wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP Info: Jarosław Jakimowicz obrażał Margot, mówił o "nokautowaniu". Interweniował prowadzący

10 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

TVP Info wyemitowała wczoraj program Michała Rachonia, w którym gościł znany specjalista stacji, Jarosław Jakimowicz. Panowie rozmawiali na temat działaczki organizacji "Stop Bzdurom". W pewnym momencie gospodarz musiał powstrzymać aktora

  • W ostatnim programie Michała Rachonia poruszono temat wystąpienia Andrzeja Skworza podczas gali Grand Press

  • Gospodarz odwołał się także do sprawy Margot Szutowicz

  • Jarosław Jakimowicz wybuchł gniewem na samo wspomnienie o aktywistce

Jarosław Jakimowicz nieco "zapędził się" w swoich wypowiedziach dla TVP Info.

TVP Info powraca do tematu Margot 

Tematem ostatniego programu "#Jedziemy" w TVP Info było głośne wystąpienie redaktora naczelnego pisma "Press", Andrzeja Skworza. Dziennikarz podczas gali Grand Press odwołał się do przejęcia wydawnictwa Polska Press przez spółkę państwową Orlen. 

Zakup ten ma, zdaniem Skworza, zadecydować o znacznym pogorszeniu rzetelności dziennikarskiej w publikacjach grupy wydawniczej. Redaktor przestrzegał, że profesjonalni twórcy najprawdopodobniej zostaną zastąpieni "funkcjonariuszami propagandy". Apelował również o solidarność w tym tak trudnym dla polskiej prasy, zwłaszcza lokalnej, czasie. 

Redaktor naczelny zabrał również głos w sprawie dotyczącej rezygnacji z wyłonienia zwycięzcy w plebiscycie dotyczącym najlepszych wywiadów. Chodziło o nominację rozmowy z Margot Szutowicz, którą w Radiu Zet przeprowadzała Beata Lubecka. Uwzględnienie w konkursie tej dyskusji wzbudziło ponoć ogromne kontrowersje i ostatecznie zadecydowano o pozostawieniu go nierozstrzygniętym. 

Wspomnienie rozmowy z Margot dało prowadzącemu program TVP Info pretekst do odwołania się do kontrowersji związanych z aresztowaniem działaczki organizacji "Stop Bzdurom". Rachoń najprawdopodobniej nie spodziewał się jednak wybuchu agresji, jaką wywoła to w Jarosławie Jakimowiczu. 

Jarosław Jakimowicz o Margot 

Jarosław Jakimowicz znany jest z występów w kilku filmach oraz udziału w telewizyjnym reality show "Big Brother". W ostatnim czasie pełni też rolę specjalisty w telewizji publicznej. Jest częstym gościem programów publicystycznych, a jego "jedynie słuszne poglądy" doprowadziły do powierzenia mu roli gospodarza we własnym show na antenie TVP Info, który prowadzi wraz z Magdaleną Ogórek. 

Celebryta, który był gościem Michała Rachonia we wczorajszym "#Jedziemy", okazał się wyjątkowo oburzony samym wspomnieniem Margot Szutowicz. W pewnym momencie Jakimowicz wpadł w tak ogromną furię, że gospodarz programu, który sam nie słynie ze zbytniej powściągliwości, musiał przerwać jego wypowiedź. 

- Nawet jak słucham ciebie i ty mówisz o tym gówniarzu w tych okularkach „pan”, jak ty mówisz, że "ten pan”... To jest gówniarz jakiś (...) Powinien być znokautowany na tej Wilczej i tyle - unosił się Jarosław Jakimowicz podczas rozmowy w TVP Info. 

Michał Rachoń próbował ratować sytuację, powstrzymując atak gniewu celebryty. Prosił go, by nie używał wulgaryzmów na wizji i stanowczo odciął się od nawoływania do przemocy, jakiego dopuszczał się były uczestnik "Big Brothera". "Ja protestuję. Jestem przeciwny, aby nazywać człowieka tego rodzaju sformułowaniami, bo on ma swój punkt widzenia, on go przedstawił i nie ma sensu go obrażać i proszę, żebyś tego nie robił". Jakimowicz odgryzał się, twierdząc, że "gówniarz" nie jest określeniem obraźliwym.

Sytuacja okazała się naprawdę niecodzienna. Telewizja jest znana, z delikatnie mówiąc, niezbyt stonowanych wypowiedzi i prawdopodobnie nie zdarzyło się do tej pory, by gospodarz programu postanawiał w ten sposób upominać swojego gościa.

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem z programu "#Jedziemy" z 09.12.2020 r., dostępnego na stronie TVP INFO - tvp.info)

źródło: wprost.pl, TVP Info

Podobne artykuły

Polska

Nie żyje były prezydent Gdańska. Jacek Starościak miał 73 lata

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Piotr Brichacek

Polska

Makabryczna sytuacja przy kościele. Mieli broń pneumatyczną, tragedia była blisko

Czytaj więcej >
Zmarła zakażona zakonnica

Polska

Zmarła zakonnica z Katowic, która była zakażona. Podejrzewa się u niej indyjską mutację

Czytaj więcej >
Ksiądz Stanisław S. stanie przed sądem za składanie fałszywych zeznań.

Polska

Radomski ksiądz Stanisław S. stanie przed sądem. W tle sprawy oskarżenia dotyczące wykorzystywania seksualnego dzieci

Czytaj więcej >
wtv.pl

Polska

Luzowania obostrzeń jednak nie będzie? Waldemar Kraska niepokoi się mobilnością Polaków podczas majówki

Czytaj więcej >

Polska

"Rz" ujawniła, kto stał za największą aferą ostatnich 30 lat. Odkryto tajemnice nieudanego zakupu 1241 respiratorów

Czytaj więcej >