckich marszów, drag queen czy mężczyzn odzianych w skóry, a eksperci wspominali o rozmyciu "fundamentu, na których zbudowana jest cywilizacja".

Nepotyzm czy zrozumiała decyzja? Kinga Duda z nowym stanowiskiemNepotyzm czy zrozumiała decyzja? Kinga Duda z nowym stanowiskiemCzytaj dalej

Szefowa Komisji Europejskiej otwarcie krytykowała "strefy wolne od LBGT", co zdaniem dziennikarza TVP "mogło zostać odebrane jako przytyk do Polski". Dalej było już tylko ciekawiej. "Von der Leyen wzięła na celownik nieistniejącego wroga, bo tabliczki z napisem »strefa wolna od LGBT« w kilku językach przypinali na znakach drogowych sami aktywiści z tego środowiska", wskazano, po czym przytoczono słowa Beaty Szydło, która prosiła, by "fake newsy nie stawały się podstawą walki z praworządnością w poszczególnych krajach, bo tak właśnie stało się między innymi w przypadku Polski".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziś jest jedną z największych gwiazd "Na Wspólnej" TVN. Aż trudno uwierzyć, co robiła 20 lat temu 2. Gessler pokazała przepis na obłędne pieczone ziemniaki. Sekretem ich smaku jest aromatyczna przyprawa 3. Odeszła z TVP w atmosferze skandalu. Co teraz robi była gwiazda "Pytania na śniadanie"?

Owszem, wspomniany tablice były zawieszone przy znakach przez aktywistów LGBT, jednak problemu trudno uznać za "nieistniejący", jak wskazano w "Wiadomościach" TVP. Akcja była bowiem odpowiedzią na przyjęcie uchwał sprzeciwiających się "ideologii" LGBT przez rady wszystkich gmin, których znaki przystrojono tabliczkami. O tym w materiale Telewizji Polskiej jednak nie wspomniano.

Tadeusz Rydzyk się doigrał. Dostał zakaz odwiedzania parafii po głośnej zbiórce podpisówTadeusz Rydzyk się doigrał. Dostał zakaz odwiedzania parafii po głośnej zbiórce podpisówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Państwo dorzuci Polakom do czynszu nawet 9000 zł. Znamy warunki, bardzo łatwo je spełnić
  2. Kiedy przestaniemy nosić maseczki? WHO właśnie podało datę. Nie nastąpi to szybko
  3. Znaleźli porzuconego, rannego, chorego psa. Teraz proszą o pomoc wszystkich miłośników zwierząt
  4. Tadeusz Rydzyk dostał kolejne miliony z naszych podatków. Minister wcale się z tym nie kryje
  5. Niewiarygodne, czym zajmuje się mąż najbardziej tajemniczej dziennikarki "Wiadomości" TVP. Bywa porównywana do Danuty Holeckiej, ale wiemy o niej bardzo mało
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

Źródło: "Wiadomości" TVP