wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?

16 Września 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

TVP Info wyemitowało materiał "Wiadomości", według którego "Bruksela prze do lewicowej rewolucji". Nawiązując do "stref wolnych od LGBT", przekonywano, że Unia Europejska rozważa problem, który nie istnieje, a w

"Nie realne problemy gospodarcze i strukturalne Unii Europejskiej, a lewicowy program i inżynieria społeczna są dziś priorytetem Komisji Europejskiej, tak wynika z orędzia, które wygłosiła dziś przewodnicząca komisji Ursula von der Leyen", usłyszeliśmy z ust Michała Adamczyka zapowiadającego materiał zatytułowany jako "Bruksela prze do lewicowej rewolucji".

TVP Info: "Von der Leyen wzięła na celownik nieistniejącego wroga"

Przekazano, że doroczne orędzie szefowej KE zamiast sprawozdania ze stanu Unii było "manifestem rewolucji w funkcjonowaniu wspólnoty i prywatnym życiu obywateli państw członkowskich". W materiale "Wiadomości" wskazano, że według von der Leyen Polska miałaby uznawać za rodziców pary jednopłciowe, które adoptowały dzieci w krajach, w których jest to dozwolone. Natychmiast na ekranie pojawiły się obrazy z niemieckich marszów, drag queen czy mężczyzn odzianych w skóry, a eksperci wspominali o rozmyciu "fundamentu, na których zbudowana jest cywilizacja".

Szefowa Komisji Europejskiej otwarcie krytykowała "strefy wolne od LBGT", co zdaniem dziennikarza TVP "mogło zostać odebrane jako przytyk do Polski". Dalej było już tylko ciekawiej. "Von der Leyen wzięła na celownik nieistniejącego wroga, bo tabliczki z napisem »strefa wolna od LGBT« w kilku językach przypinali na znakach drogowych sami aktywiści z tego środowiska", wskazano, po czym przytoczono słowa Beaty Szydło, która prosiła, by "fake newsy nie stawały się podstawą walki z praworządnością w poszczególnych krajach, bo tak właśnie stało się między innymi w przypadku Polski".

Owszem, wspomniany tablice były zawieszone przy znakach przez aktywistów LGBT, jednak problemu trudno uznać za "nieistniejący", jak wskazano w "Wiadomościach" TVP. Akcja była bowiem odpowiedzią na przyjęcie uchwał sprzeciwiających się "ideologii" LGBT przez rady wszystkich gmin, których znaki przystrojono tabliczkami. O tym w materiale Telewizji Polskiej jednak nie wspomniano.

Źródło: "Wiadomości" TVP

Podobne artykuły

wtv.pl

TV

Fala krytyki po "Pytanie na śniadanie". Prowadzący nie mieli maseczek

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Emisja filmu "Stan zagrożenia" o katastrofie smoleńskiej w TVP ponownie przełożona

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Kontrowersyjny materiał TVN. Uderza w Kaczyńskiego, Macierewicza i obnaża "prawdę smoleńską"

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Jacek Kurski chwali się wynikami koncertu wielkanocnego "Cud Życia"

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Maciej Dolega przechodzi z TVN do TVP Info

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Skandaliczny tweet pojawił się na pasku TVP Info

Czytaj więcej >