wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zwyczajnie przykre. TVP robi sobie żarty z aktywistki, wyłącznie przez jej tożsamość płciową

12 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVP info na łamach swojej stacji w niewybredny sposób odnosi się do osób spoza obozu rządzącego. Tym razem na celownik wzięli transpłciową kobietę. W wyemitowanym przez telewizję materiale wyśmiano aktywistkę tylko ze względu na jej tożsamoś

W strajku przedsiębiorców udział wzięli zarówno przedstawiciele lewicy, jak i prawicy. Mimo że na czele protestu stali politycy Konfederacji nie zabrakło tam również osób o odmiennych poglądach politycznych. Jedną z nich jest Sabina Bobin. Postanowiła ona solidarnie wesprzeć tych, którzy ucierpieli w obliczu pandemii koronawirusa. Jej postać stała się obiektem skandalicznych żartów ze strony narodowego medium. Pokuszono się o nie tylko dlatego, że jest ona osobą transpłciową. 

TVP info wyemitowało skandaliczny materiał 

– Tak, mam inne poglądy, ale musieliśmy się złączyć, ponieważ policja odebrała nam tak naprawdę wolność. Między innymi do tego, żebyśmy mogli protestować – powiedziała telewizji Sabina, tłumacząc, dlaczego wzięła udział w proteście razem z prawicowymi działaczami. Redakcja stacji w swoim artykule postanowiła w skandaliczny sposób zażartować z kobiety. Opisali ją na swojej stronie jako "Pan Sabina". Następnie pisząc o aktywistce w rodzaju męskim, określali ją jako Norbert Bobin. Przypomnijmy, że z podobną dyskryminacją spotkała się między innymi Rafalala. O celebrytce mówiono per Rafał.

Przypomnijmy, że zachowanie Telewizji Polskiej stanowi jawną transfobię. Jest to kolejny zarzut prezentowany przez oburzoną opinię publiczną. Całe zamieszanie wokół postaci Sabiny wynika tylko i wyłącznie z jej tożsamości płciowej. Publiczne media oskarża się o brak tolerancji oraz szacunku wobec swojej rozmówczyni. Jak sama wskazała na łamach stacji, nie prowadzi własnej działalności gospodarczej. Chciała jedynie wesprzeć tych, którym zaczęło brakować na chleb. 

Źródło: [TVP info]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >