wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dziennikarz TVP Info nagrany, podczas incydentu w siedzibie OSK. Został wypchnięty

11 Lutego 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Dziennikarz TVP Info, Miłosz Kłeczek zastawił nogą drzwi od siedziby Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Na chwilę przed konferencją prasową ruchu doszło do przepychanki w obecności kamer. "Ja pana przepchnę, ja mam więcej siły" - komentował.

  • Dziś o godzinie 11:00 przy ulicy Wiejskiej odbyła się konferencja Rady Konsultacyjnej Strajku Kobiet. Grupa prezentowała swoje kolejne postulaty programowe

  • Marta Lempart ponownie zabroniła dziennikarzom TVP wejścia do siedziby OSK

  • Jak podaje Video-Kod, pracownik TVP Info, Miłosz Kłeczek zastawiał drzwiami nogą. Nagranie z incydentu trafiło do sieci

Konferencja ruchu przebiegała bez zakłóceń. Rada Konsultacyjna została powołana na chwilę po wydaniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Od tego czasu grupa, składająca się z podzespołów, wypracowuje kolejne postulaty i rozwiązania w ramach planu "Polska po PiS-ie". Uwagę działaczy Video-Kodu zwrócił jednak dziennikarz TVP Info.

Dziennikarz TVP Info wdał się w przepychankę. "Ja pana przepchnę, ja mam więcej siły"

Drzwi umożliwiające wejście do siedziby Strajku Kobiet regularnie stają się miejscem licznych awantur. Przypomnijmy, że po 22 października TVP Info, wraz z innymi prawicowymi stacjami, w ostrych słowach krytykowało Martę Lempart. Komentatorzy i reporterzy mówili o "zabijaniu dzieci w łonach matek", a także o przeszłości liderki grupy.

Co więcej, zachowanie feministki wielokrotnie poddawane było niezwykle dosadnej ocenie. Sugerowano też doprowadzanie do zgonów oraz zakażeń przez wzgląd na inicjowanie protestów w dobie pandemii. Publiczny nadawca ujawnił także informacje o pozytywnym teście na koronawirusa, który otrzymała Lempart. 

Wczoraj prokuratura postawiła działaczce zarzuty. Lempart miała znieważyć policjanta "poprzez wykonanie gestu splunięcia" i "kierowanie słów wulgarnych", nawoływać do atakowania kościołów oraz stwarzać zagrożenie epidemiologiczne.

Ostatecznie Strajk Kobiet zadecydował o zamknięciu swojej siedziby na pracowników TVP i TVP Info. Mogłoby zdawać się, że redaktorzy nie przejmą się nagłym zakazem. Niespodziewanie, podczas każdej konferencji do drzwi, dosłownie, dobijają się dziennikarze Telewizji Polskiej. 

Podobnie było i tym razem, gdy przedstawicielki Rady Konsultacyjnej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przedstawiły kolejne postulaty ruchu. Członek grupy Video-Kod musiał odpierać atak pracownika TVP Info. Jak podają reporterzy, mężczyzną miał być Miłosz Kłeczek. 

Prezenter włożył nogę w drzwi i zaczął w nie napierać. - Ja pana przepchnę, ja mam więcej siły - rzucił w kierunku swojego przeciwnika. Ostatecznie, siły starczyło na kilka sekund, bowiem Kłeczek został wypchnięty z biura Marty Lempart. 

Incydent można zaobserwować na facebookowej stronie Video-Kod.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Video-Kod]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >