wtv.pl
Wydarzenie zostało potraktowane przez TVP Info, jako ważna uroczystość państwowa

screen TVP Info

TVP Info aż przerwało transmisję, kiedy Jarosław Kaczyński pojawił się, na otoczonym przez policję placu. O co chodzi?

10 Listopada 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Plac pełen policji i wojska oraz Jarosław Kaczyński — to obraz, jaki nagle pojawił się na ekranach widzów TVP Info. Zdecydowano się przerwać nadawany zgodnie z planem program, aby zrelacjonować zdarzenie mające miejsce w samym centrum Warszaw

Po raz kolejny TVP Info udowadnia, że niektóre wydarzenia — oraz osoby — mogą liczyć na szczególne względy Telewizji Polskiej prowadzonej przez Jacka Kurskiego związanego w przeszłości z Prawem i Sprawiedliwością. W czasie rozmowy z gościem, Krzysztof Ziemiec przerwał program i natychmiast pokazano wydarzenia mające miejsce na Placu Piłsudskiego.

Krzysztof Ziemiec przerwał program, aby pokazać Jarosława Kaczyńskiego

We wtorek TVP Info zdecydowało się na nadanie wydarzeniu, w którym uczestniczył Jarosław Kaczyński oraz m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Oczywiście udział najważniejszych osób w państwie w uroczystościach to zawsze temat, który relacjonowany jest przez media, ale to konkretne wydarzenie, już od dawna nie pojawia się jako nadawane na żywo przez inne niż TVP stacje. 

127. miesięcznica katastrofy smoleńskiej sprawiła, że TVP Info postanowiło przerwać wywiad i w trybie natychmiastowym przenieść się na plac Piłsudskiego w Warszawie. To właśnie tam prezes PiS, który od jakiegoś czasu unika obecności w mediach, pojawił się pod pomnikiem ofiar i złożył wieniec.

Przy okazji wtorkowego ważnego wydarzenia warto wspomnieć, iż to właśnie katastrofa smoleńska oraz sprowadzenie wraku samolotu do Polski było jednym z głównych punktów programu wyborczego PiS przed laty, a do tej pory nie udało się spełnić obietnic dawanych przez polityków. Najgłośniej na temat tej sprawy wypowiadał się swego czasu Antoni Macierewicz, który od początku realnego zajęcia się działaniami mającymi sprowadzić wrak do kraju, nie przedstawił żadnych efektów, poza swoimi tezami niepopartymi żadnymi naukowymi argumentami.

Centrum Warszawy zablokowane przez kordony policji oraz wojska

127. miesięcznica transmitowana na żywo w TVP Info wymagała od - i tak już przeciążonych - służb sporego zaangażowania. Część Krakowskiego Przedmieścia została całkowicie zablokowana, a cały plac Piłsudskiego został otoczony przez żandarmerię wojskową oraz policję. 

Nie tylko Jarosław Kaczyński i premier pojawili się na placu, również wierni prezesowi politycy PiS zdecydowali się na uczczenie pamięci zmarłych pod Smoleńskiem. Sama transmisja z wydarzenia rozpoczęła się w momencie pojawienia się pod pomnikiem, nikogo innego, a właśnie Jarosława Kaczyńskiego. Uroczystości to nie jedynie składanie wiązanek, przez cały dzień trwają msze święte w intencji zmarłych.

Zdaniem TVP Info 127. miesięcznica była skromna

- Skromne uroczystości, także z powodu pandemii, z dystansem oczywiście wicepremier Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz marszałek Sejmu Elżbieta Witek - powiedział na antenie TVP Info Krzysztof Ziemiec, który wcześniej przerwał rozmowę na temat wsparcia oferowanego przez rządzących poszkodowanym przedsiębiorcom. Można powątpiewać, czy zaangażowanie sporej ilości funkcjonariuszy i zablokowanie popularnego miejsca w centrum stolicy kraju można nazwać "skromnymi" obchodami.

Jak podaje Wirtualna Polska, zanim Jarosław Kaczyński pojawił się na placu Piłsudskiego, rano w warszawskim kościele seminaryjnym odbyła się msza z udziałem najważniejszych polityków w państwie. Kolejne nabożeństwo odbyło się wieczorem, tym razem w archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

Źródło: Wirtualna Polska / Wykop

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >