wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP Info znów uderza w TVN. Jakimowicz i Ogórek określili "Kropkę nad I" programem o modzie

13 Lutego 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

W emitowanym na antenie TVP Info programie w "W kontrze" uderzono w telewizję TVN. "Leci taki ładny program o modzie, nazywa się »Kropka nad i«", padło z ust Magdaleny Ogórek, która wspomniała zapowiedzi

  • Konflikt na linii TVN-TVP Info wyraźnie nie słabnie

  • W trakcie sobotniego wydania programu „W kontrze” w mało elegancki sposób skrytykowano program publicystyczny prywatnego nadawcy

  • „Pani cały czas krzyczy na tego z PiS-u, a ten z Platformy mówi przez cały program”, ironizowała Magdalena Ogórek

Choć dwaj główni gracze na medialnej scenie, delikatnie rzecz ujmując, są dość powściągliwi w komplementowaniu działań rywali, konflikt między TVP Info a telewizją TVN uległ wyraźnemu zaostrzeniu.

Dzień po ogłoszeniu planów Prawa i Sprawiedliwości, według których środki masowego przekazu zostaną obarczone nowym podatkiem, dla ułatwienia procesu legislacyjnego nazwanego „składką”, w wieczornych „Faktach” opublikowano 4-minutowy materiał, w którym podsumowano działalność Telewizji Polskiej.

– Media i pieniądze. Te prywatne, zarabiają na siebie. Na te rządowe, płacą wszyscy. Niezależnie, czy tego chcą, czy nie, bo obowiązuje abonament. Wszyscy też płacą wtedy, gdy na rządowe media idą pieniądze z budżetu, a poszły na nie kolejne 2 miliardy. Miały iść na misje, a jak wygląda ta misja? – zaczęła prowadząca program Anita Werner.

Publiczny nadawca nie pozostał dłużny, na odpowiedź redakcji „Faktów” poświęcając aż dwa materiały wieczornych „Wiadomości”. Kolejną odsłonę medialnych przepychanek mogliśmy zaobserwować w sobotnim wydaniu programu „W kontrze” prowadzonego przez Jarosława Jakimowicza i Magdalenę Ogórek.

Ogórek w TVP Info: „Nie wiedziałam, czy mnie pan Borys Budka nie zlikwidował”

Duet stworzony przez byłą kandydatkę SLD w wyborach prezydenckich i aktora, który występując w roli eksperta TVP Info, zapracował na pozycję współprowadzącego stosunkowo nowej propozycji nadawcy, niejednokrotnie dostarczał nam dość osobliwych cytatów. Nie inaczej było w najnowszym wydaniu programu.

Już na samym wstępie prowadzący postanowili nawiązać do planów polityków opozycji, którzy kilkukrotnie wskazywali na konieczność zlikwidowania informacyjnej stacji Telewizji Polskiej.

Cieszymy się, że jeszcze jesteśmy. Ja dziś rano nie wiedziałam, czy do pracy jeszcze mogę, czy mnie pan Borys Budka nie zlikwidował. Włączyłam sobie telewizor, patrzę: oho, stacja nadaje, czyli jesteśmy – rozpoczęła Ogórek.

I dobrze by było, żeby tak człowiek mógł sobie oglądać, Jareczku, co chce, prawda? – ironizowała dziennikarka TVP Info, zwracając się w stronę Jakimowicza.

Kolejno uderzono w program konkurencyjnej stacji. – Leci taki ładny program o modzie, nazywa się „Kropka nad i”. Kiedyś myślałam, że jest o polityce, ale tylko dla niepoznaki jest tam zapraszanych dwóch polityków – mówiła Magdalena Ogórek.

I dalej: – Pani cały czas krzyczy na tego z PiS-u, a ten z Platformy mówi przez cały program.

Ale tam jest taka pani zawsze tak ładnie wystrojona – dopowiadał tymczasem Jarosław Jakimowicz, odnosząc się najwyraźniej do strojów Moniki Olejnik. Co ciekawe, po owym wstępie telewizyjna partnerka celebryty zaapelowała o wzajemny szacunek.

źródło: TVP Info / Twitter

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

TV

Pokaz absurdalnych pasków w TVP Info. "Klęska" i "(d)efekt Tuska"

Czytaj więcej >

TV

Zdaniem dziennikarza TVP3 Opole wegetarianizm prowadzi do homoseksualizmu. Skandaliczny wpis obiega sieć

Czytaj więcej >
Tusk w TVP Info

TV

TVP komentowało wystąpienie Donalda Tuska w Płońsku. Seria krytycznych pasków

Czytaj więcej >

TV

TVN w starciu z Radiem Maryja. "Sąd prawomocnie oddalił powództwo"

Czytaj więcej >
Maciej Stuhr

TV

W programie TVP skomentowano słowa Macieja Stuhra o Polakach: "Jojczenie dwunasto-trzynastolatki, takiej gimnazjalistki"

Czytaj więcej >
Monika Olejnik i Jarosław Kaczyński

TV

Monika Olejnik zdradziła o co zapytałaby Jarosława Kaczyńskiego, gdyby miała okazję rozmowy z wicepremierem. Intrygujące spostrzeżenie dziennikarki

Czytaj więcej >