TVP info w skandaliczny sposób żartowało z kobiety. TVP info/ screenŹródło: TVP info/ screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 12 Maja 2020

Zwyczajnie przykre. TVP robi sobie żarty z aktywistki, wyłącznie przez jej tożsamość płciową

TVP info na łamach swojej stacji w niewybredny sposób odnosi się do osób spoza obozu rządzącego. Tym razem na celownik wzięli transpłciową kobietę. W wyemitowanym przez telewizję materiale wyśmiano aktywistkę tylko ze względu na jej tożsamość płciową.

W strajku przedsiębiorców udział wzięli zarówno przedstawiciele lewicy, jak i prawicy. Mimo że na czele protestu stali politycy Konfederacji nie zabrakło tam również osób o odmiennych poglądach politycznych. Jedną z nich jest Sabina Bobin. Postanowiła ona solidarnie wesprzeć tych, którzy ucierpieli w obliczu pandemii koronawirusa. Jej postać stała się obiektem skandalicznych żartów ze strony narodowego medium. Pokuszono się o nie tylko dlatego, że jest ona osobą transpłciową. 

Zadziwiająca scena podczas minuty ciszy w Sejmie. Wielu będzie oburzonychZadziwiająca scena podczas minuty ciszy w Sejmie. Wielu będzie oburzonychCzytaj dalej

TVP info wyemitowało skandaliczny materiał 

– Tak, mam inne poglądy, ale musieliśmy się złączyć, ponieważ policja odebrała nam tak naprawdę wolność. Między innymi do tego, żebyśmy mogli protestować – powiedziała telewizji Sabina, tłumacząc, dlaczego wzięła udział w proteście razem z prawicowymi działaczami. Redakcja stacji w swoim artykule postanowiła w skandaliczny sposób zażartować z kobiety. Opisali ją na swojej stronie jako "Pan Sabina". Następnie pisząc o aktywistce w rodzaju męskim, określali ją jako Norbert Bobin. Przypomnijmy, że z podobną dyskryminacją spotkała się między innymi Rafalala. O celebrytce mówiono per Rafał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niewiele osób wie, kim jest mąż Danuty Holeckiej. Kulisy początku ich związku mogą zadziwiać
2. Oszuści wykorzystują klientów Biedronki i mogą całkowicie wyczyścić im konta. Nie daj się nabrać na "zniżkę”

Przypomnijmy, że zachowanie Telewizji Polskiej stanowi jawną transfobię. Jest to kolejny zarzut prezentowany przez oburzoną opinię publiczną. Całe zamieszanie wokół postaci Sabiny wynika tylko i wyłącznie z jej tożsamości płciowej. Publiczne media oskarża się o brak tolerancji oraz szacunku wobec swojej rozmówczyni. Jak sama wskazała na łamach stacji, nie prowadzi własnej działalności gospodarczej. Chciała jedynie wesprzeć tych, którym zaczęło brakować na chleb. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Galerie handlowe prawdopodobnie przegrają walkę z koronawirusem. Niejasny los budynków
  2. Kolejny zakaz zostanie przedłużony do odwołania? Młodzi ludzie będą wściekli
  3. Kataklizm w centralnej Polsce. Służby odpowiadają na pytania o straty
  4. Kierowca wykrzyczał do pasażerów, że w autobusie może być tylko 21 osób. Ich reakcja zwala z nóg
  5. Dzień Pielęgniarki i Położnej. Dziękujemy bohaterom w szpitalach w całej Polsce
  6. Szumowski wyjawił, jak będzie z maseczkami na wakacje i na plażach w Polsce. Dobitne słowa

Źródło: [TVP info]