Jakimowicz krzyczy w TVP Info. tvp.infoŹródło: tvp.info
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 10 Grudnia 2020

TVP Info: Jarosław Jakimowicz obrażał Margot, mówił o „nokautowaniu”. Interweniował prowadzący

TVP Info wyemitowała wczoraj program Michała Rachonia, w którym gościł znany specjalista stacji, Jarosław Jakimowicz. Panowie rozmawiali na temat działaczki organizacji "Stop Bzdurom". W pewnym momencie gospodarz musiał powstrzymać aktora, który dopuszczał się wulgarnych wypowiedzi.

  • W ostatnim programie Michała Rachonia poruszono temat wystąpienia Andrzeja Skworza podczas gali Grand Press
  • Gospodarz odwołał się także do sprawy Margot Szutowicz
  • Jarosław Jakimowicz wybuchł gniewem na samo wspomnienie o aktywistce

Jarosław Jakimowicz nieco "zapędził się" w swoich wypowiedziach dla TVP Info.

Wiadomości TVP przekonywały o rzekomych stratach Polski w UE. Mocna opinia ekonomistyWiadomości TVP przekonywały o rzekomych stratach Polski w UE. Mocna opinia ekonomistyCzytaj dalej

TVP Info powraca do tematu Margot 

Tematem ostatniego programu "#Jedziemy" w TVP Info było głośne wystąpienie redaktora naczelnego pisma "Press", Andrzeja Skworza. Dziennikarz podczas gali Grand Press odwołał się do przejęcia wydawnictwa Polska Press przez spółkę państwową Orlen. 

Zobacz także: "Rolnicy. Podlasie": Andrzej z Plutycz zabrany przez policję

Zakup ten ma, zdaniem Skworza, zadecydować o znacznym pogorszeniu rzetelności dziennikarskiej w publikacjach grupy wydawniczej. Redaktor przestrzegał, że profesjonalni twórcy najprawdopodobniej zostaną zastąpieni "funkcjonariuszami propagandy". Apelował również o solidarność w tym tak trudnym dla polskiej prasy, zwłaszcza lokalnej, czasie. 

Redaktor naczelny zabrał również głos w sprawie dotyczącej rezygnacji z wyłonienia zwycięzcy w plebiscycie dotyczącym najlepszych wywiadów. Chodziło o nominację rozmowy z Margot Szutowicz, którą w Radiu Zet przeprowadzała Beata Lubecka. Uwzględnienie w konkursie tej dyskusji wzbudziło ponoć ogromne kontrowersje i ostatecznie zadecydowano o pozostawieniu go nierozstrzygniętym. 

Zobacz także: Poczta Polska nie dostarczy listu w 4 dni. Masz prawo żądać nawet 445 zł

Wspomnienie rozmowy z Margot dało prowadzącemu program TVP Info pretekst do odwołania się do kontrowersji związanych z aresztowaniem działaczki organizacji "Stop Bzdurom". Rachoń najprawdopodobniej nie spodziewał się jednak wybuchu agresji, jaką wywoła to w Jarosławie Jakimowiczu. 

Jarosław Jakimowicz o Margot 

Jarosław Jakimowicz znany jest z występów w kilku filmach oraz udziału w telewizyjnym reality show "Big Brother". W ostatnim czasie pełni też rolę specjalisty w telewizji publicznej. Jest częstym gościem programów publicystycznych, a jego "jedynie słuszne poglądy" doprowadziły do powierzenia mu roli gospodarza we własnym show na antenie TVP Info, który prowadzi wraz z Magdaleną Ogórek. 

Celebryta, który był gościem Michała Rachonia we wczorajszym "#Jedziemy", okazał się wyjątkowo oburzony samym wspomnieniem Margot Szutowicz. W pewnym momencie Jakimowicz wpadł w tak ogromną furię, że gospodarz programu, który sam nie słynie ze zbytniej powściągliwości, musiał przerwać jego wypowiedź. 

- Nawet jak słucham ciebie i ty mówisz o tym gówniarzu w tych okularkach „pan”, jak ty mówisz, że "ten pan”... To jest gówniarz jakiś (...) Powinien być znokautowany na tej Wilczej i tyle- unosił się Jarosław Jakimowicz podczas rozmowy w TVP Info. 

Michał Rachoń próbował ratować sytuację, powstrzymując atak gniewu celebryty. Prosił go, by nie używał wulgaryzmów na wizji i stanowczo odciął się od nawoływania do przemocy, jakiego dopuszczał się były uczestnik "Big Brothera". "Ja protestuję. Jestem przeciwny, aby nazywać człowieka tego rodzaju sformułowaniami, bo on ma swój punkt widzenia, on go przedstawił i nie ma sensu go obrażać i proszę, żebyś tego nie robił". Jakimowicz odgryzał się, twierdząc, że "gówniarz" nie jest określeniem obraźliwym.

Sytuacja okazała się naprawdę niecodzienna. Telewizja jest znana, z delikatnie mówiąc, niezbyt stonowanych wypowiedzi i prawdopodobnie nie zdarzyło się do tej pory, by gospodarz programu postanawiał w ten sposób upominać swojego gościa.

Kamerzysta i kryminalna przeszłość jest tylko szczątkiem patologii na YouTube. Dlaczego margines zyskuje popularność w sieci?Kamerzysta i kryminalna przeszłość jest tylko szczątkiem patologii na YouTube. Dlaczego margines zyskuje popularność w sieci?Czytaj dalej

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem z programu "#Jedziemy" z 09.12.2020 r., dostępnego na stronie TVP INFO - tvp.info)

źródło: wprost.pl, TVP Info

Zobacz także w naszych serwisach: